Bernie Sanders prawdopodobny kandydat Partii Demokratów na urząd prezydenta USA, ostrzegał w piątek Rosję przed wtrącaniem się w wybory do Białego Domu.

Bernie Sanders wyraził się w ten sposób w piątek, po tym jak został poinformowany przez urzędników, że Federacja Rosyjska może wpływać na jego ewentualny wynik wyborczy. “Służby mówią nam, że Rosjanie mieszają w tej kampanii, w 2020 roku. A to co chcę powiedzieć Panu Putinowi, uwierz mi, nie będziesz mieszał się w sprawy amerykańskich wyborów” – przekazuje agencja prasowa Reuters.

W piątek, powołując się na osoby z otoczenia kandydata, The Washington Post informował, że urzędnicy rozmawiali z Sandersem na temat możliwości rosyjskich działań.

Sanders powiedział, że jego komitet został już o tym poinformowany. “Powiedziano nam, że Rosja, a może też inne kraje, będą chciały wpływać na wyniki wyborów. Posłuchajcie tej wiadomości: Rosjo nie mieszaj się w nasze wybory”.

“To co robią jest próbą podzielenia nas. Starają się wywołać chaos. Chcą wywołać nienawiść w Ameryce” – mówił.

Jak pisał nasz portal, o sytuacji został również poinformowany urzędujący prezydent Stanów Zjednoczonych. Donald Trump do informacji odniósł się na twitterze. “Kolejna kampania dezinformacji została rozpoczęta przez Demokratów w Kongresie”

O sytuacji zawiadamiał też swoich wyborców. “Mówią, że Putin chce być pewny, że Trump zostanie wybrany, znowu się zaczyna” – mówił na spotkaniu wyborczym.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Do sprawy odniosła się też była kontrkandydatka Donalda Trumpa, Hillary Clinton. “Marionetka Putina znowu to robi, przyjmuje rosyjską pomoc. Wie, że bez niej nie zwycięży. Nie możemy do tego dopuścić”.

Reuters/Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply