Siły powietrzne USA (US Air Force) uaktualniły swój regulamin dotyczący wymagań wobec noszonych ubiorów oraz wyglądu wojskowych. Od teraz Sikhowie i muzułmanie służący w tej formacji będą mogli przy spełnieniu minimalnych formalności nosić ubiory podkreślające ich wiarę.

Jak podała w piątek telewizja CNN, nowe regulacje  opracowano pod koniec zeszłego tygodnia. Zgodnie z nimi Sikhowie i wyznawcy islamu będą mogli ubiegać się o zgodę na noszenie turbanów, hidżabów, brody oraz długich włosów. Poza nieznaczną liczbą wyjątków wystarczy, by ich wygląd pozostawał „schludny i konserwatywny”.

Zgodnie z nowymi regułami okres rozpatrywania wniosków żołnierzy w tych sprawach nie może przekroczyć 30 dni w USA oraz 60 dni w pozostałych przypadkach. W większości przypadków zgoda ma obowiązywać przez całą służbę żołnierza w amerykańskim lotnictwie wojskowym.

Wcześniej prośby Sikhów i muzułmanów o umożliwienie im spełnienia wymagań ich wiary były rozpatrywane indywidualnie a proces wydawania zgód mógł być długotrwały.

Jak podaje CNN, w 2018 roku Maysaa Ouza, obecnie służąca w stopniu kapitana, została pierwszą muzułmanką w amerykańskim lotnictwie wojskowym, której pozwolono na noszenie podczas służby hidżabu. Pierwszym Sikhem w US Air Force, który dostał zgodę na noszenie turbanu w pracy, był w czerwcu ub. roku Singh Bajwa. Czekał on na rozpatrzenie swojego wniosku pół roku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Sąd Najwyższy USA po stronie Trumpa w sprawie usunięcia transseksualistów z armii

Kresy.pl / edition.cnn.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz