Monachium: krótkie spotkanie Pompeo i Ławrowa

Szefowie dyplomacji USA i Rosji, Mike Pompeo i Siergiej Ławrow, odbyli krótkie spotkanie w kuluarach Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

W piątek, przy okazji odbywającej się w Niemczech 56. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, doszło do krótkiego spotkania między szefami dyplomacji Stanów Zjednoczonych i Rosji – Mike’a Pompeo i Siergieja Ławrowa.

O spotkaniu obu ministrów informowały głównie media rosyjskie, w tym agencje informacyjne, powołując się na źródła w rosyjskiej delegacji. Po południu agencja Tass podała, że do krótkiego spotkania Pompeo i Ławrowa doszło na marginesie monachijskiej konferencji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„W Monachium odbyło się krótkie spotkanie Ławrowa z Pompeo” – cytuje swoje źródło w rosyjskiej delegacji Tass.
Rosyjskie MSZ nie wydało po tej rozmowie oficjalnego komunikatu. Rzeczniczka tego resortu, Maria Zacharowa, zamieściła jedynie na swoim profilu na Facebooku zdjęcie, na którym widać sekretarza stanu opuszczającego salę, w której rozmawiano i stojącego w jej drzwiach Ławrowa. W opisie zdjęcia napisała, że Pompeo wychodząc głośno, „na cały korytarz” powiedział „good luck”.

„Stojący przy rosyjskiej sali rozmów uczestnicy monachijskiej konferencji zaniemówili. Mało komu Amerykanie życzą dziś czegokolwiek dobrego” – dodała Zacharowa. Strona amerykańska jak do tej pory nie wydała żadnego oficjalnego komunikatu ws. spotkania.


Wcześniej wiceminister spraw zagranicznych Rosji, Siergiej Riabkow powiedział, że spotkanie z Pompeo nie jest planowane, choć go nie wykluczył.

Przy okazji konferencji w Monachium, szef rosyjskiego MSZ ma spotkać się w kuluarach m.in. ze swoimi odpowiednikami z Japonii, Turcji, Grecji i Chin, a także z dyplomacji Unii Europejskiej.

Czytaj także: Postradziecka podróż Pompeo

Tass / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz