W niedzielę w stanie Wisconsin zakończyło się powtórne liczenie głosów oddanych w wyborach prezydenckich. W jego wyniku przewaga Joe Bidena nad Donaldem Trumpem nieznacznie wzrosła.

Jak pisaliśmy, w Wisconsin przeliczano ponownie głosy w hrabstwach Milwaukee i Dane. Milwaukee ogłosiło swoje wyniki w piątek zwiększając przewagę Bidena nad Trumpem o 132 głosy w porównaniu do pierwotnie podanych wyników. W niedzielę powtórne liczenie zakończyło się w Dane – tym razem zyskał Trump, ale zaledwie 45 głosów. W efekcie przewaga kandydata Demokratów nad urzędującym prezydentem w całym stanie zwiększyła się o 132 i wyniosła 20 695 głosów.

Jeszcze w sobotę Trump zapowiedział na Twitterze, że zaskarży do sądu wyniki wyborów w Wisconsin. „W ponownym liczeniu w Wisconsin nie chodzi o znalezienie błędów w liczeniu, ale o znalezienie ludzi, którzy głosowali nielegalnie i ta sprawa zostanie wniesiona po zakończeniu przeliczania, w poniedziałek lub wtorek” – napisał Trump twierdząc, że jego sztab znalazł „wiele nielegalnych głosów”.

Termin oficjalnego potwierdzenia wyników wyborów przez stanową komisję wyborczą upływa we wtorek. Jedna z organizacji wyborców Trumpa złożyła już w sądzie pozew o zablokowanie potwierdzenia wyników. Prawnicy demokratycznego gubernatora Tony’ego Eversa zwrócili się do stanowego Sądu Najwyższego o oddalenie pozwu. Według gubernatora pozew opiera się na nieprawdziwych informacjach i zniekształcaniu faktów.

Należy spodziewać się, że sztab Trumpa będzie kwestionował ważność głosów oddawanych korespondencyjnie. Jak zauważa AP, pozwy Trumpa mające zakwestionować wyniki wyborów zostały oddalone już w Arizonie, Georgii, Michigan, Nevadzie i Pensylwanii.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Trump potwierdził, że jeśli Kolegium Elektorów zagłosuje na kandydata Demokratów, opuści Biały Dom

Kresy.pl / yahoo.com

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz