Uzbrojony osobnik wtargnął do supermarketu w mieście El Paso w Teksasie i zastrzelił w nim 20 osób, raniąc kolejne kilkadziesiąt.

20 osób zabitych i 26 rannych – taką liczbę ofiar uzbrojonego agresora, który strzelał do klientów supermarketu Walmart, podały władze stanowe. Według Ministerstwa Spraw Zagranicznych Meksyku wśród zabitych jest trzech obywateli tego państwa, a sześciu Meksykanów zostało rannych.

Policjanci ujęli już podejrzanego o dokonanie tej zbrodni. Według CNN, to 21-letni Patrick Crusius, mieszkaniec przedmieścia stolicy stanu, Dallas. Miasto jest oddalone o 650 mil jazdy od El Paso położonego na granicy z Meksykiem. Według CNN, FBI prowadzi już śledztwo z artykułu o terroryzmie co świadczy, iż zbrodnia mogła mieć tło polityczne.

Pierwsze zawiadomienie o ataku nastąpiło o godzinie 10.39 przed południem czasu lokalnego. Według informacji podanych przez “New York Times” napastnik strzelał do klientów sklepu z broni przypominającej karabinek Kałasznikowa. Sprawca strzelał do przypadkowych klientów w zatłoczonym o tej porze supermarkecie.

Zarówno gazeta jaki CNN twierdzą, że Crusius mógł działać z pobudek rasistowskich. Na krótko przed atakiem miał on opublikować na 8chan wpis w którym agresywnie wyrażał się o ludności latynoskiej.

Czytaj także: Strzelanina na granicy Kirgistanu i Tadżykistanu

cnn.com/nytimes.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply