Trump powiedział, że jest nacjonalistą [+VIDEO]

Prezydent USA Donald Trump podczas wiecu w Houston nazwał się nacjonalistą. W ten sposób odpowiedział swoim najzagorzalszym krytykom, którzy zarzucali mu kierowanie się w polityce amerykańskim egoizmem narodowym – pisze portal Politico.

Słowa Trumpa padły w poniedziałek wieczorem na wiecu przedwyborczym senatora Teda Cruza w Houston w Teksasie.

Wiecie, oni mają takie słowo, z rodzaju tych staroświeckich. To słowo „nacjonalista”. I wiecie co? Mieliśmy nie używać tego słowa. Wiecie, kim jestem? Jestem nacjonalistą. – mówił Trump otrzymując aplauz od zgromadzonych. – Używajcie tego słowa. – radził amerykański prezydent, na co zebrani odpowiedzieli powtarzaniem okrzyku „USA!”.

Trump poprzedził słowa o swoim nacjonalizmie krytyką Partii Demokratycznej i globalistów, którzy według niego przedkładają dobro globu nad interesy Stanów Zjednoczonych.

Radykalni Demokraci chcą cofnąć zegar. Przywrócić rządy skorumpowanych, głodnych władzy globalistów. Wiecie, kim jest globalista? Globalista to osoba, która chce, by na świecie było dobrze, szczerze mówiąc nie troszcząc się zbytnio o nasz kraj. I wiecie co? To nie dla nas. – mówił Trump.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że w przyszłym miesiącu w Stanach Zjednoczonych odbywają się tzw. midterm elections, czyli wybory w połowie kadencji do Izby Reprezentantów (następujące co dwa lata) i częściowo do Senatu (Amerykanie wybiorą 1/3 składu tej izby). Wiec, na którym Trump ogłosił się nacjonalistą, odbył się w ramach kampanii wyborczej przed midterm elections.

CZYTAJ TAKŻE: Trump: USA wycofają się z traktatu rozbrojeniowego INF

Kresy.pl / Politico
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz