Na nowojorskim placu Times Square położonym na Manhattanie we wtorek wieczorem czasu lokalnego doszło do wybuchu masowej paniki. Setki ludzi rzuciły się do ucieczki obawiając się rzekomych strzałów. Najprawdopodobniej wystraszono się wystrzałów z rury wydechowej przejeżdżającego motocykla.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 22. Na nagraniach zamieszczonych w sieci widać setki biegnących przez Times Square ludzi. Niektórzy próbowali chronić się w okolicznych budynkach – jak podaje The New York Times, ludzie szturmowali drzwi teatru mieszczącego się przy West 44th Street próbując dostać się do środka. Przerwano trwającą sztukę. „Wrzeszczący cywile próbowali szturmować nasz teatr szukając schronienia” – cytuje NYT pracownicę teatru. „Publiczność zaczęła krzyczeć, a aktorzy uciekli ze sceny”. Inni, w tym wielu zagranicznych turystów, chowało się pod stołami w restauracjach.

Spanikowanych ludzi próbowała uspokoić nowojorska policja, która ustaliła, że alarm był fałszywy. “Nie ma strzelca na Times Square. Wystrzały z rury wydechowej przejeżdżających motocykli brzmiały jak strzały z broni palnej” – napisano na twitterowym koncie NYPD. “Nie panikujcie. Times Square jest bardzo bezpieczne!” – zapewniono.

Jak podaje portal Wp.pl, w wyniku wybuchu paniki w Nowym Jorku kilkanaście osób zostało niegroźnie rannych. Urazy to głównie siniaki i rany szarpane.

Wybuch paniki ma niewątpliwie związek z dwoma niedawnymi masakrami w USA, w których śmierć poniosło 31 osób a ponad 50 zostało rannych. Najpierw w sobotę uzbrojony osobnik wtargnął do supermarketu w mieście El Paso w Teksasie i zastrzelił w nim 20 osób, a 13 godzin później mężczyzna otworzył ogień do ludzi w popularnej dzielnicy klubów nocnych w Dayton w stanie Ohio zabijając 9 osób. Dwie ofiary pierwszej  z masakr zmarły później w szpitalu.

CZYTAJ TAKŻE: Francja: ludzie wpadli w panikę po wybuchu petard. Ponad 40 rannych [+VIDEO]

Kresy.pl / wp.pl / nytimes.com

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply