Departament Stanu USA poinformował o czym będzie rozmawiał Donald Trump z prezydentem Rosji przy okazji szczytu APEC w Wietnamie.

Zwieńczeniem kilkunastodniowej podróży Donalda Trumpa po państwach Azji Południowo-Wschodniej będzie uczestnictwo w szczycie Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC). Przy okazji tego szczytu amerykański prezydent ma odbyć dwustronne spotkanie z Władimirem Putinem.

Właśnie spotkanie z prezydentem Rosji zainteresowało dziennikarza telewizji Fox News, który zapytał rzeczniczkę Departamentu Stanu, Heather Nauert o temat rozmowy jaka ma się odbyć między dwom przywódcami. Zapytał także, czy będą nim ingerencje w amerykańską kampanię wyborczą, o jakie oskarżane są czynniki rosyjskie. „Ta kwestia jest często dyskutowana” – odpowiedziała Nauert – „służby specjalne jasno wskazują na ingerencji Rosji w wybory”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jednocześnie przedstawicielka amerykańskiej dyplomacji zakwestionowała nawet sam fakt uzgodnienia dwustronnego spotkania między dwoma prezydentami, mimo, że sam Donald Trump wyszedł z taką inicjatywą. „Na ten moment jeszcze niczego nie naznaczono” – zapewniła Nauert.

ria.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz