Pomimo rad najbliższych współpracowników, aby trzymać Putina na dystans, prezydent Donald Trump chce, aby spotkanie z Władimirem Putinem podczas szczytu G20 w Hamburgu miało uroczysty charakter.

Zamiary Trumpa budzą niepokój niektórych jego doradców, którzy uważaja, że w obliczu trwającego śledztwa na temat rzekomych rosyjskich ingerencji podczas ubiegłorocznych wyborów prezydenckich w USA, czymś nieroztropnym byłoby spotkanie z Władimirem Putinem. Chcą, aby Trump zachował dużą ostrożność w stosunku do rosyjskieg prezydenta.

Jak donosi Associated Press – Jednak Trump i inni członkowie jego administracji naciskają na pełne dwustronne spotkanie. [Trump] Chce, aby media miały pełny dostęp i zastosowania typowych rozwiązań protokolarnych przewidzianych dla tego typu spotkań, nawet w obliczu nalegań ze strony Departamentu Stanu i Rady Bezpieczeństwa Narodowego, informują były oraz obecny członek administracji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

AP informuje, że niektórzy doradcy radzą Trumpowi, aby odbył szybkie kuluarowe spotkanie z Putinem. Pojawił się też pomysł, aby delegacje Rosji i USA spotkały się, bez udziału prezydentów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tillerson: szukamy sposobów na poprawę relacji z Rosją 

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow stwierdził w poniedziałek, że żadne szczegóły dotyczące spotkania Trump-Putin nie zostały jeszcze ustalone, choć wyraził pewność, że do spotkania w takiej czy innej formie na pewno dojdzie w Hamburgu.

Trump w trakcie swojej kampanii prezydenckiej wielokrotnie obiecywał poprawę relacji z Rosją, m.in w celu podjęcia wspólnej walki z Państwem Islamskim.

Kresy.pl / AP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz