W czasie dzisiejszej wizyty polskiej pary prezydenckiej w Białym Domu pod siedzibą amerykańskiego prezydenta będą demonstrować przedstawiciele Klubów Gazety Polskiej oraz Polonii. Mają oni domagać się stałej obecności wojsk USA w Polsce. – podaje Polskie Radio powołując się na portal Niezależna.

Organizatorzy akcji, którymi są Kluby „Gazety Polskiej” oraz środowiska polonijne, wyjaśnili, że wizyta Andrzeja Dudy w Białym Domu to czas, w którym szczególnie ważne jest wyrażenie poparcia „dla znaczącej i stałej obecności wojsk USA w Polsce i wzmocnienia siły obronnej NATO w regionie”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1311 PLN    (5.95%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Uczestnicy zgromadzenia chcą także zwrócić uwagę na, jak podano, agresywną politykę Rosji, jej zaangażowanie w konflikty w Gruzji i na Ukrainie, a także zagrożenie, jakie stanowi ona dla Polski i całej Europy.

PRZECZYTAJ: Służba Bezpieczeństwa Ukrainy oficjalnie nagrodziła „Gazetę Polską”

Uczestnikami demonstracji mają być też polscy weterani, którzy zostali ranni w walce a ratunek zawdzięczają amerykańskim żołnierzom. „Ich obecność ma być świadectwem siły sojuszu polsko-amerykańskiego” – podano.

Demonstrujący pod Białym Domem będą mieli możliwość zobaczenia przelotu dwóch myśliwców F-35, który amerykańskie władze organizują z okazji wizyty Andrzeja Dudy. Według portalu CNN takie wydarzenia należą do rzadkości. Rzecznik Białego Domu pytany o demonstrację F-35 odmówił komentarzy. Przypomnijmy, że o zakup 32 myśliwców F-35A stara się polskie ministerstwo obrony.

Jak pisaliśmy, podczas dzisiejszego spotkania prezydentów Polski i USA w Białym Domu ma zostać m.in. podpisane porozumienie ws. zwiększenia obecności wojsk amerykańskich w Polsce. Zdaniem szefa MON Mariusza Błaszczaka, będzie to wydarzenie porównywalne z wejściem Polski do NATO. Jak mówił szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski, porozumienie przewiduje „jakościowe i ilościowe” zwiększenie obecności amerykańskiej armii w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE: Sakiewicz twierdzi, że dyskusja o ustawie 447 to „potężna operacja Moskwy”

Kresy.pl / Polskie Radio

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. tomso
  tomso :

  To nie „Kluby Gazety Polskiej” – ale posługujące się tym szyldem niedobitki falangi Sakiewicza.
  Dawne „Kluby” – szybko zorientowały się, że zostały wciągnięte w brudną grę polskojęzycznych neokonserwatystów – farbowanych lisów a la Sakiewicz, Gójska, Rachoń, Targalski, itp.

  W Chicago (skąd piszę) – dawny „Kluby Gazety Polskiej” został przekształcony na organizację „Patrioci Polscy” – odcinający się od żydo-PiSu!

  Głosowaliśmy wszyscy na Konfederację w ostatnich wyborach do PE.
  Gościliśmy ostatnio posła Roberta Winnickiego w Chicago – ogromny sukces i frekwencja!

  Proszę nie mylić Polonii z niedobitkami żydowskiej V Kolumny Sakiewicza!