Służba Bezpieczeństwa Ukrainy oficjalnie nagrodziła „Gazetę Polską”

To jedyny w historii III RP przypadek nagradzania polskich dziennikarzy przez tajne służby obcego państwa.

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” został uhonorowany medalem Służby Bezpieczeństwa Ukrainy wraz z Przemysławem Miśkiewiczem ze Stowarzyszenia Pokolenie.

Ukraińcy są wdzięczni za pomoc jaką okazaliście– powiedział wiceszef Samoobrony Majdanu Andrij Grabow, wręczajac medale Tomaszowi Sakiewiczowi i Przemysławowi Miśkiewiczowi. To pierwszy medal jaki dostałem w życiu. Znamienne, że od Ukrainy. Widocznie tam już Rosjan przepędzili. Na serio mówiąc to wyróżnienie dla wszystkich tych Polaków którzy rozumieją, że silna Ukraina to silna Polska– mówił Tomasz Sakiewicz podczas odbierania wyróżnienia. Kiedy jechałem na Majdan, nie widziałem niepodległego narodu, ale widziałem walczących o godność. Widziałem tam dążenie do wolności. Dziękuję narodowi ukraińskiemu, że mogłem wrócić do pamiętnego sierpnia kiedy miałem 18 lat– mówił z kolei Miśkiewicz.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zajmuje się kontrwywiadem oraz wywiadem, w tym tworzeniem siatki agentów wpływu na terenie obcych państw.

Obecny szef SBU, Walentyn Naliwajczenko, w 2009 roku porównał polską policję do NKWD i Gestapo. „Na ukraińskiej ziemi władze zmieniały się jedna za drugą. Miały jednak wspólny cel – zniszczyć wszystko, co ukraińskie. Rozbić jedność naszego narodu. Nieważne, czy do więzienia na Łąckiego kierowała polska policja, niemieckie gestapo, czy radzieckie NKWD, ich głównymi więźniami byli bojownicy o niepodległość, członkowie ruchu wyzwoleńczego” – powiedział wówczas obecny szef SBU podczas otwarcia jednego z lwowskich muzeów.

EDIT (24.11.2014): Po tym jak sprawa uhonorowania „Strefy Wolnego Słowa” przez ukraińską bezpiekę zbulwersowała opinię publiczną, pracownicy Niezaleznej.pl zamiast oficjalnego dementi zdecydowali się po orwellowsku poprawić historię, edytując pierwotny materiał, gdzie nazwę „Służba Bezpieczeństwa Ukrainy” zastąpiono nazwą „Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy” (odpowiednik polskiego RBN). Spodziewając się takiego posunięcia, przezornie zrobiliśmy screena pierwotnej informacji:

A tu „poprawiona” wersja:

niezalezna.pl / dziennik.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
19 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • tutejszym
   tutejszym :

   Jest to „Pocałunek śmierci” dla tego wydawnictwa. Powodem odznaczenia między innymi „Ks. Isakowicz-Zaleski: „Gazeta Polska” zablokowała artykuł o rzezi wołyńskiej. Powody ideologiczne, nie merytoryczne”. http://natemat.pl/63557,ks-isakowicz-zaleski-gazeta-polska-zablokowala-artykul-o-rzezi-wolynskiej-powody-ideologiczne-nie-merytoryczne Na pohybel tym zaprzańcom na służbie. banderowców. Przyjemnie jest należeć do portalu kresy.pl zwalczanego przez „Gazeta Polska”.

    • sobiepan
     sobiepan :

     Votum_separatum:
     13.11.2014 14:24

     W swojej wypowiedzi x. Isakowicz-Zaleski demaskuje nijako agentów antlantyzmu i neobanderyzmu: ” Inna sprawa, że Sakiewicz i jego podwładni ciężko na to odznaczenie pracowali, oskarżając non-stop wielu polskich patriotów, że są „ruskimi agentami”, „agentami pływu” lub „pożytecznymi idiotami” – dodaje duchowny.” Jest to retoryka dokładnie taka sama jaką stosuje wobec patriotów piszących na tym forum osobnik o ksywie „Tutejszym”. Niewątpliwie te krótkie hasła, zostały przez „mózg operacji” zniewalania Narodu Polskiego opracowane i podane „do wierzenia” lemingom. A robi to agentura której działanie odczuwamy na tym forum.

  • alek
   alek :

   Medal został przyjęty (nawet jest zdjęcie na dowód). i o dziwo chwalą się nim na lewo i prawo. Do jakiego stopnia doszła ta degrengolada w tych mendiach, że ci ludzie nie kryją się z prezentami od bezpieczniaków ? Drwią sobie w żywe oczy z lemingów, którzy ich czytają. Może się przeliczą, ale wątpię, aby to był „pocałunek śmierci” jak ktoś sugeruje. Klapki na oczach i religijny stosunek do dziennikarzy takich jak Sakiewicz bez względu na ich występy to tam norma.
   Ciekawe czy w następnej kolejności odznaczą Bronisława albo Dawida Wildsteina ? :)))) Albo kogoś z Gazety Wyborczej dla równowagi :)))) Sugeruje do kompletu dodać order Lenina, czyli jednego z Ojców Założycieli Ukrainy.
   Tak. Ks. Isakowicz od razu rozpoznał to środowisko i jeszcze został poczęstowany na do widzenia dziwnymi aluzjami o krwi na rękach.

 1. zefir
  zefir :

  „…ich głównymi więżniami byli bojownicy o niepodległość,członkowie ruchu wyzwoleńczego”-czytaj:zdrajcy Polski,przyszli bestialscy,krwawi,okrutni i podstępni mordercy setek tysięcy niewinnych polskich dzieci,kobiet,starców i mężczyzn,nazifaszyści spod znaku OUN-UPA-dzikie ukrobestie.