„Fort Trump” żyłą złota dla amerykańskiego przemysłu zbrojeniowego?

Według portalu Nasdaq.com amerykańskie spółki będą mogły dobrze zarobić na stałej bazie wojsk USA w Polsce.

Polskie starania o ustanowienie w Polsce stałej bazy wojska USA mogą okazać się dobrodziejstwem dla amerykańskiego przemysłu zbrojeniowego – napisał w czwartek amerykański ekonomiczny portal Nasdaq.com.

Nastaq.com odnotował, że w trakcie ostatniej wizyty w Białym Domu Andrzej Duda usilnie starał się przekonać Donalda Trumpa do umiejscowienia w Polsce stałej bazy amerykańskich wojsk, którą nazwał „Fort Trump” i obiecał partycypowanie w kosztach jej założenia. Amerykański prezydent nie tylko nie odrzucił tej propozycji, lecz także obiecał że zostanie ona rozważona, co najwyraźniej zostało odebrane jako pozytywny sygnał.

W związku z tym Nastaq.com poradził inwestorom, by przyglądali się notowaniom giełdowym firm zbrojeniowych, które posiadają rekomendacje „kupuj” i „zdecydowanie kupuj”. Jedną z nich jest firma Aerojet Rocketdyne Holdings, która rozwija komercyjne, cywilne i wojskowe systemy dla przemysłu obronnego i lotniczego a jej akcje zdrożały od początku roku o 8 proc. Inną spółką godną uwagi jest AeroVironment, która specjalizuje się w projektowaniu, rozwoju i produkcji systemów bezzałogowych statków powietrznych i wydajnych systemów energetycznych. Akcje tej firmy zdrożały w tym roku o 103,8 proc. Inwestorzy powinni zwrócić uwagę także na Engility Holdings świadczącą usługi dla Departamentu Obrony US, agencji federalnych i rządów sojuszniczych państw (21-procentowy wzrost od początku roku). Ostatnią rekomendowaną spółką jest Huntington Ingalls Industries, zajmującą się projektowaniem i budową okrętów wojennych, której akcje zyskały do tej pory 7 proc.

Nasdaq.com nie precyzuje, w jaki sposób obecność amerykańskich wojsk w Polsce miałaby przełożyć się na profity wymienionych spółek.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Czaputowicz: pokazujemy Amerykanom, że u nas jest taniej niż w Niemczech

Kresy.pl / Nasdaq.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz