Władze środkowoafrykańskiego państwa Burundi podjęły decyzję o zablokowaniu możliwości oddziaływania dwóch zachodnich redakcji.

Władze Burundi zabroniły transmisji na terytorium kraju audycji BBC i Voice of America, jak napisał w sobotę portal tego ostatniego medium. Miejscowi dziennikarze otrzymali także zakaz współpracy z przedstawicielami brytyjskiej i amerykańskiej kompanii medialnej. Kierownicy obu oskarżyli już władze afrykańskiego państwa o ograniczanie wolności słowa.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według Amnesty International zakaz dla BBC może być spowodowany materiałami brytyjskiego medium, w których padały zarzuty o to, że służby specjalne Burundi zorganizowały tajne więzienia w których przetrzymują opozycjonistów. Natomiast w redakcji Voice of America zatrudniono jednego z opozycyjnych dziennikarzy. Powody wprowadzenia zakazu wytłumaczył w telefonicznej rozmowie z amerykańskim dziennikarzem doradca prezydenta Burundi Billy Njamitve, który stwierdził, że obie redakcje rozpowszechniały „kłamliwe informacje” na temat jego państwa.

Voice of America, pisząc o zakazie, przytacza ranking organizacji „Reporterzy bez granic”, który ulokował Burundi na 159 miejscu wśród 180 państw, które oceniano pod względem swobody działania środków masowego przekazu.

Czytaj także: Rosja dąży do stworzenia nadmorskiej bazy w Afryce?

voanews.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz