Departament Stanu USA poinformował, że otrzymał od prezydenta Trumpa polecenie obcięcia pomocy finansowej dla trzech środkowoamerykańskich państw.

Rzecznik Departamentu Stanu poinformował, że prezydent USA polecił zakończyć program wsparcia dla Hondurasu, Salwadoru i Gwatemali znany jako Northern Triangle. W ramach programu państwom tym przekazywano około 700 mln dolarów. Rząd już skierował w tej sprawie wniosek od Kongresu, jak podaje w niedzielę agencja Reuters.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jednak administracja Trumpa może napotkać na opór w parlamencie. Czołowy senator z ramienia Partii Demokratycznej z Komisji Spraw Zagranicznych, Bob Mendez wezwał członków izby do oporu wobec „lekkomyślnej zapowiedzi” prezydenta. Niedawno Izba Reprezentantów nieskutecznie próbowała przełamać weto prezydenta w sprawie stanu wyjątkowego na pograniczu meksykańskim, chcą uniemożliwić mu finansowanie budowy muru wzdłuż granicy z południowym sąsiadem.

Trump tłumaczy swoje działania wobec Meksyku i państw Ameryki Środkowej brakiem działań z ich strony w celu zahamowania potoku nielegalnych imigrantów płynących z tych państw do USA. Groził już zamknięciem granicy z Meksykiem na całej jej długość lub dużej części.

Reakcje z Ameryki Środkowej są umiarkowane. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Hondurasu uznało politykę amerykańską za „wewnętrznie sprzeczną”, ale jednocześnie podkreśliło, że relacje z USA pozostają „solidne, bliskie i pozytywne”.

reuters.com/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz