„Rosja będzie nadal rozwijać swoje siły zbrojne i bez względu na okoliczności zrealizuje plany wzmocnienia wszystkich rodzajów wojsk oraz wyposażenia ich w nowoczesną broń” – zapowiedział prezydent Rosji Władimir Putin.

Prezydent Rosji Władimir Putin zapowiedział w przesłaniu do absolwentów szkół wojskowych, że „Rosja będzie nadal rozwijać swoje siły zbrojne i bez względu na okoliczności zrealizuje plany wzmocnienia wszystkich rodzajów wojsk oraz wyposażenia ich w nowoczesną broń” – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). Treść przesłania została opublikowana przez Kreml w niedzielę.

Wewnątrz przesłania Władimir Putin nawiązał też do Dnia Zwycięstwa, który przypadka 9 maja. Rosja obchodzi wówczas rocznice zakończenia II wojny światowej.

„Lekcja Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, cała historia kraju uczy nas, że nasza armia powinna być zawsze silna, zdolna do odpowiedzi na wszelkie wyzwania i zagrożenia, do zapewnienia suwerenności i interesów narodowych Rosji” – oświadczył rosyjski prezydent.

„Z tego względu będziemy dalej rozwijać i doskonalić siły zbrojne” – zapowiedział.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Putin zaznaczył także, że „Rosja urzeczywistni w każdych okolicznościach założone plany wzmocnienia wszystkich rodzajów wojsk, w tym wyposażenia ich w nowoczesną broń oraz sprzęt, włączając w to strategiczne systemy precyzyjne i hipersoniczne”. Ocenił, że wspomniane systemy jeszcze nie mają odpowiedników na świecie.

Władimir Putin wyraził przeświadczenie, że rosyjska armia w najbliższych latach powinna zwiększyć intensywność wyszkolenia. Podkreślił, że rosyjskie państwo uczyni wszystko co będzie potrzebne, w celu zapewnienia absolwentom uczelni wojskowych należytych warunków życia i służby.

Zobacz także: Władimir Putin: „świat obronił i uchronił radziecki żołnierz”

pap / fakty.interia.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz