Rosja zrobi wszystko, co w jej mocy, aby zakończyć konflikt w Górskim Karabachu – powiedział prezydent Rosji Władimir Putin podczas środowego spotkania z przywódcami religijnymi – przekazał Tass.

Jak poinformowała agencja prasowa Tass, w środę podczas spotkania z przywódcami religijnymi, prezydent Rosji Władimir Putin przekonywał, że jego administracja zrobi wszystko aby osiągnąć pokój w Górskim Karabachu.

„Wiecie, że Rosja robi wszystko, co w jej mocy, aby jak najszybciej zakończyć konflikt na Kaukazie Południowym, a także aby chronić życie ludzi, którzy niestety patrzą na siebie zza luf i używają broni przeciwko sobie” – zaznaczył Putin.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Był przekonany, że przeciwne strony mogą osiągnąć swoje cele w drodze negocjacji.

„Utrzymujemy kontakt zarówno z Armenią, jak i Azerbejdżanem. Mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć wyniki na zasadach akceptowalnych dla wszystkich mieszkańców regionu” – powiedział Putin, podkreślając potrzebę stosowania pokojowych metod.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Jak informowaliśmy na naszym portalu, w sobotę służba armeńskiego ministerstwa spraw zagranicznych ogłosiła, że premier Nikol Paszynian wystosował list do prezydenta Rosji Władimira Putina, w którym szczegółowo opisał sytuację w Górskim Karabachu i ze względu na sojuszniczy charakter stosunków między krajami zwrócił się o wsparcie dla zapewnienia bezpieczeństwa Armenii.

„Biorąc pod uwagę zbliżanie się działań wojennych do granicy armeńskiej i wkraczanie na terytorium Republiki Armenii, premier zwrócił się do prezydenta Federacji Rosyjskiej z prośbą o podjęcie natychmiastowych konsultacji w celu ustalenia formy i stopnia poparcia. Federacja Rosyjska może zapewnić Armenii bezpieczeństwo, biorąc za podstawę stosunki sojusznicze oraz artykuł 2 traktatu o przyjaźni, współpracy i wzajemnej pomocy z 29 sierpnia 1997 roku”- głosi informacja prasowa.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wcześniej prezydent Armenii Armen Sarkissian na antenie telewizji France24 stwierdził, że nie ma powodu dla którego jego kraj miałby prosić Rosję o zaangażowanie się w konflikt.

„Nie ma potrzeby angażowania Rosji w konflikt. Ormianie z Górskiego Karabachu udowodnili już, że potrafią bronić swojej ziemi Zamiast angażować Rosję czy jakiekolwiek inne państwo trzecie, konieczne jest rozwiązanie sprawy Turcji, która odgrywa destrukcyjną rolę w tej sprawie” – powiedział w rozmowie z France24.

Zdaniem prezydenta, Turcja jest zaangażowana w konflikt zbrojny użyczając Azerbejdżanowi broni, najemników, a także używając swoich dronów do ostrzeliwania celów wojskowych i cywilnych.

Zobacz też: Premier Armenii twierdzi, że Rosja w razie potrzeby zapewni bezpieczeństwo jego krajowi

Kresy.pl/Tass

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz