Portal Interia podaje nieoficjalne informacje z których wynika, że grupa posłów chce odejść z Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Dziennikarze na podstawie nieoficjalnych informacji zebranych w kuluarach Sejmu dowiedzieli się, że odejść z klubu parlamentarnego partii rządzącej chce były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski i zamierza on pociągnąć za sobą całą grupę deputowanych. Interia twierdzi, że w jego zasięgu jest ich sześciu.

Grupa zwolenników Ardanowskiego ma składać się z tych posłów, którzy zostali zawieszeni przez władze PiS w prawach członków partii po tym gdy zagłosowali oni przeciwko forsowanej przez nią nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. “Szefostwo musi pójść po rozum do głowy. Jeżeli dojdzie do utraty większości w Sejmie, winne będzie tylko i wyłącznie kierownictwo PiS” – skomentował dla Interii Ardanowski.

“Skład koła jest otwarty, ale ja na pewno odchodzę z PiS. Ziarno zostało rzucone, kiełkuje” – potwierdził anonimowo inny poseł chcący opuścić partię rządzącą – “Ludzie są świadomi, że po złamaniu dyscypliny, nawet po wycofaniu zawieszenia, dalsza reelekcja z list PiS będzie trudna.”

Według portalu kontestatorzy chcą założyć w Sejmie własny klub, ale do tego potrzebować będą aż 15 osób. Nawet jednak jeśli nie uda się zebrać takiej liczby zwolenników grupa Ardanowskiego i tak odejdzie – “Formalnie koło mogło zacząć istnieć już w ubiegłym tygodniu. Złożenie potrzebnych dokumentów to tylko technikalia.” Wśród posłów, którzy mogą dołączyć do Ardanowskiego Interia wymienia Lecha Kołakowskiego, Teresę Hałas czy Jerzego Małeckiego.

Sam były minister rolnictwa twierdzi, że działacze ci mają przyszłość w polityce nawet poza obozem Jarosława Kaczyńskiego – “Kolejna możliwość, nic specjalnie trudnego, to start z własnego komitetu do Senatu. Wtedy, w okręgach senackich na pewno nikt z PiS nie wejdzie.” Odejście nawet sześciu posłów z klubu PiS oznaczałoby utratę też tę patię i jej stronnictwa satelickie większości w Sejmie.

wydarzenia.interia.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply