Zdaniem Prezydenta Rosji Władimira Putina NATO jest instrumentem polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych. Państwa członkowskie organizacji nazwał wasalami USA.

Putin w rozmowie z reżyserem Olivierem Stonem stwierdził: „Dzisiaj NATO jest narzędziem amerykańskiej dyplomacji, tam nie ma sojuszników, są tylko wasale”.

Zdaniem Prezydenta Rosji, państwom będącym w strukturach Sojuszu Północnoatlantyckiego „bardzo trudno oprzeć się presji” wywieranej przez USA. W efekcie członkowie organizacji zgadzają się na wszelkie propozycje składane im przez największego gracza NATO, czego dowodem są bazy wojskowe i obrona przeciwrakietowa.

Władimir Putin stwierdził, że Rosja, w związku z działaniem Sojuszu, zmuszona jest do podejmowania środków zaradczych. „Musimy neutralizować te systemy rakietowe, które zagrażają naszemu państwu” – oznajmił Prezydent.

CZYTAJ TAKŻE: Putin: dołączenie Szwecji do NATO uznalibyśmy za zagrożenie, które należy wyeliminować

Putin wyjaśnił dlaczego Rosja tak alergicznie reaguje na pomysł rozszerzenia struktur NATO: „W zasadzie jesteśmy w stanie zrozumieć wartości przyświecające organizacji lub ich brak, ale mamy świadomość zagrożeń płynących z działalności sojuszu. Co nas tak bardzo niepokoi? Przede wszystkim sposób podejmowania decyzji. Ja wiem jak wygląda ten proces  – dodał Prezydent Rosji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Pamiętam, jak podczas jednego z moich ostatnich spotkań z Billem Clintonem, kiedy był on jeszcze prezydentem USA, zaproponowałem, by Rosja w końcu wstąpiła do NATO. On stwierdził, że nie widzi żadnych przeciwwskazań” – wspomniał Putin.

Przypomnijmy, że znany amerykański reżyser nakręcił film dokumentalny z Władimirem Putinem w roli głównej. Produkcja wkrótce ujrzy światło dzienne.

CZYTAJ TAKŻE: Putin w nowym filmie Stone’a: Snowden postąpił źle, ale nie jest zdrajcą

Kresy.pl/politico.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    grzesiu :

    Trudno oprzeć się wrażeniu, że władze w kraju ulegają wpływom władz USA (tajne więzienia CIA), władz Izraela (święto Hanuki celebrowane w pałacu prezydenckim przez Dudaę itd..)… Przypomnijcie sobie Układ Warszawski… Obce wojska w Polsce. Dawniej stałe bazy ZSRR a teraz USA. Wszystko to samo tylko w innym wydaniu. Szkoda, że Moja Ojczyzna nie leży w neutralnych terenach jak Szwajcaria, która potrafiła zachować neutralność podczas drugiej wony światowej! Oj oj.. dużo jest faktów …