Trudne kwestie w relacjach rosyjsko-polskich można rozwiązać działając na zasadzie pragmatyzmu oraz uwzględniania interesów obu stron, a Rosja opowiada się za „konstruktywnym podejściem” – oświadczył we wtorek prezydent Rosji Władimir Putin.

Skomplikowane kwestie, które narosły w stosunkach dwustronnych, z pewnością można rozwiązać, działając w oparciu o pragmatyzm i uwzględniając wzajemne interesy. Jesteśmy za takim konstruktywnym podejściem – powiedział Putin cytowany przez portal „Izwiestija”.

Putin przyjął we wtorek listy uwierzytelniające od 23 nowo przybyłych ambasadorów, m.in. nowego ambasadora Polski w Moskwie Krzysztofa Krajewskiego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Morawiecki: Nord Stream 2 to sprawdzian europejskiej solidarności

W styczniu 2021 roku rosyjska ambasada w Polsce zamieściła w serwisie Twitter wpis o operacji wiślańsko odrzańskiej. Przedstawicielstwo Rosji twierdziło, że celem Armii Czerwonej było wyzwolenie Polski.

W maju bieżącego roku rosyjski ambasador w Polsce udzielił wywiadu rosyjskiej agencji TASS z okazji 100. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a sowiecką Rosją. Stwierdził w nim, że „Polska zagarnęła zachodnią Ukrainę i Białoruś”.

Zobacz także: Rosja chce karać za zrównywanie działań ZSRR i III Rzeszy. Do parlamentu wpłynął projekt ustawy

Przypomnijmy, że w czerwcu ubiegłego roku rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył, że stosunki polsko-rosyjskie są na najniższym możliwym poziomie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Także w czerwcu ub. r. na łamach amerykańskiego magazynu „The National Interest” opublikowano obszerny artykuł prezydenta Rosji, Władimira Putina, związany z 75. rocznicą zakończenia II wojny światowej w Europie i pokonania III Rzeszy. Prezydent Rosji obarczył w nim „polskie kierownictwo” winą za tragedię, jaka spadła na Polskę we wrześniu 1939.

Zobacz także: Sejm potępił wypowiedzi polityków Rosji o odpowiedzialności Polski za II wojnę światową

iz.ru / ria.ru / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz