Rosyjska Ambasada w Polsce 12 stycznia zamieściła w serwisie Twitter wpis o operacji wiślańsko odrzańskiej. Przedstawicielstwo Rosji twierdzi, że celem Armii Czerwonej było wyzwolenie Polski.

Ambasada Rosji w Polsce we wpisie na Twitterze promuje kłamliwe postrzeganie historii. „12 stycznia 1945 roku rozpoczęła się ofensywna Operacja wiślańsko-odrzańska Armii Czerwonej. Jej celem było wyzwolenie Polski od hitlerowców i dotarcie do przedmieść Berlina. W ciągu pierwszych 5 dni wojska radzieckie i polskie pokonały 100-150 km” – napisała placówka.

Zobacz też: Na rynku w Krakowie przypomniano jak wyglądało „wyzwolenie” Polski przez Armię Czerwoną [+WIDEO]

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

851.62 PLN    (3.87%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Następnie placówka zamieściła wpis dotyczący wkroczenia Armii Czerwonej do Kielc. „15 stycznia 1945 roku Armia Czerwona wyzwoliła Kielce. W wyniku krwawych walk zlikwidowano około 6 tys. hitlerowców, 224 czołgi i działa pancerne, 179 transporterów, 300 dział, 5 samolotów oraz około 1,5 tys. samochodów i motocykli, straty czerwonoarmistów wyniosły 250 żołnierzy”.

Zobacz też: Rosyjski deputowany: Jeśli ktoś powinien płacić to Polska naszemu krajowi za wyzwolenie od Hitlera

Na wpisy Rosjan zareagował Instytut Pamięci Narodowej. „Sowieci w Polsce: aneksja niemal połowy państwa, likwidacja prawowitych władz, represje wobec podziemia, zsyłki w głąb ZSRS, pacyfikacje, zarządzanie krajem przez swoich nominatów”.

IPN dodał do swojego wpisu link do bazy artykułów na temat Armii Czerwonej w Polsce. „Sprawdź, o czym jeszcze nie napisała rosyjska ambasada”.

Zobacz też: Młodzież Wszechpolska pokazała jak wyglądało „wyzwolenie” Poznania przez Armię Czerwoną [+WIDEO]

Kresy.pl/Twitter

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz