Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, stwierdził w niedzielę, że zamierza rozwiązywać wszystkie demonstracje zwolenników zakazu aborcji. Działaczy pro-life nazwał „matołkami”.

Prezydent Wrocławia rozwiązał w niedzielę manifestację zwolenników zakazu aborcji, która odbywała się na placu Nowy Targ. W czasie jej trwania działacze pro-life prezentowali banery i tabliczki ze zdjęciami martwych ludzkich płodów.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

385.18 PLN    (1.75%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Na swoim profilu na Facebooku Jacek Sutryk zamieścił film, w którym poinformował, że protest został rozwiązany ze względu na prezentacje drastycznych materiałów. Zapowiedział także rozwiązane innych tego typu manifestacji.

Zobacz także: Prezes Facebooka: Zablokowaliśmy reklamy pro-life przed irlandzkim referendum ws. aborcji [+Video]

„Zwrócę się do was pieszczotliwie, bo wy tego nie rozumiecie. Otóż moje drogie matołki: wiecie, gdzie jest istota sporu? Nie w tym, żeby głosić swoje poglądy, bo ja nie wnikam w kwestie aborcyjne i antyaborcyjne. Moim zadaniem jest pilnować, żeby ci wszyscy, którzy tędy przechodzą (…) takich rzeczy nie oglądali” – stwierdził Sutryk podczas nagrania.

„Jeżeli to jest ograniczanie wolności słowa i cenzura, to tak, jestem cenzorem. Będę tego typu rzeczy z wrocławskiej przestrzeni publicznej wyrzucał, czy wam się to podoba, czy nie” – dodał prezydent miasta.

Sutryk stwierdził następnie, że szanuje prawo każdego do głoszenia swoich poglądów lecz „nie w ten sposób”.

„Wy to robicie stojąc z tymi masakrycznymi billboardami. Ja wam na to po prostu nie pozwolę” – dodał.

Zobacz także: USA: Franciszkanie aresztowani za akcję pro-life w klinice aborcyjnej

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Dziś rozwiązaliśmy zgromadzenie przed Urzędem Miejskim, któremu ponownie towarzyszyły plakaty martwych płodów i poronień. Obok tego wszystkiego rodziny wrocławskie z dziećmi. Raz jeszcze podkreślam: nie ma na to mojej zgody” – napisał Sutryk na swoim profilu na Facebooku.

Facebook / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz