Prezydent Słowacji Andrej Kiska skrytykował we wtorek słowackie MSZ za nie wydalenie podobnie jak inne państwa UE rosyjskich dyplomatów.

Jak przekazał rzecznik Roman Krpelan, podczas spotkania z wiceministrem spraw zagranicznych Lukaszem Parizkiem prezydent Kiska dał wyraz niezadowoleniu z dotychczasowego postępowania resortu w sprawie ataku na Skripala.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6703.39 PLN    (30.46%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Kiska zatelefonował do premiera Petera Pellegriniego i oświadczył mu, że oczekuje zasadniczego i jasnego stanowiska Słowacji wobec postulatu okazania solidarności jednemu z naszych ważnych partnerów – dodał Krpelan.

ZOBACZ TAKŻE: Bułgaria nie wydali dyplomatów Rosji. „Nie ma dowodów”

Pellegrini w poniedziałek oświadczył, że Słowacja będzie się w tej sprawie zachowywać odpowiedzialnie, jednocześnie nie poddając się naciskom lub wykonywać zbędnych teatralnych gestów.

Komentując stanowisko Kiski dotyczące rosyjskich dyplomatów szef najsilniejszego ugrupowania słowackiej koalicji rządowej partii Kierunek-Socjaldemokracja (Smer-SD) i zarazem były premier Robert Fico zaznaczył, że w stosunkach z Moskwą trzeba zachować zdrowy rozum.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Schetyna chwali rząd za wydalenie dyplomatów Rosji. „To ważne, by wesprzeć Brytyjczyków”

Bądźmy w tej sprawie suwerenni. Jeśli przedstawi się nam jasne dowody winy Rosji, to będziemy mogli się do tego ustosunkować. Odmawiamy niszczenia przyjacielskich stosunków z Federacją Rosyjską tylko dlatego, że życzy sobie tego ktoś inny. Nie jesteśmy sługami – powiedział Fico dziennikarzom.

Kresy.pl / interia.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz