Prezydent Słowacji Andrej Kiska skrytykował we wtorek słowackie MSZ za nie wydalenie podobnie jak inne państwa UE rosyjskich dyplomatów.

Jak przekazał rzecznik Roman Krpelan, podczas spotkania z wiceministrem spraw zagranicznych Lukaszem Parizkiem prezydent Kiska dał wyraz niezadowoleniu z dotychczasowego postępowania resortu w sprawie ataku na Skripala.

Kiska zatelefonował do premiera Petera Pellegriniego i oświadczył mu, że oczekuje zasadniczego i jasnego stanowiska Słowacji wobec postulatu okazania solidarności jednemu z naszych ważnych partnerów – dodał Krpelan.

ZOBACZ TAKŻE: Bułgaria nie wydali dyplomatów Rosji. „Nie ma dowodów”

Pellegrini w poniedziałek oświadczył, że Słowacja będzie się w tej sprawie zachowywać odpowiedzialnie, jednocześnie nie poddając się naciskom lub wykonywać zbędnych teatralnych gestów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Komentując stanowisko Kiski dotyczące rosyjskich dyplomatów szef najsilniejszego ugrupowania słowackiej koalicji rządowej partii Kierunek-Socjaldemokracja (Smer-SD) i zarazem były premier Robert Fico zaznaczył, że w stosunkach z Moskwą trzeba zachować zdrowy rozum.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Schetyna chwali rząd za wydalenie dyplomatów Rosji. „To ważne, by wesprzeć Brytyjczyków”

Bądźmy w tej sprawie suwerenni. Jeśli przedstawi się nam jasne dowody winy Rosji, to będziemy mogli się do tego ustosunkować. Odmawiamy niszczenia przyjacielskich stosunków z Federacją Rosyjską tylko dlatego, że życzy sobie tego ktoś inny. Nie jesteśmy sługami – powiedział Fico dziennikarzom.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz