W imię solidarności z Wielką Brytanią warto ponieść cenę, jaką będą retorsje Rosji – uważa Grzegorz Schetyna.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej będąc we wtorek gościem radiowej Trójki skomentował decyzję polskiego MSZ o wydaleniu czterech dyplomatów Rosji w związku ze sprawą otrucia Siergieja Skripala i jego córki. Zdaniem Grzegorza Schetyny jest to działanie „racjonalne”.

[Polska] zachowuje się tak jak większość krajów Unii Europejskiej. Mówiłem o tym, że tu jest solidarne, skoordynowane działanie ze strony UE. – mówił polityk. Jego zdaniem mimo tego, że nie wszystkie kraje UE zdecydowały się na wydalanie dyplomatów, to „Unia mówi jednym głosem, jeśli chodzi o sankcje”.

Tu wszystkie kraje, które angażują się w tę kwestię są członkami NATO. To je integruje, tworzy wspólny mianownik tego zachowania. Niektóre nie mają kontaktu z rosyjskim wywiadem, a inne mają interesy z Rosją, tak jak np. Cypr. – uważa lider PO. – Ja bym tutaj uznał solidarność większości. To jest ważne, żeby wesprzeć Brytyjczyków, którzy są w turbulencjach politycznych, wychodzą z Unii Europejskiej, ale należy im się solidarność ze strony Europy. – mówił były minister spraw zagranicznych.

CZYTAJ TAKŻE: Turcja nie zamierza wydalić rosyjskich dyplomatów. W tle ważny kontrakt zbrojeniowy

W opinii Schetyny w imię solidarności z Wielką Brytanią warto narazić się na symetryczną odpowiedź Moskwy. – Możemy się spodziewać, że Polscy dyplomaci także zostaną wydaleni z Rosji, ale uważam że warto ponieść taką cenę, właśnie dla solidarności z Brytyjczykami i z większością krajów UE – mówił Schetyna na antenie radiowej Trójki.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Schetyna po spotkaniu z amerykańskim ambasadorem: zgłosimy nowelizację ustawy o IPN

Kresy.pl / Polskie Radio
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

10 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz