W najnowszym sondażu Kantar Millward Brown obóz rządzący odnotował bardzo poważny spadek poparcia. Poparcie dla opozycji wzrosło.

W najnowszym sondażu, przeprowadzonym przez Kantar Millward Brown na zlecenie telewizji TVN i TVN24 tylko 28% respondentów wyraziło gotowość poparcia w wyborach rządzącej koalicji Zjednoczonej Prawicy. Oznacza to, że w ciągu miesiąca poparcie dla obozu PiS spadło aż o 12 punktów procentowych.

O 6 punktów procentowych wzrosło poparcie dla głównej siły opozycyjnej – Platformy Obywatelskiej. Na PO chciało głosować 22% badanych. Trzecią siłą polityczną pozostaje ruch Kukiz ’15 z poparciem 10%. W parlamencie znaleźliby się także reprezentanci Sojuszu Lewicy Demokratycznej, których wybrało 9% zdecydowanych na głosowanie respondentów, oraz konserwatywno-liberalna partia Wolność, którą wybrało 5% respondentów Kantar Millward Brown. W tej chwili obie te partie pozostają poza parlamentem. Swoją pozycję w Sejmie obroniłoby także Nowoczesna z poparciem 6% i Polskie Stronnictwo Ludowe, które poparło 5% pytanych.

Według Kantar Millward Brown wolę głosowania zadeklarowało 52% respondentów. Sondaż został przeprowadzony w dniach 26-27 marca na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1001 osób.

Czytaj także: “Gazeta Polska” wzywa do wycofania poparcia Polski dla polskiej partii na Litwie

interia.pl/kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. lp
  lp :

  Zważywszy na to kto płacił za badania wynik być może być zaniżony. Niemniej jednak przyjdzie pisowi zapłacić za hańbę Polski ze strony nacjonalistów ukraińskich i żydowskich.

 2. Accipiter
  Accipiter :

  Faktem niezaprzeczalnym jest, że TVN to dno i 10m mułu. Ale faktem też jest, że PiS poleciał w dół. Jest to efekt haniebnego wycofywania się z ustawy IPN, sprowadzanie pozyji Polski do parteru w relacjach z Ukrainą i Izraelem, 0raz zapowieć ułatwień dla Ukraińców. Obracam się w środowisku ludzi, którzy w większości głosowali ostatnio na PiS i teraz gremnialnie twierdzą, że na nich nie zagłosująwięcej. Właśnie ze względu na powyższe zarzuty.
  Cały czas twierdze, że powinna powstać partia polityczna środowiska Kresowian.
  Kresowianie to nie tylko ludzie o konkretnym pochodzeniu, ale też pewien światopogląd, poczucie godności narodowej i honoru.