Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier, który jest objęty kwarantanną, wyraził życzenie szybkiego i pełnego powrotu do zdrowia prezydentowi Andrzejowi Duda. Zapytał także w jaki sposób Niemcy mogą pomóc Polsce podczas pandemii – poinformował w środę The First News.

Jak poinformował w środę portal The Firs News prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier w odręcznej notatce cytowanej przez niemiecką agencję prasową DPA napisał, że pandemia COVID-19 wystawia „nasz system opieki zdrowotnej, naszą gospodarkę, społeczność i każdego z nas” na bardzo trudną próbę.

Napisał też do prezydenta Dudy, że wraz z całymi Niemcami z wielkim niepokojem śledzą dramatyczny rozwój pandemii koronawirusa, która również nie oszczędza Polski.

Zobacz też: Prof. Simon: Proaborcyjne protesty nie powodują zagrożenia epidemiologicznego, Wszystkich Świętych owszem

„W takich trudnych warunkach medycznych, jak teraz, powinniśmy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby sobie pomóc” – napisał prezydent Niemiec. „Daj mi znać, jeśli jest coś, co możemy zrobić dla Polski w obecnej sytuacji” – dodał.

W sobotę rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował, że prezydent Duda uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Prezydent Niemiec znajduje się w kwarantannie, ponieważ jeden z jego funkcjonariuszy ochrony został zarażony COVID-19.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Główny doradca premiera ds. epidemii COVID-19 prof. Andrzej Horban powiedział jak wiele chorych z powodu koronawirusa jest w stanie przyjąć polska służba zdrowia.

Jak powiedział prof. Horban – „system ochrony zdrowia jest policzony na kilkanaście do 30 tys. chorych, którzy otrzymają pomoc medyczną zgodnie z zasadami sztuki medycznej. Wszyscy chcemy uniknąć pełnego lockdownu” – zacytował w poniedziałek portal msn.com za PAP.

Horban twierdzi, że jeśli przekroczona zostanie liczba 30 tys. hospitalizowanych nosicieli koronawirusa SARS CoV-2 to pojawią się problemy z zapewnianiem opieki kolejnym chorym. W wywiadzie dla telewizji Polsat News wyraził nadzieję, że dotychczas przyjęte przez władze środki przeciwepidemiczne zadziałają. „Widać światełko w tunelu, ale nie cieszmy się jeszcze za bardzo – wszystko zależy od nas i naszego zachowania” – który uznał za dobrym sygnałem jest to, że w bieżącym tygodniu liczby odnotowywanych dobowo nowych przypadków zarażenia nie przekraczają liczby 15 tys.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Horban twierdzi, że obecny wzrost dynamiki pandemii związany jest z powrotem studentów na uczelnie po wakacjach, a następnie ich kontaktowaniem się z rodzinami. Jak zaznaczył – „Apeluję do wszystkich, aby stosowali tzw. niefarmakologiczne środki interwencji: dystans, maseczka”.

Zobacz też: Media: rząd rozważał wprowadzenie pełnego lockdownu – czy się zdecyduje?

Kresy.pl/The First News
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz