Prezydent Egiptu Abd al-Fattah as-Sisi stwierdził podczas konferencji w listopadzie, że państwa europejskie mają prawo do odmowy przyjmowania imigrantów oraz domagania się asymilacji.

Konferencja, która miała miejsce w Szarm el-Szejk w listopadzie, została zorganizowana przez Światowe Forum Młodzieży. W panelu, w którym brał udział Sisi, podniesiono kwestię imigracji. „Jeśli wybierasz się do innego kraju, musisz przestrzegać jego praw i kultury, jeśli nie, nie wybieraj się tam” – stwierdził Sisi. Prezydent Egiptu zauważył, że obiekcje Europejczyków wobec przyjmowania imigrantów z krajów muzułmańskich są uzasadnione. „Zamiast pytać mnie, dlaczego Europa zamyka przed nami drzwi, należy zapytać, dlaczego ludzie w Afganistanie nie dbają o swój kraj lepiej. To samo dotyczy Pakistanu, Egiptu, Syrii, Libii, Iraku, Jemenu i Somalii” – podkreślił Sisi.

Jak zauważył, obrona swoich mieszkańców oraz swoich interesów jest naturalnym prawem każdego państwa. Podkreślił również, że nie powinno dziwić mieszkańców krajów muzułmańskich, iż Europejczycy nie chcą doprowadzić do zniszczenia dorobku poprzednich pokoleń, który przyczynił się do ogromnego postępu społeczno-gospodarczego, poprzez otwieranie granic dla obcych kulturowo migrantów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

kresy.pl / voice of europe
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz