Prezydent Andrzej Duda złoży wizytę na Ukrainie w grudniu

Wizytę głowy państwa polskiego jeszcze przed końcem tego roku potwierdziła ambasada Rzeczpospolitej Polskiej w Kijowie.

Ambasador Polski na Ukrainie Jan Piekło zapowiedział wizytę przed końcem roku prezydenta Polski Andrzeja Dudy oraz wicepremiera i ministra kultury Piotra Glińskiego – podała ukraińska agencja prasowa Ukrinform.

Dodatkowo na początku przyszłego roku Ukrainę odwiedzi premier Beata Szydło. Agencja prasowa podała, powołując się na własne źródła, wskazuje, że wizyta odbędzie się w grudniu. Ustalany jest jednak dokładny termin i program wizyty prezydenta Polski w Kijowie.

Prezydent Polski zadeklarował w tym roku wizytę podczas spotkania obu głów państw we wrześniu tego roku, w trakcie 72. Sesji Zgromadzenia Ogólnego Według relacji Światosława Cegolko, rzecznika ukraińskiego prezydenta, Poroszenko omówił z nim kwestię wzmocnienia współpracy między resortami obrony Polski i Ukrainy. Cegolko dodał też, że Duda wybiera się na Ukrainę.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Informację rzecznika ukraińskiej głowy państwa potwierdziła Kancelaria Prezydenta, zaznaczając, że była to deklaracja spontaniczna, a plan wizyty nie był jeszcze opracowany i nie ma jeszcze żadnych szczegółów w tej sprawie.

Ostatnia wizyta prezydenta Andrzeja Dudy na Ukrainie miała miejsce w sierpniu zeszłego roku.

Kresy.pl / ukrinform.ua

Czytaj kolejny artykuł
6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • ProPatria
   ProPatria :

   Ponadto, nie wyciągnął żadnych wniosków z upokarzającego fotomontażu banderowskiego pomiota wiatrowycza, gdzie stoi podczas dnia niepodległości tego zbrodniczego tworu razem ze zbrodniarzem szuchewyczem. Członkowie tej partii są wyjątkowo odporni na logiczne wyciąganie wniosków, szybką naukę. Ciekawi mnie czy znów podaruje bratnim-wrogim banderowcom 1 MILIARD EURO jak pamiętnego grudnia 2015. Kopali nas tego roku wykorzystując każdą okazję i wybitnie dotkliwie, więc może starym zwyczajem chcą kupić przychylność morderców niewinnych polskich dzieci, kobiet i starców..

 1. zefir
  zefir :

  Dobre sobie,jak potwierdza Kancelaria Prezydenta,PAD w swych działaniach spontanicznością się kieruje.Doprawdy nie wiadomo,śmiać się ,czy płakać,co na tą okoliczność pasuje.PAD będąc niewolnikiem spontaniczności,plan wizyty i jej szczególy zaufanym banderowcom pozostawia.Wystraszony i zniewolony kundel nie może przecież żadnych warunków swemu banderowskiemu panu stawiać.

 2. Gaetano
  Gaetano :

  Maliniak najpierw się służalczo ukłoni knurowi, a potem, bynajmniej nie czekając na jego żebranie o kasę z naszych podatków, złoży obietnicę dalszego wsparcia nazi-banderowskiej junty. Nie omieszka zapewnić knura o dostawach gazu po kosztach do upainy oraz o uznaniu, którym szczerze darzy bander-herojów broniących Europy.
  To jest giedroyciowska polityka zaprzańców w pełnej okazałości.