Rzecznik Poroszenki: Duda planuje odwiedzić w tym roku Ukrainę

Andrzej Duda planuje odwiedzić w tym roku Ukrainę – poinformował Światosław Cegolko, rzecznik prezydenta Ukrainy.

Administracja ukraińskiego prezydenta Petra Poroszenki, po jego spotkaniu z prezydentem Polski Andrzejem Dudą w Nowym Jorku, zapowiedziała wizytę polskiego prezydenta na Ukrainie jeszcze w tym roku.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Do spotkania doszło przy okazji 72. Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Przy tej okazji doszło do spotkania Dudy z Poroszenką. Według relacji Światosława Cegolko, rzecznika ukraińskiego prezydenta, Poroszenko omówił z nim kwestię wzmocnienia współpracy między resortami obrony Polski i Ukrainy. Cegolko dodał też, że Duda wybiera się na Ukrainę:

– Andrzej Duda planuje odwiedzić w tym roku Ukrainę.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Nie podano żadnych informacji o tym, kiedy taka wizyta miałaby nastąpić.

– Ukraina i Polska są zaniepokojone rosyjsko-białoruskimi manewrami Zapad-2017 i stąd kwestia wzmocnienia współpracy między resortami obrony obu państw – napisał rzecznik Poroszenki, dodając, że na tym skupiły się rozmowy obu prezydentów. Cegolko zaznaczył, że Duda podkreślił nieustanne wsparcie dla członkostwa Ukrainy w Unii Europejskiej.

Z kolei ze strony KPRP podano, że rozmowy Dudy z Poroszenką dotyczyły m.in. sytuacji w Donbasie. Szczególnie w kontekście propozycji zaangażowania sił pokojowych ONZ.

Ws. informacji nt. możliwej wizyty prezydenta Dudy na Ukrainie zwróciliśmy się do KPRP. Jak nas poinformowano, nie w tej chwili żadnych oficjalnych informacji na ten temat.

Czytaj również: Co Duda powiedział Poroszence ws. rozbiórki „pomnika” ku czci UPA w Hruszowicach?

Prezydent RP spotkał się również prezydent Litwy Dalią Grybauskaite. Jak poinformowano, tematem rozmowy była ocena rosyjskiej polityki w regionie, w tym potencjalnych konsekwencji manewrów Zapad-2017.

Tyzhden.ua / twitter.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  Accipiter :

  Andrzej Duda udający Prezydenta Polski, znanny miłośnik banderyzmu zamierza udać się na pielgrzymkę do Upadliny. Przy okazji spotkań z przedstawicielami władz banderlandu odbierze instrukcje jak ma dbać o rezunów w Polsce. A że na pielgrzymkę nie nalezy jechać z pustymi rękami to Pan Prezydent zawiezie ze soba kilka miliardów złotych, no bo pomniki bandery i szuchewycza za darmo się nie postawią.
  Taka treść powinna być pod tym zdjęciem.

  • Avatar
   Accipiter :

   Przepraszam panią Oksanę Zabużko, arcybiskupa Światosława Szewczuka, pana Andrija Deszczycę, pana Igora Isajewa, pana Grzegorza Kuprianowicza, pana Petra Poroszenkę, pana Piotra Tymę oraz pozostałych członków narodu ukraińskiego, a także naród czeczeński oraz imigrantów z krajów Afryki za ich publiczne znieważenie w Internecie z powodu przynależności narodowej, etnicznej i rasowej, a także za publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, publicznego nawoływania do przestępstwa na ich szkodę i za publiczne pochwalanie przestępstwa. Zwracam uwagę i ostrzegam wszystkich, że tego rodzaju zachowania są niezgodne z polskim prawem.