KPRP o możliwej wizycie Dudy na Ukrainie: to tylko deklaracja, szczegółów na razie nie ma

Według Biura Prasowego KPRP, na razie nie ma żadnych konkretnych informacji nt. wizyty prezydenta Polski na Ukrainie, która miałaby mieć miejsce jeszcze w tym roku. Była to tylko „spontaniczna” deklaracja w tej sprawie, a nie oficjalna informacja.

Rzecznik prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki, Światosław Cegolko poinformował, że w trakcie rozmowy z prezydentem Polski w Nowym Jorku, Andrzej Duda zadeklarował zamiar wizyty na Ukrainie.

– Andrzej Duda planuje odwiedzić w tym roku Ukrainę – napisał Cegolko, nie podając jednak dalszych szczegółów.

Przeczytaj: Rzecznik Poroszenki: Duda planuje odwiedzić w tym roku Ukrainę

Jak poinformowała nas Kancelaria Prezydenta RP, nie jest to informacja oficjalna, lecz tylko pewna deklaracja o „spontanicznym” charakterze. Szczegóły mają być ustalane później. – Nie ma na tę chwilę żądnych konkretnych informacji nt. takiego wydarzenia – podaje Biuro Rzecznika Prasowego Prezydenta RP. Dalsze szczegóły będą ustalane zgodnie z protokołem dyplomatycznym, najpewniej po powrocie prezydenta Dudy z USA.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Do spotkania Dudy z Poroszenką doszło przy okazji 72. Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Według relacji Światosława Cegolko, ukraiński prezydent omówił z prezydentem Polski kwestię wzmocnienia współpracy między resortami obrony Polski i Ukrainy.

– Ukraina i Polska są zaniepokojone rosyjsko-białoruskimi manewrami Zapad-2017 i stąd kwestia wzmocnienia współpracy między resortami obrony obu państw – napisał rzecznik Poroszenki, dodając, że na tym skupiły się rozmowy obu prezydentów. Cegolko zaznaczył, że Duda podkreślił nieustanne wsparcie dla członkostwa Ukrainy w Unii Europejskiej.

Z kolei ze strony KPRP podano, że rozmowy Dudy z Poroszenką dotyczyły m.in. sytuacji w Donbasie. Szczególnie w kontekście propozycji zaangażowania sił pokojowych ONZ.

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz