Prezes NIK w Kijowie: Ukraina jest strażnikiem Europy

Prezes NIK (Najwyższej Izby Kontroli) Krzysztof Kwiatkowski kończąc swoją wizytę na Ukrainie, stwierdził, że kraj ten zmierza w dobrym kierunku.

Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK, przebywał z trzydniową wizytę na Ukrainie. Oświadczył on: Mamy na Ukrainie ustabilizowaną sytuację gospodarczą, wzrosła ściągalność podatków, co jest zawsze probierzem tego, czy państwo działa. Mamy 3-procentowy wzrost gospodarczy. Ukrainie udało się także w miarę ustabilizować sytuację na wschodzie.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Prezes NIK obył spotkania m.in. z ministrami spraw wewnętrznych i sprawiedliwości, Arsenem Awakowem i Pawłem Petrenką, a także z wiceprzewodniczącą parlamentu Iryną Heraszczenko. Dziś Ukraina jest strażnikiem całej Europy. Nie możemy zapominać, że Ukraińcy są tymi, którzy strzegą, by zagrożenie dla całej Unii Europejskiej, które może przyjść ze wschodu, nie dotarło w pobliże polskiej granicy – twierdzi Kwiatkowski.

ZOBACZ TAKŻE: Macierewicz: Polska stoi po stronie Ukrainy, bo broni ona Europy

Najwyższa Izba Kontroli prowadzi współpracę z ukraińską Izbą Rachunkową, a także wspiera Kijów w reformach, prowadząc szkolenia ukraińskich urzędników. Przekazuje również stronie ukraińskiej swoje raporty.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

W trakcie spotkania w Kijowie Kwiatkowski przekazał ministrowi Awakowowi komplet raportów NIK-u na temat bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, fotoradarów, funkcjonowania stacji diagnostycznych i dopuszczania pojazdów do ruchu. Ukraiński minister sprawiedliwości otrzymał natomiast raporty na temat biegłych sądowych, a także funkcjonowania polskiego wymiaru sprawiedliwości.

ZOBACZ TAKŻE: Targalski: Ukraina broni Europy przed Rosją jak Polska w 1920 r.

Prezes NIK rozpoczął swoją wizytę na Ukrainie w środę od złożenia wieńców na cmentarzu ofiar komunizmu w Bykowni. Wczoraj wygłosił wykład w Narodowej Akademii Administracji Publicznej, a dzisiaj spotkał się z ministrem ekologii Ostapem Semerakiem i odwiedził strefę wokół zamkniętej po katastrofie w 1986 roku elektrowni atomowej w Czarnobylu.

Kresy.pl / rp.pl

Czytaj kolejny artykuł
9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. zefir
  zefir :

  Udkąd to prezes polskiego NIK-u upoważniony jest do politycznych blamaży? Z czyjego upoważnienia ten bęcwał Kwiatkowski przekazuje banderowcom raporty nt „bezpieczeństwa uczestników drogowego…”w Polsce,a takżent „Biegłych sądowych i funkcjonowania polskiego wymiaru sprawiedliwości”?Banderowską,wrogą Polsce agenturę Kwiatkowski wyręcza.Sprzedajny,skorumpowany,PO-srańczy kacyk przed banderowcami tańczy

 2. Laszka
  Laszka :

  Cztuję:

  Mamy na Ukrainie ustabilizowaną sytuację gospodarczą, wzrosła ściągalność podatków, co jest zawsze probierzem tego, czy państwo działa. Mamy 3-procentowy wzrost gospodarczy. Ukrainie udało się także w miarę ustabilizować sytuację na wschodzie.

  mam pytanie- kogo ten pan reprezentuje? Bo polski urzednik nie powinien chyba tak się wyrażać?

 3. JoeBebe
  JoeBebe :

  Kwiatkowski, czy jak ci tam, chwalący rezunów, państwowe ustawy wynoszące UPA na ołtarze, a ty, że: „zmierza w dobrym kierunku”?! Żeś się z koniem na łby pozamieniał?
  Co zaś do finansów – nie słyszałeś, że Poroch płaci podatki w Panama Papers?
  A probierzem tego, jak to „państwo ” działa jest ilość mordów politycznych. Ostatni raptem wczoraj.