– W tej chwili odbywa się na Ukrainie obrona Europy, tak jak w 1920 r. obrona Europy przebiegała pod Warszawą – twierdzi Jerzy Targalski, publicysta i szef think-tanku przy Akademii Sztuki Wojennej.

W wywiadzie dla Radia Wnet dr Targalski stwierdził, że wojna w Donbasie na Ukrainie to kluczowe wydarzenie dla przyszłości Europy. Porównał ją do jej obrony przed rewolucją bolszewicką z Bitwy Warszawskiej z 1920 roku.

– W tej chwili odbywa się na Ukrainie obrona Europy, tak jak w 1920 r. obrona Europy przebiegała pod Warszawą– powiedział Targalski. Uważa, że w momencie kiedy „na Ukrainie odbywa się obrona Europy”, Polska powinna zintesyfikować współpracę ze swoimi wschodnimi sąsiadami:

– To jest tylko rachunek zysków i strat. Z tymi państwami trzeba współpracować i je wspomagać, bo jeśli Rosja walczy w Donbasie to ma do Polski kawałek drogi. (…) Jeżeli Ukraina będzie rosyjska to będziemy mieć armię i dywersantów przy naszym boku.

Zdaniem Targalskiego, polsko-ukraińska współpraca w tym zakresie powinna polegać na pomocy w wyposażeniu żołnierzy walczących w Donbasie. Zaznaczył, że „wszelka pomoc dla Ukrainy powinna być mocno kontrolowana z racji rozwydrzenia złodziei na Ukrainie”.

Przeczytaj: Targalski: stosunek do Rosji to kryterium oceny Ruchu Narodowego

Ekspert Centrum Badań nad Bezpieczeństwem przy Akademii Sztuki Wojennej odniósł się również do stosunków na linii USA-Rosja, po zwycięstwie wyborczym Donalda Trumpa:

– Trump uważa, że spotka się z Putinem i obydwaj powiedzą co chcą i za ile, dogadując się jak w biznesie. (…) Tymczasem Rosja to nie jest partner biznesowy; Rosja w ogóle nie jest żadnym partnerem.

Przeczytaj: Rzecznik Kremla: nie oczekujemy szybkiej poprawy relacji z USA

Wcześniej w innym wywiadzie dr Targalski twierdził, że na Ukrainie nie ma problemów związanych z neonazizmem, a „współcześni banderowcy nie mają nic wspólnego z tymi z 1943 roku”. Jego zdaniem przekaz odnośnie tej kwestii nie powinien ograniczać się tylko do stwierdzenia, że na Wołyniu doszło do ludobójstwa. Wedłig dra Targalskiego nie jest wykluczone, że nieudzielenie Ukrainie poparcia w obecnej sytuacji może wywołać nastroje antypolskie wśród neobanderowców. I otwarcie wzywa do tego, żeby z tego względu ich wesprzeć:

– Jeżeli nie wykorzystamy sytuacji i nie udzielimy poparcia Ukrainie i nie będziemy razem pracowali nad umocnieniem suwerenności i niepodległości Ukrainy, to być może tak. W tej chwili paliwem, które żywi np. Prawy Sektor jest walka z Rosją. I tutaj należy ich wesprzeć. Właśnie po to, żeby w przyszłości do tego nie doszło. Żeby oni nie doszli do wniosku, że oni walczą z Rosją, a Polacy im wbijają nóż w plecy.

Czytaj również: Ekspert Niezależnej.pl: gloryfikacja Bandery nie ma antypolskiego charakteru

Radiownet.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

38 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. tagore
  tagore :

  Oligarchowie budują właśnie na Ukrainie Rosję bis z neobanderowską dekoracją. Pan Targalski
  powinien dać przykład i przed kamerą złożyć wieniec ku czci bojowników OUN-B pod pomnikiem
  Bandery w Lwowie. W praktyce zrealizował by swoją wizję stosunków polsko ukraińskich.

  tagore

 2. Avatar
  baciar :

  nie wiem z jakiego lumpexu wytargali tego jegomościa ale jego brednie powoduja zwykła banderowska propagande jak można Upadła przyrównac do walki w 1920r to już szczyt debilizmu ukraina nie walczy walcza oligarchowie o strefe wpływów i nie z Rosją a z obywatelami ukrainy rosyjskojęzycznymi Donbas zagłebie wegla przemysłu tam Poroszenko ze swoja banda dopiero by kręcili lody finansowe jakby Upadła chciała walczyc z Rosją to wojna trwała by 2 dni bo tyle Rosji zajeło by dojście do Polskiej granicy walczna armia ukraińska chetnie by przyjeła ich z podniesionymi rękami do góry jak słychac miliony ukrów emigruje w Polsce mamy juz ponad milon w Rosji ponad dwa miliony a inne państwa pytam co za wojsko tam walczy ukraińskie skoro wiekszośc ucieka naprawdę ta propaganda staje sie juz śmieszną

 3. Avatar
  pro_patria :

  Kolejne „rewelacyjne przemyślenia” kretyńskiego „specjalisty”, pseudo-naukowca. Nie pojmuje prostych prawideł, które nie są obce nawet Józkowi spod budki z piwem: neobanderowcy czy otrzymują od nas wsparcie (a niestety otrzymują i jest to debilizm ze strony naszych nieudolnych elit) czy też nie i tak będą wrogonastawieni do Polski. W momencie, gdy skończą się ich problemy na wschodzie, od razu obrócą się przeciwko RP. Stale przemycają na terytorium naszego kraju broń, miliony motłochu wjeżdża do nas bez problemu. Skutki takich błędów są łatwe do przewidzenia…

   • kojoto
    kojoto :

    Targalski to śmieć i PiSowskie zero – co do tego wątpliwości nie ma i szkoda nawet czasu na dyskusje. Ale argument o byciu w PZPR… cóż profesor Wieczorkiewicz też był przez długie lata (nie chwalę go za to, z mojej rodziny NIKT nie był w PZPR), ale to nie jest decydujący argument, bo Wieczorkiewicz był i jest jednym z moich autorytetów.

    • Avatar
     poznaniak74 :

     I co to ma do rzeczy w związku z tym co napisałem? Widzę że masz ewidentne trudności z czytaniem ze zrozumieniem, więc ci wytłumaczę „łopatologicznie”, chodzi o PiSowską propagandę, czyli tzw. resortowe dzieci i „walkę z komuna” prowadzoną przez „jedynych prawdziwych patriotów z PiSu”. Teraz zrozumiałeś?

     • upadlina
      upadlina :

      Buhahahahahaha!!………….Błazenady pedała jóźwiaka ciąg dalszy !!………..Kto przeciwko jego zdegenerowanemu światopoglądowi, ten Ruski !!………..Wbij to sobie w ten swój tępy zaspermiony łeb, że twoje zachowanie tu buraku nie przysparza ci zwolenników, tylko przeciwników !!………..PS: Który to już forumowicz pedale, co powiedział ci jakie ma o tobie zdanie??………..Jesteś coraz bardziej lubiany na portalu błaźnie !!!!!

     • Avatar
      poznaniak74 :

      Tak jest tow. Kojoto , rozpracowałeś nas, czyli siatkę agenturalną Moskwy, szef PiSowskiego „think-thanku” d/s wschodnich tow. Targalski szykuje już okolicznościowy „laur zwycięstwa”, a min. Maciarewicz szykuje nominację na stanowisko swojego kolejnego „Misiewicza” (choc podejrzewam że okażesz się na nie za stary) 🙂 🙂 🙂 A na poważnie, zacznij się lepiej leczyć na nogi, bo na głowę zdecydowanie za późno…

     • kojoto
      kojoto :

      Pierdzielisz – zacząłem z tobą normalni – prósząc o argumenty kiedy zwyzywałeś Polaka, który ruskim nie pozwolił nas Polaków wyzywać od „sprzedajnych”. – Na to przycwałowałeś tu do pary z głupkiem forumowym UPAdliną, który na komendę Boruty-Sylwuni obszczekuje mnie od kilku miesięcy banderowcem. Wyzywasz – oskarżasz, bełkot z ich „UBckiego” paszkwilu zacząłeś powtarzać, a teraz jęczysz, że kojarzą cie z onucami. Jeśli jednak nie jesteś cuchnąca onucą to po prostu myśl zanim coś napiszesz.

     • upadlina
      upadlina :

      walnij się w ten pusty chachłaty łeb pedałku!!……..Jaki Polak??…….Maciejczuk?…….To taki „polak” jak i ty gnido chachłata !!…..Zresztą właśnie przeprosił Rosjan za swoje słowa, półgłówku !!………Kolejny więc raz wyszedłeś na idiotę !!…….Prawda, która wyciekła o tobie na forum nie jest paszkwilem tylko faktami, które sam nieopatrznie idioto udostępniłeś !!……..Nikt tu nic nie robi na komendę buraku spedalony !!……..Każdy ma swój światopogląd i wyraża go tutaj !!………I nie kłam ćwoku banderowski, że ktoś zaczął na ciebie naskakiwać, bo to ty pedale zaatakowałeś Polaków, którzy próbowali uspokoić cię w twoim ataku rusofobicznego amoku!!……..Zapomniałeś łgarzu chachłaty??…………I kto tu jęczy pedale??………To ty jęczysz, że wszyscy powoli zaczynają cię kojarzyć z banderowskim łajnem, ale jak się naskakuje na tych co z banderyzmem walczą, a wspomaga tych (sułek), co wspierają banderowską junte w kijowie, to na co liczysz imbecylu??………I jeszcze twoje „ku*wy”, którymi tu rzucasz w stronę kobiet!!………Jesteś tu chachłaty pedale skończony i coraz więcej forumowiczów mówi ci to w twój wredny banderowski pedalski ryj !!………Ale ty – jak na tępego majdaniarskiego skakuna przystało – dalej nurzasz się wesoło w swoim własnym szambie !!……..Hehehehehe!!………Portalowy błazen !!

     • Avatar
      poznaniak74 :

      TRAFIONY ZATOPIONY! Widzę że zabolało że „zdradziłem” twoją wielką „tajemnicę” PiSobolszewiku, czyli przynależność do śp. PZPR. ZABOLAŁO? I dobrze bo miało boleć! 🙂
      Ps. Każdy widzi jak ci się łapy trzęsą jak mi odpisujesz, więc dobrze ci radzę odpuść i przeproś za tego „Poznaniaka z Wołgogradu” gnido postpezeperowska…

     • kojoto
      kojoto :

      dla mnie komentowanie na forum debilu to nie jest „gra w statki” tak jak dla ciebie – bo widać, że wyzywasz i oskarżasz na oślep – TRAFIŁEŚ to do zacnego grona forumowych prowokatorów i antypolaków. O PiSie zawsze wypowiadam się tak samo jak o PO i SLD zmanipulowany kretynie. Tylko musiał byś umieć po Polsku dostatecznie dobrze czytać, Przypieprzyłeś się do mnie z PiSem i powtarzasz łgarstwa z paszkwilu prowokatorów. Albo jesteś jednym z nich, albo za daleko do łba masz. Ale głupota to kiepska wymówka. Co do PZPR to cóz za młody jestem, ale gardze anonimowymi śmieciami, którzy napadają na ludzi, za to, że kiedyś popełnili błąd, z którego się już dawno wycofali (i nie mówie tu o wartym ciebie śmieciu Targalskim, tylko o Maciejczuku i forumowiczu Tutejszym). Dlatego ci napisałem, że w PZPR przez wiele lat był np: Wieczorkiewicz.

     • upadlina
      upadlina :

      ty chachle naucz się pisać po polsku, a potem krytykuj innych pederasto!!……..Nie „musiał byś” analfabeto tylko „musiałbyś” !!……….Nie ma tu kłamco żadnych paszkwili !!……………Przez twoją głupotę wyszły na jaw niewygodne fakty o twoich seksualnych dewiacjach i dlatego tak rozpaczliwie rzucasz się na wszystkie strony jak gówno spuszczane w kiblu !!…….Na próżno !!……….Anonimowymi??………..Tu są wszyscy pedziu anonimowi oprócz ciebie i żydo-bolszewickiego kapusia sułka, którego wspierasz !!……..Sam sobie tą nie-anonimowość zgotowałeś półgłówku chachłaty i teraz płaczesz, że inni nie są tak tępi jak ty !!………Żydo-bolszewik sułek dziś nadal wspiera okupanta Polski, którym jest obecnie uSSmania oraz wspiera banderowską juntę kijowską na co przedstawiłem ci już dowody !!………On to sam powiedział załgany pedale !!……..Zresztą ty też obrońców Donbasu nazwałeś bandytami !!……..Jasne jest, kim jesteś rzygu upadliński i kolejni forumowicze mówią ci o tym prosto w twój pedalski pysk !!……….Masz tu coraz więcej wrogów banderowski szmaciarzu spedalony, a czuję, że to jeszcze nie wszyscy, którzy cię „docenili” !!………..Leżysz buraku zboczony i kwiczysz !!

     • upadlina
      upadlina :

      Gdy tylko mówisz o głupocie chachłaty pedałku, od razu przychodzi mi na myśl twoja wypowiedź, która jasno pokazuje, w jakim stanie umysłu funkcjonujesz !!……….Boki zrywam do dzisiaj !!……….Oto ona:…..kojoto.”…………ale jak się im napisze, żeby się kurwy odpierdoliły od Polaków, to skomlą, że są atakowani strasznymi wyzwiskami. Co się musi do WUJA stać, żeby redakcja wreszcie zrobiła z nimi porządek. Czy Kresy.pl chcą pobić rekord Guinnessa w ilości przekleństw na forum?”………Buhahahahahaha!!………….to po prostu kabaret !!!!!……………………..Popatrz na siebie półgłówku !!……….Sfrustrowany brakiem poparcia na forum przyspawałeś się ostatnio do byłego żydo-bolszewickiego donosiciela tutejszego-sułka i zacząłeś pobierać nauki z tego, w czym sułek jest bardzo dobry, bo większość życia na to poświęcił !!………W działaniu przeciw Polsce i Polakom !!………Mistrz i uczeń !!……..”Lord” tutejszym-sułek i anakin jóźwiak-hujoto !!…………

 4. Avatar
  dajaman :

  Tak Ukraina broni Europy… a w międzyczasie tworzy sobie kolejnych wrogów wśród Węgrów, Rumunów i tym bardziej Polaków. To jest właśnie obrona… gloryfikowanie nazistów z UPA/OUN i plucie na Polskę i Polaków. Zakłamywanie i obłuda to domena faszystów i wszelkiej maści czerwonej hołoty.

 5. upadlina
  upadlina :

  rzut oka na ryj targalskiego i widać po rysach jego gęby, że to po prostu idiota !!……….Banderowska upadlina nie prowadzi wojny z Rosją, bo taka trwałaby kilka dni, ale wojnę z pro-rosyjską ludnością na wschodzie kraju, która odmówiła podporządkowania się banderowskiej władzy !!………I tej ludności Polacy życzą wszystkiego najlepszego i wolnego od banderowskiej zarazy własnego terytorium !!

 6. Avatar
  zefir :

  Ten Targalski doznał jakiegoś antyrosyjskiego i banderofilskiego zajoba.Bzdeczy nam o jakiejś ukro-ruskiej wojnie,której nikt nie wypowiedział i której nie ma.Jaskrawym jest przecież,że bandersukinsyny wykorzystują to jako pretekst do żebrów na sytym zachodzie.Pseudogeniusz „historyka” Targalskiego rozgrzesza banderowskich,bestialskich,zwyrodniałych katów i rzeżników polskich dzieci,ciężarnych niewiast,dziewczyn,kobiet i niewinnych polskich starców,jak przystało na antypolskiego banderowskiego rzeżnika.Że też taka swołocz doi smok polskiego podatnika

 7. upadlina
  upadlina :

  czy mogę prosić redakcję o wyjaśnienie, dlaczego zostają wykasowane moje komentarze, które nie zawierają w sobie żadnych wulgaryzmów, natomiast „ku*wy” i „ku*ewki” kojoto są tolerowane??………….Chcielibyśmy wiedzieć, co zdaniem redakcji jest dopuszczalne w postach, a co nie jest, bo do tej pory dopuszczalne były największe wulgaryzmy używane przez kojoto !!……..Prosimy o odpowiedź, abyśmy mogli dostosować się do NOWYCH praw na forum !!

   • upadlina
    upadlina :

    Redakcja została zmuszona do tego, co robi !!……….Nie udawaj idioty jóźwiak pedałku!!………..Klika miesięcy siania na portalu przez ciebie „ku*wami” na innych forumowiczów jakoś nie poruszyło redakcji, a teraz nagle kasuje losowo posty trzech forumowiczów, które na dodatek wulgaryzmów nie zawierają??………Sylwia na pewno wulgaryzmów nie używa, a skasowano jej posty, które często są zupełnie neutralne!!………To nie jest przypadek !!……..Ze swojej frustracji wasza krypto-banderowska szajka pogrążyła się jeszcze bardziej, bo teraz już nie ulega wątpliwości, kim jest forumowicz Ilon !!…….Wyjdziecie na tym jak Zabłocki na mydle, bo wasze maski zostały już całkowicie zrzucone !!

 8. upadlina
  upadlina :

  Mamy ciekawą sytuację na forum !!…..Nagle ni stąd ni zowąd redakcja portalu zaczęła usuwać wybiórczo posty forumowiczów Sylwia, Boruta i UPAdlina!!…..To usuwanie nie ma na celu usunięcie konkretnych postów z na przykład wulgaryzmami, tylko jest dokonywane na chybił trafił i usuwane są posty na zasadzie: jak leci !!….Dwa, trzy, cztery posty tej trójki forumowiczów spod jednego wątku !!…..Gdy usunięto jeden z moich postów zacząłem się zastanawiać, co było w nim takiego, że kwalifikował sie do usunięcia!!….Moja retoryka w stosunku do forumowicza kojoto-jóźwiaka, czy byłego żydo-bolszewickiego donosiciela tutejszego-sułka nie zmienia się od miesięcy !!….Jest taka sama i jest odpowiedzią na „ku*wy” kojoto-jóźwiaka, którymi dziesiątki razy obrzucił innych forumowiczów !!…..Zastanawiałem się więc, co się nagle stało ??…..Do tej pory redakcja nie usuwała „ku*ew” kojoto-jóźwiaka, ktorymi ten szczodrze zasypywał innych forumowiczów, a teraz nagle usunęła post, który przy postach kojoto-jóźwiaka pełnych”ku*ew” jawi się jako psalm ministranta z chóru kościelnego ?!…….W czym rzecz zrozumiałem, gdy zobaczyłem, że usunięto nie tylko ten jeden post, ale dziesiatki innych postów pod innymi wątkami i to nie tylko moich, ale także forumowicza Boruty oraz – co najdziwniejsze – forumowiczki Sylwii, która w ogóle nie używa wulgaryzmów !!……Powodem usuwania postów nie jest więc używanie wulgaryzmów, czy obraźliwych zwrotów, ponieważ tych nie używa forumowiczka Sylwia, a takich zwrotów używa kojoto-jóźwiak, którego postów nie usunięto!!……Sytuacja nad wyraz dziwna !!…….Wszyscy forumowicze wiedzą, że na portalu od kilku miesięcy trwa wojna między obiektywnymi forumowiczami, którzy nie widzą w tej chwili realnego zagrożenia ze strony Rosji, a widzą zagrożenie ze strony banderowskiej upadliny i jej uSSmańskiego protektora a skrajnymi rusofobami i miłośnikami uSSmanii i banderyzmu, choć co do tego ostatniego jest to często skrywane przez nich uczucie !!……Ten drugi obóz ostatnio odnotował sporo porażek i wpadek, a najbardziej bolesną dla nich była wpadka właśnie kojoto-jóźwiaka, który udostępnił link, który z kolei doprowadził forumowicza Borutę do bardzo niewygodnych wiadomości na temat właśnie kojoto-jóźwiaka!!……Zdobyte dane zostały rozpowszechnione na forum, co wywołało wściekłość obozu krypto-banderowskiego i rozpoczęły sie pogróżki z ich strony w których zaczęto sugerować adwersarzom pociągnięcie ich do odpowiedzialności karnej !!……Szybko jednak krypto-banderowska grupka zrozumiała, że odpowiedzialność karna to po pierwsze: obosieczny miecz, gdyż „ku*wy” które forumowicz kojoto-jóźwiak publicznie skierował w stronę innych forumowiczów są objęte restrykcjami prawnymi, a po drugie: forumowicz kojoto-jóźwiak sam udostepnił link prowadzący do danych o sobie, tylko nie przewidział, że na jaw wyjdą także niewygodne dla niego dane, więc nie ma tu mowy o rozpowszechnianiu danych wykradzionych forumowiczowi kojoto-jóźwiakowi, bo pozbył się on swojej anonimowości dobrowolnie !!…..Na dodatek w ostatnim czasie coraz większa grupa forumowiczów, którzy dotychczas trzymali się z dala od tego konfliktu zaczęła już jawnie mówić kojoto-jóźwiakowi i jego przełożonemu spod nicku Ilona, co o nim i o nich sądzi !!…..Frustracja się powiększała !!…….Obóz krypto-banderowców rozpoczął więc „operację” pod nazwą Sylwia to Boruta, której głównym celem było odwrócenie uwagi od kompromitujących danych na temat kojoto-jóźwiaka, które wyciekły na forum !!……Forumowicz Ilona wykonał tytaniczną pracę i przekopał archiwa forum sprzed paru lat i stwierdził, że znalazł dowody na to, że forumowicz Boruta to forumowiczka Sylwia!!…..Oczywiście „dowody” okazały sie tylko podejrzeniami i hipotezami !!…..Sfrustrowany forumowicz Ilona stwierdził wtedy, że NIE ZOSTAWI TAK TEJ SYTUACJI !!……Kilka dni później zaczęło się wybiórcze usuwanie pierwszych z brzegu postów forumowiczów Sylwia, Boruta i UPAdlina !!…..Właśnie to wybiórcze usuwanie pierwszych z brzegu postów, w których często nie ma żadnych wulgaryzmów dało mi wiele do myslenia !!…..Odnoszę wrażenie, że przez takie działanie administracja portalu chce coś przekazać !!….Prawdopopdobnie nie może oficjalnie powiedzieć, w czym rzecz !!……Myślę, że redakcja została ZMUSZONA do takiego działania jakąś groźbą !!….Nie od dziś wydaje mi się, że o ile forumowicz kojoto-jóźwiak to zwykły pionek, o tyle forumowicz Ilona to zupełnie inna para kaloszy !!…..Od dawna to zauważałem, ale czerwona lampka zapaliła mi się, gdy pewnego razu forumowicz Ilona wydał polecenie innemu forumowiczowi Domaradowi!!…..Forumowicz Ilona powiedział do forumowicza Domarada: „Proszę nie odpowiadać na posty UPAdliny!!”………Ciekawe!!……I teraz parę dni po tym, jak forumowicz Ilona powiedział, że „NIE ZOSTAWI TAK TEJ SYTUACJI” nagle redakcja zaczęła usuwać wybiórczo pozbawione wulgaryzmów posty forumowiczów Sylwii, Boruty i UPAdliny, którzy są najbardziej zagorzałymi wrogami obozu krypto-banderowskiego, choć wcześniej nie usuwała postów z dziesiątkami „ku*ew” forumowicza kojoto-jóźwiaka!!!!!!……Przypadek??……Kim jest forumowicz Ilona, że mógł wywrzeć taki wpływ na redakcję Kresów.pl, która dotąd nie reagowała na największe obelgi kierowane przez forumowicza kojoto-jóźwiaka w strone innych forumowiczów?????…….Jakich mocodawców musi mieć forumowicz Ilona, jeżeli byli oni w stanie nagle tak wpłynąć na redakcję Kresy.pl?????…….To wszystko daje do myślenia !!…….Myślę, że frustracja obozu krypto-banderowskiego (który rozumie, że nie da się zamieść pod dywan ludobójstwa na Wołyniu, więc poświęca swoich „herojów” krytykując ich, a ta łże-krytyka banderyzmu ma na celu uzyskanie wśród Polaków zaufania do nich, co pozwolić ma im na niewzbudzające podejrzeń wypełnianie podstawowej doktryny uchwały oun z 1990 roku, która mówi o niedopuszczeniu do porozumienia miedzy Polską a Rosją poprzez judzenie na siebie jednych i drugich) spowodowała, że ich oficer prowadzący został zmuszony do interwencji na najwyższych szczeblach !!!!!…….Kim jest forumowicz Ilon??……Pytanie retoryczne??…….Raczej już tak !!……PS: Ciekawe jest także to, że ostatnie wydarzenia zbiegły się w czasie z tym, iż forumowicz kojoto-jóźwiak od paru dni nie używa już w większości swoich postów tak lubianych przez niego „ku*ew”!!……Polecenie oficera forumowicza Ilona??

  • Avatar
   boruta :

   ”Kojoto” co na wszystkich Polaków napada – na ukrów nie napada – chwali się że na wiki pisze – no pisze – https://pl.wikipedia.org/wiki/Specjalna:Wk%C5%82ad/Kojot – tu widać że pisze – – http://www.wikiwand.com/pl/Wikipedysta:Kojoto – tu widać że zna angielski i ruski – adres do majli ma [email protected] – tym trafisz na http://mycork.org/index.php?option=com_sobipro &pid=66 &sid=137:pcman-serwis-komputerowy &Itemid=95 – znaczy się Kojoto Krzysztof Jóźwiak komputerowiec w Irlandii jest – sam tak pisał – emajla ma drugiego [email protected] i telefon +353 85 7776161 – na Allegro – Firma wyskakuje że Kojoto konsole do gier komputerowych sprzedaje – programista gier – wyskakuje że na Ukrainie sprzedaje – byznes ma – bigl.ua – http://bigl.ua/aukro?aukro_url=http%3A%2F%2Fmarket.auction.ua%2Fshow_user.php%3Fuid%3D1350822%26type%3Dfb… – google pokazuje że programista gier Kojoto grę dla zboczeńców zrobił – Kojoto’s Closet by Eggware.XYZ – Itch.io – eggware.xyz to witryna dla zboczeńców jest – “Eggware.XYZ was created and is run by Paula and Warden for the sake of making a by-queer, for-queer website that discusses more than just sexuality” – queer znaczy się pedał – zrobił grę dla zboków co przedmioty dymać chcą – gra się w “objectum sexuality” – na dole data jest – marzec 2016 – Google pisze że “objectum sexuality” to jest jak się rzeczy dymać chce – tam Kojoto pisze że jest “autistic programmer” – na forum napisał że dysleksję ma – to już to odbadali – “autistic” – “dysleksja” – “schizofrenia” – to razem idzie – Jóźwiak byki w polskim sadzi – to ta dysleksja – wejdźcie na pedalską witrynę gdzie jego gra “Kojoto’s closet” jest – https://www.etsy.com/shop/kojotostudios – tam tagi są – autism LGBT nonbinary objectum-sexuality transgender – LGBT to lesbije pedały hermy chłopobaby – nonbinary to sodomiaki – objectum-sexuality to jak przedmioty się dymać chce – w Polsce się pedalił – http://shrap-drakers.pl/uploads/articles/authors/668/ – – no i sam się zbok Krzychu Jóźwiak sypnął – Joźwiaka rozpracowałem bo cham i napada– spokojnych ludzi nikt się nie czepia —