Szef polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej był dzisiaj w Kijowie, podczas obchodów dnia Niepodległości Ukrainy. Rozmawiał także z prezydentem i szefem ministerstwa obrony tego kraju.

Administracja prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki cytuje Antoniego Macierewicza: Europa bez Ukrainy nie będzie pełnowartościowa ani w sensie politycznym, ani gospodarczym, ani wojskowym. Polska jest i pozostanie razem z Ukrainą, ponieważ wasz kraj broni Europy.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1883 PLN    (8.55%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Chciałbym podziękować za wspaniałe święto, które było naszym wspólnym świętem, bo to na Ukrainę spada dzisiaj główny ciężar obrony Europy przed barbarzyństwem, które grozi całej Europie, ale przede wszystkim flance wschodniej – oświadczył Macierewicz podczas wspólnej konferencji prasowej z ukraińskim ministrem obrony Stepanem Połtorakiem.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Macierewicz o rzezi wołyńskiej: Źródłem jest Rosja [+VIDEO]

Szef polskiego MON przekazał, że rozmowy z Poroszenką i Połtorakiem dotyczyły m.in. współpracy polskiego i ukraińskiego przemysłu zbrojeniowego, a także udziału brygady ukraińsko-litewsko-polskiej w ćwiczeniach bojowych państw Grupy Wyszehradzkiej, jakie mają odbyć się w przyszłym w przyszłym roku.

Prezydent Poroszenko i minister Połtorak wyrazili zgodę na udział wojsk ukraińskich w tych ćwiczeniach, za co serdecznie dziękuję, bo to jest istotny krok naprzód we współpracy Ukrainy z Unią Europejską i partycypacji Ukrainy w działaniach obronnych UE, co dla Polski jest bardzo ważne – powiedział Antoni Macierewicz.

CZYTAJ TAKŻE: Macierewicz: Polska i Ukraina mogą współpracować w rozwoju wojskowej techniki rakietowej

Ze swojej strony minister Połtorak podziękował Macierewiczowi za jego obecność podczas uroczystości Dnia Niepodległości. Jego zdaniem jest to człowiek, który robi wszystko, by współpraca między Polską i Ukrainą była na najwyższym poziomie. Przypomniał, że 15 sierpnia na zaproszenie ministra Macierewicza on sam był gościem podczas Święta Wojska Polskiego w Warszawie.

Byłem pod ogromnym wrażeniem stosunku Polaków do tradycji i historii, a przede wszystkim pod wrażeniem przyjaznego nastawienia, które odczułem wobec Ukrainy w Polsce – oświadczył Połtorak i dodał: to, że Polska w Dniu Niepodległości Ukrainy była dziś z nami, jest dla nas bardzo ważne. Dla Ukrainy bardzo istotne jest to, że mamy sąsiada, który podaje nam ramię w trudnych dla nas chwilach.

kresy.pl / interia.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zefir
    zefir :

    Zgodnie ze swą tradycją Antoś w Kijowie w ukłonach do banderowców,zdrowo w swej schizofrenii odjechał.To nic zadziwiającego,przecież dla tego fijoła żródłem ludobójstwa na Polakach z Wołtnia nie była zbrodnicza ukraińska OUN-UPA,lecz Rosja!