Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz udzielił wywiadu w programie Michała Rachonia „Minęła 20”. Powiedział w nim, że u źródeł ludobójstwa na Wołyniu leży Rosja, która jest prawdziwym wrogiem, który użył część sił nacjonalistycznych do jego rozpoczęcia.

Rozmowa obracała się wokół tematu Rosji i Ukrainy. Minister przyznał, że wydarzenia na Wołyniu były ludobójstwem. Stwierdził także, że należy wymagać od Ukrainy mówienia prawdy. Skrytykował ponadto poprzednie rządy, które jego zdaniem zaniechały mówienia prawdy o Wołyniu.

Zdaniem Macierewicza odbudowa państwa Ukraińskiego leży w interesie Polski. Dodał, że prawdziwym wrogiem byli Rosjanie, którzy „użyli” nacjonalistów ukraińskich do organizacji ludobójstwa. Przypomina to narrację ukraińską, wedle której to NKWD jest odpowiedzialne za Wołyń.

Dalej dyskusja toczyła się głównie wokół zakończonego szczytu NATO. Minister Macierewicz stwierdził, że jest on ogromnym sukcesem Polski w sensie polityczno-militarnym.

Poniżej video:

Czytaj także:

Zbigniew Ziobro z mocnym oświadczeniem w sprawie Wołynia. Żaden inny minister nie wydał podobnego

KRESY.PL

55 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  • fiesta
   fiesta :

   A.Macierewicz jest z wyksztalcenia historykiem, ale klamie jak z nut i to jest wystarczajacy dowod, ktory utwierdza mnie w przekonaniu, ze A.Macierewicz dziala w obcym interesie.
   Faktem z kolei jest, ze OUN-UPA rozpoczela najpierw wspolprace z Niemcami po 1 wrzesnia 1939r przeciw Polsce i Polakom, a po napasci ZSRR na Polske 17 wrzesnia 1939r, OUN-UPA podjela wspolprace z sowieckim okupanem, czyli z ZSRR, a nie Rosja – Rosja skonczyla sie w 1918r po zamordowaniu cara i rodziny przez bande ZYDOW REWOLUCJONISTOW, finansowanych przez ZYDOWSKICH BANKIEROW z USA, Niemiec i Anglii, ktorzy przejeli wladze w Rosji; od 1922r zydo-bolszewicka Rosja nosi nazwe ZSRR.
   Dzisiaj w Ameryce rzadza ZYDY, ktorzy rozpetali rewolucje w Afryce i na UPA-inie oraz wojne w Afganistanie, Serbii, Iraku, Libii, Syrii i Doniecku (wspomagane przez CIA, Mosad, MI6 i BND).
   Ministrze Macierewicz, uwazacie sie za Polaka o pogladach katolicko-narodowych, a swoimi wypowiedziami i dzialaniami zachowujecie sie jak KRYPTO-ZYD, ktory pod szyldem katolicko-narodowym realizuje cele MIEDZYNARODOWEGO ZYDOSTWA.

  • sylwia
   sylwia :

   Macierewicz [Icek Singer] ( http://www.aferyprawa.eu/Polityka/POLAKU-SPRAWDZ-NA-KOGO-ODDAJESZ-SWOJ-GLOS-kolejny-odnowiony-rozdzial-z-cyklu-niebezpieczne-tematy-lista-Zydow-i-osob-pochodzenia-zydowskiego-o-zmienionych-nazwiskach-716 ) tym oczywistym kłamstwem stara się celowo stworzyć wrogość między Polską a Rosją aby ułatwić siłom międzynarodowych oligarchów zwiększenie napięcia w Europie. Czyniąc to, Macierewicz [Singer] jest także posłuszny tajnej Uchwale Krajowego Prowidu OUN z 22 czerwca 1990 r. Cytuję: ‘ … należy popierać w Polsce wszystkimi siłami wszystko co ma posmak antyrosyjski. Katyń, wywózki na Sybir, zbrodnie NKWD i UB. Taki stan rzeczy odwraca uwagę Polaków od UPA… Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej… To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego – co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN…’ ( http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html ).

   • fiesta
    fiesta :

    Pamietam, jak w latach 1990-tych, kiedy istnial ROP (Ruch Odbudowy Polski) A.Macierewicz mowil o sobie, ze ma poglady “katolicko-narodowe”.
    Przejrzalem podane informacje n/t KOR (komitet obrony robotnikow) , do ktorego nalezal m.inn. A.Macierewicz, a tam az roilo sie od zydostwa.
    Popatrzylem rowniez na geby czolowych politykow z ROP i tam rowniez roilo sie od zydostwa.
    Wowczas ulozylem twierdzenie, ze polskojezyczne zydostwo opanowalo ruchy polityczne w Polsce od lewej do prawej strony sceny politycznej i tworzy zamkniety krag.
    W zwiazku z tym Polacy, ktorzy glosuja na partie polityczne w Polsce, glosuja na zydow, ktorzy w pierwszej kolejnosci realizuja zydowskie interesy lokalne i globalne.
    Zeby to zmienic to musi zmienic sie mentalnosc Polakow.

  • sylwia
   sylwia :

   Forumowicz-patriota, który zna rosyjski,właśnie przysłał mi tłumaczenie mojego wpisu, z uwagą, że widzi w internecie rosyjskie komentarze o wpisach na Kresach.pl. Zamieszczam to tłumaczenie lecz nie wypowiadam się co do jego językowej jakości bo nie posiadam do tego kwalifikacji.================

   Eврей Macierewicz [Ицак Сингер] ( http://www.aferyprawa.eu/Polityka/POLAKU-SPRAWDZ-NA-KOGO-ODDAJESZ-SWOJ-GLOS-kolejny-odnowiony-rozdzial-z-cyklu-niebezpieczne-tematy-lista-Zydow-i-osob-pochodzenia-zydowskiego-o-zmienionych-nazwiskach-716 ) етой явной ложей пытается намеренно создать враждебность между Польшой и Россиeй, чтобы помочь силам международных олигархов b ростe напряженности в Европе. При этом, Ицак Сингер также послушeн секретнoмy постановлению Национального Провиду OУH от 22 июня 1990 года; я цитирую: “… должно быть усильно поддержано в Польше все, что анти-российское. Катынь, депортации в Сибирь, преступления НКВД и УБ. Такое положение дел отвлекает внимание от УПА … Надо противостоять сближению поляков и русских , как в Украине так и Польше; надо подстрекать враждебность поляков к русским, и наоборот, имея в виду, что тесный союз русско-польский представляет собой серьезную угрозу для Украины и ее территориальной целостности … все это должно служить ослаблению Польши, так и в будущем, даже привести к полному разложению польского государства – что в интересах политики Украины, где сила есть и будет революционнaя ОУН … ( http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html )

 1. mrciemnosc
  mrciemnosc :

  słuchałem tego bełkotu… chwilę wcześniej Ziemiec prowadził wywiad w którym stwierdził coś w stylu “jak nacjonaliści ukraińscy mogli dokonywać takich zbrodni, niejednokrotnie przewyższających rosyjskie?”. Otóż: największym kłamstwem naszej obecnej propagandy jest utożsamienie ZSRR z Rosją i równoczesne odczłowieczanie samych Rosjan. Niech mi ktoś wytłumaczy, czy wszystkie narody ZSRR jęczały pod butem Rosjan? Dlaczego w początkowej fazie istnienia państwa radzieckiego stery rządów przejęli w nim Żydzi? Dlaczego pierwszy rewolucyjny kat, Dzierżyński, był Polakiem? Dlaczego później władzę przejął Gruzin, po nim Ukrainiec, a dopiero później Rosjanin? Dlaczego na rozkazie wymordowania polskich oficerów w Katyniu widnieją podpisy 4 ludzi i dopiski sekretarza o decyzji pozostałych 2 ludzi z KC WKP(b), razem 6 ludzi ze ścisłego kierownictwa partią(i państwem), a całej szóstki tylko jeden to Rosjanin,a aż dwóch było Żydami? Czy to nie Ukrainiec strzelał polskim oficerom w tył głowy? Czy to nie dwaj Żydzi a następnie Megrel nie byli po Dzierżyńskim osobami kierującymi NKWD (lub jego poprzednikami)? Nie znacie historii, czy macie tak zryte propagandą głowy? Nie widzicie, że Wielki Brat zza oceanu napuszcza wszystkich na siebie? Świat staje się coraz mniej bezpieczny, dzięki tłumowi bez oczu i uszu.

  • lp
   lp :

   Obawiam się, że to nie tyle głupek co V kolumna na żołdzie ussmanów i banderowców. Za zdradę interesów Polski i wysługiwanie się banderowcom PiSy przerżną następne wybory jak złodzieje z peło te ostatnie.

  • fiesta
   fiesta :

   Scorpio, werle etc….. Generalnie, politycy u wladzy niczego nie robia przez glupote, ale podejmuja decyzje lub wykonuja polecenia odgorne z pelna swiadomoscia.
   Pod koniec lat 1990-tych pisalem na grupach dyskusyjnych, ze zydostwo w Polsce opanowalo partie polityczne od lewej do prawej strony sceny politycznej i tworza zamkniete kolo. Niezorientowani Polacy glosuja na zydow od lewej do prawej strony sceny politycznej i wpadaja w zastawiona PULAPKE, dajac mandat i zaufanie polskojezycznym zydom, ktorzy realizuja przede wszystkim ZYDOWSKIE INTERESY lokalne i globalne – vide: Walesa (Kohne) , Kwasniewski (Stolzman) , Kaczynski (Kalkstein) , Komorowski (Szczynukowicz) i zydowski przydupas Duda w “przyciasnym garniturze”.
   W/g moich obserwacji, zydostwo u wladzy w Polsce wykonuje polecenia odgorne swoich zydowskich pobratymcow z Izraela, USA i UE, ktorzy tworza MIEDZYNARODOWA MAFIE ZYDOWSKA, ktorej glownym celem jest OPANOWANIE CALEGO SWIATA i zaprowadzenie ZYDOWSKIEGO PORZADKU SWIATA. Jednoczesnie miedzynarodowe zydostwo prowadzi walke z religia chrzescijanska (nie mylic ze zjudaizowana sekta katolicka z siedziba w Watykanie), pragnac wyeliminowac zasady moralne z zycia codziennego i zniszczyc psychike czlowieka, zeby zrobic z niego bydle.
   Klasycznym przykladem tego ZYDOWSKIEGO ZAMKNIETEGO KOLA jest “Okragly Stol”, ktory byl porozumieniem pomiedzy zydami z PZPR, a zydami z Solidarnosci i KOR, i przez ostatnie 27 lat rzadzi ten sam zydowski uklad zamkniety i niedostepny dla Polakow, ale sa to rzady pozorne, poniewaz polskojezyczne zydy u wladzy w Polsce wykonuja polecenia swoich zydowskich pobratymcow z Izraela, USA i UE, czego glownym dowodem jest WYPRZEDAZ POLSKIEGO MAJATKU NARODOWEGO za bezcen – ponad 80% bylego polskiego majatku narodowego jest w rekach obcego kapitalu, glownie zydowskiego (zydy z USA, Izraela i Europy) i niemieckiego co dowodzi, ze zydostwo przejelo zasoby materialne Polski, a Niemcy prowadza odwieczna polityke DRANG NACH OSTEN metoda ekonomiczna.
   Kto zna zagadnienia ekonomiczne i socjologiczne zauwazy, ze zydy u wladzy w Polsce doprowadzili do zniszczenia podstaw ekonomicznych panstwa polskiego i to spowodowalo mnostwo problemow natury socjologicznej w polskim spoleczenstwie, poczawszy od utraty miejsc pracy i wzroscie zubozenia Polakow, a skonczywszy na emigracji za chlebem i spadku populacji w Polsce.
   W Polsce panuje ogolny balagan, korupcja w sadach i prokuraturach, oszustwo, grabiez i wywoz kapitalu z Polski oraz nie sa realizowane polskie interesy narodowe i Polacy sa traktowani w Polsce jak obywatele II-giej i III-ciej kategorii.
   W pierwszej kolejnosci sa realizowane ZYDOWSKIE INTERESY LOKALNE I GLOBALNE, a w drugiej kolejnosci sa realizowane interesy mniejszosci narodowych w Polsce. Trzeciej kolejnosci nie ma, bo Polacy sa pozostawieni samym sobie co mozna okreslic charakterystycznym powiedzeniem SB-ckiego agenta Bolka: “ROBTA CO CHCETA”.
   Wyobrazcie sobie Rodacy Polacy, ze w chwili obecnej kazdy ma swoje wlasne przekonania uzaleznione od tego skad czerpie informacje i generalnie wyglada to jak luzno porozrzucane opilki zelaza i balagan. Ale po odpowiednim namagnesowaniu, opilki zelaza staja sie uporzadkowane, przejrzyste i zwarte, jako jedna grupa i taka grupe powinni stanowic Polacy. A tym magnesem, ktory uporzadkuje i zewrze Polakow powinna byc PRAWDA (fakty historyczne).
   Wowczas sami przekonacie sie Rodacy Polacy jak latwo jest zwalczyc wszelka ZARAZE w Polsce, poniewaz niewiedza tworzy podzialy, a podzial oslabia Polakow, ktorzy utracili wplyw na losy Polski.
   Oddanie zydowskiej zarazie wladzy w Polsce jest szczytem lenistwa, naiwnosci, podzialow i nieodpowiedzialnosci Polakow.
   JESTEM POLAKIEM, WIEC MAM OBOWIAZKI POLSKIE !…. to haslo powinien wypowiedziec kazdy Polak po przebudzeniu i wprowadzac to haslo w zycie bez ogladania sie na kogokolwiek oraz zachecac swoja rodzine, kolegow i znajomych, zeby postepowali podobnie.
   Zeby uratowac Polske dla Polakow to najpierw trzeba miec szczere checi, a nastepnie dzialac dla dobra Polski i Polakow, m.inn. poprzez odsuniecie zydostwa od wladzy i wplywow w Polsce, co jest warunkiem koniecznym, poniewaz jak pisal polski filozof i historyk F.Koneczny, obce cywilizacje (m.inn. zydowska) sa zagrozeniem dla polskiej cywilizacji i dowodow na to dostarcza HISTORIA POLSKI, pisana przez polskich historykow i ludzi zyczliwych Polsce i Polakom.

 2. leszek1
  leszek1 :

  Czlowiek ktory reprezentuje polski rzad, nie powinien klamac, krecic, oszukiwac, poniewaz hanbi w ten sposob obraz Polski w swiecie. NKWD i Sowieci nie mieli zadnego wplywu na organizacje i przygotowania do rzezi wolynskiej. Najwybitniejsza role do przygotowania chlopow (“czerni” – jak ich nazywalo kierownictwo OUN i UPA) do “rozprawy z Lachami” mialo duchowienstwo ukrainskie. Pracowali nad tym miesiacami, czy latami. Zadne zwierze nie doscignie czlowieka w bestialstwie. Szczegolnie juz ciemnego, otumanionego Ukrainca, majacego w reku poswiecone widly, czy siekiere. http://dziennik.artystyczny-margines.pl/wp-content/uploads/2013/09/zbrodnie-upa.jpg

  • fiesta
   fiesta :

   Nie pisz, ze NKWD i Sowieci “nie mieli zadnego wplywu” na organizacje OUN-UPA i ZBRODNIE NA POLAKACH, poniewaz zaprzeczaja temu FAKTY HISTORYCZNE.
   Po napasci Niemiec i ZSRR na Polske, uaktywnily sie PIATE KOLUMNY MNIEJSZOSCI NARODOWYCH zamieszkalych na terytorium II RP, jak: niemiecka, zydowska, ukrainska, litewska i bialoruska, bo myslaly, ze to juz KONIEC PANSKIEJ POLSKI I KONIEC PANOWANIA POLAKOW.
   Potwierdzeniem tego jest wrogi stosunek rzadow: Niemiec, Litwy, UPA-iny, Bialorusi i ZYDOSTWA (wielokrotny do Polski i Polakow) do Polakow zamieszkalych w dzisiejszych granicach wymienionych panstw, ktorych prawa jako polskiej mniejszosci sa bezwzglednie lamane, a Polacy dyskryminowani.
   Tak, kosciol prawoslawny odegral hanbiaca role w popieraniu zbrodni OUN-UPA na Polakach, ale czy te wredne sqrwysyny koscielne nie zegnali sie wielokrotnie znakiem krzyza i nie udawali poboznych chrzescijan ?
   Poza tym chodzi rowniez o polityke i walke pomiedzy KP i KK o wladze, wplywy i pieniadze, ktora toczy sie na przestrzeni kilkunastu wiekow pomiedzy dwoma kosciolami. A biorac pod uwage fakty historyczne, KK jako instytucja rowniez dzialal na szkode Polski i Polakow popierajac KRZYZACTWO oraz ROZBIORY POLSKI – dzisiaj zydostwo z episkopatu i Franek na Watykanie popieraja polityke MIEDZYNARODOWEGO ZYDOSTWA.
   W chwili obecnej najistotniejsze sa polskie interesy narodowe i fakty historyczne, ktore pozwola Polakom zrozumiec co zaszlo w przeszlosci, zeby nie dac sie ponownie wydymac politykierom swieckim i koscielnym i nie pasc ofiara zla, ktore jest latwe do przewidzenia.
   Wiedza historyczna powinna wreszcie czegos nauczyc Polakow, a przede wszsytkim oduczyc Polakow NAIWNOSCI, bo w ten sposob staja sie latwym obiektem oszustwa i ofiarami.

 3. kresmen
  kresmen :

  Twierdzenie, że za zbrodnie ludobójstwa na Wołyniu odpowiada ROSJA (jak już to bloszewicy ) – to świadczy tylko o tym, że Antoni ma najwyraźniej coś nie tak z garami ! To nie Rosja uzbrajała ukraińców, to nie Rosja rekrutowała ukraińców do SS Galizien, Nachtigali , Rolandów itp. – nie w rosyjskich mundurach chodzili ukraińcy i nie rosyjską broń nosili ! HUTA PIENIACKA – kto dokonał masakry ludności – Rosjanie ? https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage &v=XYvosHnDzi8

 4. beresteczko1651
  beresteczko1651 :

  Ci zdrajcy doskonale zdają sobie sprawę z tego co robią! Wiedzą, że zawiązali sojusz ze zbrodniarzami , potomkami zbrodniarzy, gloryfikatorami zbrodniarzy na Narodzie Polskim. A jednocześnie mają gęby pełne Ojczyzny i patriotyzmu. Stąd te żałosne kłamstwa, do których się uciekają sami zdając sobie sprawę z tego, że po prostu zdradzili 200 tysięcy bestialsko pomordowanych, ich rodziny i wszystkich Polaków. I wydaje im się, że jeśli zwalą ukraińskie zbrodnie na Rosjan, co głupsi i co bardziej nienawidzący Rosję im uwierzą a kumple z PO, PSL, SLD itp. do nich ochoczo dołączą!

 5. jaro7
  jaro7 :

  Tych dwóch idiotów ma cechy wspólne ,durny uśmieszek i rusofobię.Wczoraj pani Siemaszko powiedziała że Polacy byli bezpieczni od upaińców tylko w czasie okupacji sowieckiej w latach 39-41,a to dlatego ze ruscy nie pozwolili na żadną działalność upaińcom,w przeciwieństwie do Niemców.A po tym co PiS zrobił NIC już nie zmyje piętna hańby z tej partii,żadne propagandówki TVPis nie pomogą.Skompromitowali sie wszyscy od prezydenta,prezesa,rządu aż po szeregowych pisiorów.

 6. jaro7
  jaro7 :

  Autor: Gabriel Fabio Wojciechowski.
  Alarmujący komentarz ukazał się na portalu Interia.
  źródło: facebook.com

  Ludzie sprawa jest naprawdę poważna. Piszę z Przemyśla. Przemyśl nasze pradawne miasto jest opanowane przez banderowców, napadają na młodych ludzi nasze dziewczyny wyzywają od najgorszych, policja nie reaguje, cały czas nam mówią, że Przemyśl jest ich i zajmą go po tym jak zrobią drugi Wołyń. Młodzi ludzie też się ich boją bo oni chodzą w grupach i nie muszą chodzić do pracy jak my.

  W niedzielę 26 czerwca w Przemyślu, w dniu miał miejsce marsz zorganizowany przez Ukraińców. Był on częścią obchodów Dnia Ukraińskiej Pamięci Narodowej. Podczas jego trwania doszło do starć uczestników z młodymi Polakami. Ze strony kontrmanifestantów padały hasła potępiające ideologię banderowską, natomiast jeden z uczestników marszu krzyknął: Jeszcze Polska nie zginęła, ale musi zginąć! Człowiek krzyczy: „Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginać musi”. Krzyczy to w czasie ukraińskiego marszu w polskim Przemyślu. Policja nie reaguje, człowiek pozostaje bezkarny. Polacy którzy proszą policję o interwencje zostają zatrzymani jak bandyci i przewiezienie do komisariatu postawiono im zarzuty zakłócania legalnej demonstracji. Kiedy ich zatrzymywali banderowscy demonstranci przykładali ręce do szyi co oznacza, że utną nam głowy. Który to już raz Ukraińcy plują nam w twarz, a my udajemy, że pada deszcz? Polska to mój dom, to moja Ojczyzna i uważam, że tego typu zachowania oraz okrzyki są po prostu niedopuszczalne. Albo będziemy reagować, albo Ukraińcy nie będą nas szanować albo zrobią nam gorsze rzeczy, wszyscy wiemy do czego ci ludzie są zdolni. Zbyt długo czekamy na dialog polsko-ukraiński, zbyt długo pozwalamy im uprawiać kult UPA bez wyspowiadania się za grzechy związane m.in. z rzezią wołyńska. To nie koniec, bo policja wylegitymowała prawie wszystkich młodych Polaków, a 23 osoby zostały odprowadzone na komisariat i będą miały sprawy sądowe m.in. za zakłócenie marszu. Za co będą karać tych ludzi? Za protestowaniu przeciwko promowaniu faszyzmu i ludobójstwa w Polsce. Za to, że są Polakami którzy nie chcą w Przemyślu drugiego Wołynia. Nagłaśniajcie to bo jak nas wymordują pierwszych to przyjdą po was.

  Ukraińcy dostają przeróżne świadczenia socjalne nie wiem jakie ale w przeciwieństwie do nas mają pieniądze na ubrania i fajne samochody. U nas jest bieda i każdy martwi się czy będzie miał na rachunki za miesiąc. Młodzi banderowcy wcale nie zbierają jabłek czy truskawek tym się zajmują starsi ludzie, najczęściej Polacy mieszkający w Ukrainie którzy przyjeżdżają dorobić parę groszy. Akademiki są wszystkie ich, Polacy muszą wynajmować mieszkania. Pisząc to płakać mi się chce bo serce mi pęka i kocham moje miasto które możemy stracić bo jak nas wymordują i zajmą to kto będzie chciał tam mieszkać. Nasze prośby do rządu wydawać by się mogło, że polskiego zostają bez odpowiedzi.

  Ratujcie nas bo sami nie powstrzymamy tych najeźdźców, nagłaśniajcie albo przyjedzcie tutaj i zobaczcie sami jak my tu żyjemy. Ja sam chociaż wiem, że mnie już znają to nie boję się chodzić po mieście odbudowanym jeszcze przez mojego dziadka. Sobą się nie przejmuje ale boję się o żonę i 6 letnie dziecko. W strachu o nich czasami myślę żeby wyjechać ale wiem, że nie mogę bo im o to chodzi. Ile można tak żyć w ciągłym stresie. Dlaczego zmusza się mnie powoli, żebym uciekał z mojego rodzinnego miasta.
  Czy nasza ukochana ojczyzna to jest jeszcze Polska?

  • matrix
   matrix :

   jaro7… podpisuję się pod każdym Twoim słowem… widziałem ten film… także inne na temat zachowania Ukraińców wobec Polaków… a rząd jaki jest, każdy widzi… mam nadzieję, a myślę, że nie jestem w tej nadziei osamotniony, że jest to rząd tymczasowy… także mam nadzieję, że nie “wystruga” nam podczas swojej kadencji jakiegoś bolesnego numeru… jestem pod olbrzymim wrażeniem Tragedii Wołyńskiej… tego barbarzyństwa i bestialstwa, jakiego dopuścili się Ukraińcy na Polakach ( a przecież najpierw na Żydach ) i innych nacjach ówcześnie żyjących na terenach Wołynia… bestie spod znaku OUN-UPA… myślę, że te symboliczne 8 mln Polaków, którzy optowali za PiS’em opamięta się… że jest jeszcze na to czas… Kaczyński, Duda, Szydło, Maciarewicz i cała ta sfora opętana rządzą władzy i zemsty powinna wnikliwie przeanalizować, co znaczą słowa Bóg, Honor i Ojczyzna… dzisiaj, wygląda na to, że zapomnieli ich znaczenia… nic nie trwa wiecznie… ich czas także dobiegnie kresu… TRZEBA WSZĘDZIE I GŁOŚNO MÓWIĆ O KATYNIU !!! … KRZYCZEĆ NA CAŁY ŚWIAT O WOŁYNIU !!! … i pod żadnym pozorem nie “bratać” się z Ukraińcami… ta dzicz nas nienawidzi i nigdy nie będzie inaczej… dzisiaj tryzub, Bandera i jemu podobni wynoszeni są przez nich na ołtarze… i ten skandowany krzyk ” Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi !!!”… NIE DAJMY SIĘ TEJ PRYMITYWNEJ HOŁOCIE ZASTRASZYĆ !!! … JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA, PÓKI MY ŻYJEMY !!!!!!!

 7. szynelpoli
  szynelpoli :

  Żydowina Maciaszczyk nie może mówić inaczej bo jemu jak wyposzczonemu facetowi wszystko kojarzy się z Rosją, ale biedak nie widzi, że próba przesunięcia NATO na wschód (tzn. na Ukrainę, żeby Polska nie była głównym teatrem działań wojennych) jest durny bo amerykańcom pasuje tak jak jest i na pewno tego nie zmienią. A zaprzaństwo w kwestii nazwania i ukarania winnych zbrodni ludobójstwa na Kresowiakach i głaskanie pro banderowskich ukraińców skończy się wielką klęską przy następnych wyborach zarówno parlamentarnych jak i prezydenckich.

 8. szynelpoli
  szynelpoli :

  Żydowina Maciaszczyk nie może mówić inaczej bo jemu jak wyposzczonemu facetowi wszystko kojarzy się z Rosją, ale biedak nie widzi, że próba przesunięcia NATO na wschód (tzn. na Ukrainę, żeby Polska nie była głównym teatrem działań wojennych) jest durny bo amerykańcom pasuje tak jak jest i na pewno tego nie zmienią. A zaprzaństwo w kwestii nazwania i ukarania winnych zbrodni ludobójstwa na Kresowiakach i głaskanie pro banderowskich ukraińców skończy się wielką klęską przy następnych wyborach zarówno parlamentarnych jak i prezydenckich.

 9. szynelpoli
  szynelpoli :

  Żydowina Maciaszczyk nie może mówić inaczej bo jemu jak wyposzczonemu facetowi wszystko kojarzy się z Rosją, ale biedak nie widzi, że próba przesunięcia NATO na wschód (tzn. na Ukrainę, żeby Polska nie była głównym teatrem działań wojennych) jest durny bo amerykańcom pasuje tak jak jest i na pewno tego nie zmienią. A zaprzaństwo w kwestii nazwania i ukarania winnych zbrodni ludobójstwa na Kresowiakach i głaskanie pro banderowskich ukraińców skończy się wielką klęską przy następnych wyborach zarówno parlamentarnych jak i prezydenckich.

 10. szynelpoli
  szynelpoli :

  Żydowina Maciaszczyk nie może mówić inaczej bo jemu jak wyposzczonemu facetowi wszystko kojarzy się z Rosją, ale biedak nie widzi, że próba przesunięcia NATO na wschód (tzn. na Ukrainę, żeby Polska nie była głównym teatrem działań wojennych) jest durny bo amerykańcom pasuje tak jak jest i na pewno tego nie zmienią. A zaprzaństwo w kwestii nazwania i ukarania winnych zbrodni ludobójstwa na Kresowiakach i głaskanie pro banderowskich ukraińców skończy się wielką klęską przy następnych wyborach zarówno parlamentarnych jak i prezydenckich.

 11. wepwawet
  wepwawet :

  Kolejna wypowiedz naszego złotoustego ministra, błyskotliwa myśl która zapisze się złotymi zgłoskami w historii Polski. Pozostaję pełny podziwu dla lotności umysłu, przenikliwości i niewątpliwej inteligencji, dzięki którym pan Antoni doszedł do prawdy. „Źródłem jest Rosja” – krótkie zdanie, a zawiera mnóstwo treści. Kiedyś, „źródłem” wszelkiego zła byli „Imperialiści”, dziś za wszystko odpowiada osobiście Putin lub Rosja. Oczywiście zgadzam się całkowicie z przedstawioną tezą – Ukraińcy są niewinni, to nasi bracia, wina bezsprzecznie przyczepiła się do Rosjan (wszak ci mają już tyle na sumieniu, że 100 czy 200 tysięcy dodatkowych ofiar nie zrobi im różnicy, a Ukraińcom jak najbardziej). Widać w swej przebiegłości i podłości wykorzystali bogu ducha winnych banderowców do tak haniebnego celu jakim była eksterminacja przedstawicieli „bratniego narodu”. Zawiesili więc tą swoją wielką miłość do Lachów na kołku, zakasali rękawy i poszli do roboty, wszak Ruski karze to zrobić trzeba.—— Hmmm… jednak osobiście poszedłbym dalej w szukaniu winnych, bo sama Rosja (wtedy ZSRR) nie napadłaby Polski 17 września gdyby nie wcześniejszy (bo przeprowadzony na początku miesiąca września) atak Niemiec, oj przepraszam Nazistów z Kosmosu. Niemcy, znaczy Naziści również pozwalali Ukraińcom „dokazywać”. Z przykrością muszę więc stwierdzić, że pan minister raczył minąć się z prawdą – bowiem chcąc nie mijać się z prawdą powinien powiedzieć: „Źródłem są Niemcy i Rosja.” —— Ale czy aby na pewno, może takie stwierdzenie to zbytnie uproszczenie zawiłej sprawy? Czy nie znajdujemy tu jeszcze jednego kraju, który ponosi odpowiedzialność za działania okupantów oraz oun-upa? Zastanówmy się, które państwo zawiodło swoich obywateli i opierając się na świstkach papieru i nic nieznaczących traktatach zachłysnęło się własną propagandą sukcesu, a jak się okazało tak naprawdę nie było w stanie ochronić swoich granic oraz ludności przed strasznym losem? W którym to państwie wykształcili się i działali organizatorzy ludobójstwa, w którym państwie ukraiński nacjonalizm rósł jak na drożdżach, mając doskonałe warunki? Gdzie była kolebka oun i upa? Tak to II Rzeczpospolita – to kraj który przyjmując tok myślenia ministra Macierewicza jest odpowiedzialny za ludobójstwo którego dokonali banderowcy, bo II RP wychowała ich na własnej piersi i nie podjęła odpowiednich działań kiedy był ku temu czas. —— Tak więc można napisać, że Polacy zebrali to co sami zasiali. Hasło na dziś: „Źródłem jest II RP!” 😉

 12. poznaniak74
  poznaniak74 :

  Tak i Rosja stworzyła OUN i UPA. Dobra rada “panie” ministrze, PROSZĘ SĘ ZACZĄĆ LECZYĆ NA NOGI BO NA GŁOWĘ JUŻ ZA PÓŹNO…
  Ps. “Panu” Antoniemu radzę się poduczyć historii, to wtedy się dowie że za organizacjami ukraińskich nacjonalistów stały wywiady, niemiecki (najpierw Republiki Weimarskiej, a potem III Rzeszy) oraz…Czechosłowacji…

  • fiesta
   fiesta :

   A.Macierewicz prowadzi pro-syjonistyczna polityke pod dyktando zydow z USA i w zwiazku z tym jego zachowanie i wypowiedzi maja za zadanie wytworzyc anty-rosyjska atmosfere wsrod Polakow.
   Kto nie jest zorientowany w polityce uprawianej przez PiS i Macierewicza to da sie latwo nabrac na ich slodkie klamstwa propagandowe.
   W/g mojej opinii, dzisiejsza “Rosja” nie jest zainteresowana konfliktem z Polska, natomiast dzisiejsza UPA-ina i polityka tamtejszego zydostwa stanowi zagrozenie dla Polski i Polakow i nalezy temu przeciwdzialac.

  • fiesta
   fiesta :

   A.Macierewicz prowadzi pro-syjonistyczna polityke pod dyktando zydow z USA i w zwiazku z tym jego zachowanie i wypowiedzi maja za zadanie wytworzyc anty-rosyjska atmosfere wsrod Polakow.
   Kto nie jest zorientowany w polityce uprawianej przez PiS i Macierewicza to da sie latwo nabrac na ich slodkie klamstwa propagandowe.
   W/g mojej opinii, dzisiejsza “Rosja” nie jest zainteresowana konfliktem z Polska, natomiast dzisiejsza UPA-ina i polityka tamtejszego zydostwa stanowi zagrozenie dla Polski i Polakow i nalezy temu przeciwdzialac.

 13. krok
  krok :

  Antek z mordy zrobił sobie cholewkę. Gada takie bzdury, że trudno uwierzyć, że taki psychopata rządzi Polską Armią. Źródłem są ukriańcy, ruscy święci nie są, ale na Kresach ruska partyzantka często ratowała Polaków, jak w obronie Przebraża. Ale się skundlił PIS, nie do pojęcia.

  • kresmen
   kresmen :

   … albo IZRAELSKI. Zastanawiające jest, dlaczego żydzi milczą w tej sprawie ! Gross nie pisze “Sąsiadów” nie kręcą “IDY” czy “POKŁOSIA” , na Ukrainie nie ma takich stodół jak w JEDWABNE…. Przecież ukraińcy wlaśnie ich wymordowali pierwszych, potem dopiero zaczęli mordować Polaków !

   • fiesta
    fiesta :

    Bylo odwrotnie, UPA-incy najpierw mordowali Polakow zarowno po agresji Niemiec na Polske po 1 wrzesnia 1939r, jak rowniez po agresji ZSRR na Polske po 17 wrzesnia 1939r.
    W wyniku tajnego porozumienia (pakt Ribbentrop-Molotow 23 sierpien 1939r) , obszar II RP zostal podzielony na 2 strefy okupacyjne i w tych strefach UPA-incy mordowali Polakow, jednak nie na taka skale jak w 1943r, kiedy doszlo do zmasowanego ludobojstwa.

 14. dajaman
  dajaman :

  Jasne… Przypomnę że zaczęło się od SS Galizien. Resztę sobie powinien ten kretyn wyczytać sam. Pisowcy to kolejni debile co wchodzą w dupę kolejnym naszym oprawcom, a Oni się cieszą że mają polską kurwę do wyruchania.

  • sylwia
   sylwia :

   Cytuję: ‘… Wbrew uporczywemu zaniżaniu liczby ofiar polskich do 200 000 i mniej, ilość polskich ofiar przekroczyła 500 000 a nawet była blisko miliona, gdy uwzględni się mordy Polaków popełnione przez Ukraińcow od 22 czerwca 1941 r. ‘… Jakże polscy „znawcy” tematu mogą napisać o 200 000 ofiar, skoro tylko od 1 do 16 września 1939 roku ukraińscy nacjonaliści [oraz pospolite ruszenie Ukraińców; mój przypisek] zamordowali około 550 000 polskich uciekinierów na Kresy i polskich żołnierzy, będących w mniejszych zgrupowaniach, powracających do swoich rodzin na Kresach. [Ukraińcy] rozbrajali ich zabierając ubrania i buty, gołych wiązali kolczastym drutem i żywcem zakopywali do ziemi…’ ( http://www.cracovia-leopolis.pl/index.php?pokaz=art &id=2392 za ‘Kresy Wschodnie we krwi polskiej tonące’, praca zbiorowa pod red. Jana Sokoła i Józefa Sado, Chicago, Poznań, ISBN 83-9008523-1-4 )…’ Dr Poliszczuk ocenia liczbe ofiar na ok. 400 000 (“Gorzka Prawda, Zbrodniczość OUN-UPA, Spowiedź Ukraińca”, Toronto, Warszawa, Kijów 1995. str. 279).

   https://www.youtube.com/watch?v=cxtxB3wJhmw

   • fiesta
    fiesta :

    Bóg ocalił mnie z rzezi Polaków, abym opowiedziała tę historię……. – Mam to szczęście, że kości moich rodziców nie poniewierają się na polach – cieszy się w rozmowie z Wirtualną Polską Zofia Szwal. Sama szukała ciał mamy i taty. – W mojej Orzeszynie ja też znajdowałam ludzkie kości. Czaszki – dodaje, opisując jak własnymi rękami wygrzebywała z ziemi szczątki pomordowanych. Dziś ma 83 lata, ale wciąż pamięta “krwawą niedzielę” 11 lipca 1943 r., gdy Ukraińcy z UPA wymordowali całą polską wieś, w tym 16 osób z jej rodziny. Gdy po 23 latach wróciła na rodzinną ziemię, Ukraińcy dziwili się, jak to się mogło stać, że żyje. – Przecież akcja była dokładnie przygotowana, a ja ocalałam na świadka. Ja przecież tam żyłam i widziałam, choć jeszcze nie rozumiałam. To tak jakby Bóg mnie ocalił, żebym opowiedziała tę historię – mówi. CALY ARTYKUL JEST NA STRONIE ( http://historia.wp.pl/title,Zofia-Szwal-Bog-ocalil-mnie-z-rzezi-Polakow-abym-opowiedziala-te-historie,wid,18413141,wiadomosc.html?ticaid=117628 &_ticrsn=3 ).

 15. wojciechw
  wojciechw :

  Nareszcie ktoś zaczyna mówić prawdę o Wołyniu.
  Nikt nie przeczy , że Wołynia nie było, że nie było tortur. Był on jednak wynikiem działania grup agenturalno bojowych NKWD, oraz części ludności. Nie było to natomiast wynikiem działań ukraińskiej partyzantki UPA. Rząd Rosji wykorzystał wiele spraw by poróżnić nasze narody. Wołyń był misternie utkaną intrygą zbudowaną na źle prowadzonej polityce II RP. ( To było napuszczanie najmniej wykształconych grup społeczeństwa Ukrainy przez spec agentów NKWD udających UPA), czyli intrygą planu Berii i Chruszczowa. Opisuję to w swojej książce, na podstawie raportów pracowników NKWD z odtajnionych akt KGB. “Wolna” PRL na polecenie ZSRR, musiała sfabrykować cała historię w której to UPA wychodzi na bandytów, szczególnie frakcję Bandery. Na ironię, właśnie Bandera w 1939 odmówił Mielnikowi i zakazał swoim ludziom występowania zbrojnie przeciw Polakom. Również siedząc już w więzieniu wysyła gryps w którym mówi, że przyłączanie się Ukraińców do ss galizcjen to zdrada. Również zakazuje akcji zbrojnych przeciw ludności polskiej. Frakcja Mielnika miała na ten temat inne zdanie. Jednak Bandera był znienawidzonym wrogiem Rosji sowieckiej ( władzy) i wszystko szło na jego konto. Wołyń i moralna odpowiedzialność to sprawa ZSRR. Natomiast udział band NKWD udających UPA, wymaga wielu wyjaśnień. Oni nie mordowali tylko Polaków. Szacunkowo wylicza się, że wymordowali również od 100 do 200 tyś Ukraińców.
  Wiele spraw opisuję w moich książkach “Kryptonim Wilkołaki” oraz “Oko Diabła”. Są to książki w których odkrywanie prawdy poparte jest dowodami. Historia czasami bywa przewrotna. Dobrze, że po odkryciu prawdy o Katyniu, odkrywa się kolejną zbrodnię ZSRR. Brawo Panie Antoni, takich polityków potrzebuje Polska.
  https://www.facebook.com/notes/wojciech-pawe%C5%82-wiatr/agenturalno-bojowe-dzia%C5%82ania-zsrr-na-terenie-ukrainy-fragmenty-ksi%C4%85%C5%BCki-oko-diab%C5%82/856001794545911

  • fiesta
   fiesta :

   Bez bajeru autorze “WojciechuW”. Dokumentacje NKWD to zaledwie czesc prawdy n/t OUN-UPA i wypadaloby przekopac archiwa austriackie i niemieckie pod warunkiem, ze znajduja sie tam nadal tajne raporty dotyczace finansowania i wspierania OUN-UPA przez panstwo austriackie i niemieckie w okresie miedzywojennym, wymierzone przeciw panstwu polskiemu (II RP).
   NKWD nie musialo nic fabrykowac n/t bandytyzmu OUN-UPA, poniewaz hierarchia kosciola prawoslawnego na UPA-inie popierala eksterminacje polskiej ludnosci cywilnej, w wiekszosci katolickiej co rowniez bylo w interesie kosciola prawoslawnego, ktory toczyl walke z KK o wladze, wplywy i pieniadze na UPA-inie.
   Poza tym kilku porzadnych historykow, jak m.inn. W.Poliszczuk (Ukrainiec polskiego pochodzenia) opisali geneze powstania organizacji OUN-UPA. Podobnie pisze historyk L.Kulinska.
   Obydwoje wykazuja ANTY-POLSKIE nastawienie i dzialania “Ukraincow” od poczatku lat 1920-tych, a to dowodzi, ze ta nienawisc do Polski i Polakow wyszla od tzw. “Ukraincow”.
   Zbrodnie OUN-UPA na Polakach zaczely sie po napasci Niemiec na Polske po 1 wrzesnia 1939r u boku armii niemieckiej, wiec wersja o NKWD troche nie pasuje do raportow armii niemieckiej, ktore dowodza, ze cele OUN-UPA byly znane od samego poczatku powstania tej organizacji – vide rowniez raporty polskiej policji n/t aktow terrorystycznych OUN-UPA w II RP i powiazania tej organizacji z tajnymi sluzbami Austrii i Niemiec.
   Zreszta na internecie znajduje sie dobrze udokumentowany artykul, ktory ujawnia sprawe fałszowania historii ludobójstwa OUN-UPA na Polakach – vide strona: ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Fa%C5%82szowanie_historii_ludob%C3%B3jstwa_OUN_i_UPA ).
   Jednak nikt nie porusza sprawy udzialu ZYDOSTWA w zbrodniach na Polakach z racji tego, ze Bandera i Suchewycz mieli zydowskie pochodzenie oraz ZYDZI DZIALALI Z POWODU ZEMSTY NA POLAKACH w wyniku braku realizacji utworzenia panstwa zydowskiego w Polsce.
   Pierwsza taka proba miala miejsce w 1919r podczas konferencji pokojowej w Wersalu, gdzie zydzi nie chcieli dopuscic do powstania niepodleglego panstwa polskiego oraz zadali dla siebie utworzenia panstwa zydowskiego w Polsce ze stolica w Lublinie (tzw. LUBLINLAND). W zwiazku z tym, zydzi dzialali przeciw Polsce i Polakom z powodu zemsty za niespelnione zydowskie zadania w 1919r co rowniez potwierdza anty-polska polityka zydostwa w okresie II RP i masowa kolaboracja zydow z Niemcami po 1 wrzesnia 1939r. Druga proba utworzenia panstwa zydowskiego w Polsce ze stolica w Lublinie miala miejsce pod koniec 1939r, ale A.Hitler odrzucil zydowska propozycje.
   Wracajac do NKWD, to byl to z kolei aparat terroru sterowany przez ZYDOW w Rosji sowieckiej, ktorych do wladzy wyniesli ZYDOWSCY BANKIERZY z USA, Niemiec i Anglii w 1917r.
   Wiec NKWD nie bylo rosyjskie, ale ZYDOWSKIE, podobnie jak niemalze caly aparat wladzy w ZSRR zdominowany przez ZYDOW i tego typu informacje znajduja sie m.inn. w archiwach amerykanskich oraz w uczciwych opracowaniach historycznych, pisanych nawet przez samych zydow.
   Wiec jak najbardziej to sa dowody, ze ZYDOSTWO wspoldzialalo w zbrodni ludobojstwa na Polakach w calym okresie II wojny swiatowej i po wojnie w czasie DYKTATURY KOMUNISTYCZNEJ.
   Gdyby przyjac wypowiedzi A.Macierewicza za prawdziwe, wowczas nalezy uznac rowniez klamstwa historyczne spreparowane przez propagande OUN-UPA, z ktorych wynika, ze “ludobojstwa nie bylo” i nikt nie wie kto wymordowal Polakow na Kresach wschodnich II RP….. a moze Polacy sami sie wymordowali ?
   Dlatego wy autorze “WojciechuW” nie robcie Polakom wody w mozgu i nie broncie klamstw i polprawd A.Macierewicza, ktory zrobil z siebie szmate i agenta MIEDZYNARODOWKI SYJONISTYCZNEJ.

  • sylwia
   sylwia :

   W 1942 r. Malopolska Wschodnia była pod okupacją niemiecką. Jawnie działały na jej terytorium współpracujące z hitlerowskimi Niemcami zbrojne formacje ukraińskie i działała UPA, której ounowscy przywódcy liczyli na niemieckie wsparcie, na niemieckie zwycięstwo i na porażkę ZSRR. Nie ma śladów współpracy OUN-UPA z NKWD i nie ma dowodów w postaci rozkazów NKWD lub wspomnień jej pracowników by wspomagać Ukrańców w ludobójstwie Polaków. Są zeznania świadków o odmowie przez niemieckich dowódców udzielenia pomocy mordowanych przez Ukraińców mieszkańcach polskich miejscowości. Niemcy zostawili Ukraińcom swobodę mordów, gwałtów, tortur i rabunków. Są więc poszlaki, że można oskarżyć Niemcy o pomocnictwo w ludobójstwie Polaków. To pomocnictwo jest poparte rozkazem Hitlera by unicestwić naród polski wyrażonym w jego mowie do dowódców nimeickich sił zbrojnych wygłoszonej 22 sierpnia 1939 r.: ‘…Unsere Stärke ist unsere Schnelligkeit und unsere Brutalität. Dschingis Khan hat Millionen Frauen und Kinder in den Tod gejagt, bewußt und fröhlichen Herzens. Die Geschichte sieht in ihm nur den großen Staatengründer. Was die schwache westeuropäische Zivilisation über mich behauptet, ist gleichgültig. Ich habe den Befehl gegeben – und ich lasse jeden füsilieren, der auch nur ein Wort der Kritik äußert – daß das Kriegsziel nicht im Erreichen von bestimmten Linien, sondern in der physischen Vernichtung des Gegners besteht. So habe ich, einstweilen nur im Osten, meine Totenkopfverbände bereitgestellt mit dem Befehl, unbarmherzig und mitleidslos Mann, Weib und Kind polnischer Abstammung und Sprache in den Tod zu schicken. Nur so gewinnen wir den Lebensraum, den wir brauchen. Wer redet heute noch von der Vernichtung der Armenier?…’ Oto część tego ustępu w moim tłumaczeniu: ’… Więc narazie tylko na Wschodzie przygotowałem rozkazem moje Oddziały Trupiej Czaszki [SS] bezlitośnie i bez współczucia wysłać na śmierć mężczyzn, kobiety i dzieci polskiego pochodzenia i mówiące po polsku…’ ( https://en.wikipedia.org/wiki/Obersalzberg_Speech ). Macierewicz [Icek Singer] i WojciechW fałszują historię.

   • fiesta
    fiesta :

    Cytat: “Nie ma śladów współpracy OUN-UPA z NKWD”….. KOMENTARZ (fiesta). Temat: Współpraca Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów z sowieckim NKWD.
    Dzień 17 września dla Polaków na Kresach był prawdziwą tragedią. Agresja Związku Sowieckiego wyzbywała Polaków jakiejkolwiek nadziei na możliwość obronienia Ojczyzny. Od zachodniej granicy atakowali Niemcy, od południa z wojskami niemieckimi szły wojska słowackie oraz dwa bataliony Legionu Ukraińskich Nacjonalistów, na wschód od Bugu wrogów było kilku. Na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej byli to Sowieci, Ukraińcy, Żydzi oraz w wielu miejscowościach grupki komunistów polskich. Na Wileńszczyźnie do Sowietów, a potem do Niemców dołączyli Litwini z ich oddziałami szaulisów, zbrodniarzami z Ypatingas Burys oraz litewskim Gestapo Saugumą. Na Grodzieńszczyźnie i Polesiu do Sowietów dołączyli Żydzi i białoruscy chłopi, tworzący bojówki komunistyczne….. Współpraca, jaką podjęli członkowie Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów z sowieckim NKWD po 17 września 1939r., doprowadziła do wspólnych działań wymierzonych przeciwko ludności polskiej na Kresach. Zakończyły się one masowymi deportacjami Polaków na Sybir i do Kazachstanu. Ukraińscy nacjonaliści opanowali sowiecki aparat urzędniczy (wytknęła to nawet Stalinowi Wanda Wasilewska) i układali listy osób przeznaczonych do deportacji. Listy osadników polskich były podawane Sowietom przez Ukraińców. To oni najlepiej wiedzieli, kto był osadnikiem, a kto miejscowym, kto był sympatykiem a kto wrogiem. Organizowali transport- podwody- angażując do tego chłopów ukraińskich sympatyzujących z OUN. Oni też z czerwonymi opaskami na rękawach warowali czujnie jak psy gończe, żeby żaden Polak nie uciekł po drodze.

    Oni też transportowali polskich oficerów, którzy później zginęli w Katyniu, Ostaszkowie, Starobielsku i Miednoje…… Napady nacjonalistów ukraińskich na cywilną ludność polską zaczęły się już od pierwszego dnia wojny.

    Wraz z Armią Czerwoną polską granicę przekroczyły oddziały NKWD. Do ich zadań należało rozbicie struktur administracji II RP na kresach wschodnich oraz zorganizowanie w ich miejsce organów władzy sowieckiej. Oddziały te zajmowały budynki urzędów państwowych, banki, drukarnie, redakcje gazet, konfiskowały papiery wartościowe i archiwa. Dokonywały masowych aresztowań i często natychmiastowej egzekucji elit lokalnych według wcześniej przygotowanych list proskrypcyjnych lub według wskazań zgłaszających się do współpracy zwolenników nowej sowieckiej władzy, głownie Żydów i Ukraińców, którzy „pozakładali czerwone opaski na rękawy i tworzyli tzw. czerwoną milicję”. Tylko w okresie wrzesień – październik NKWD i „czerwona milicja” zamordowały co najmniej kilkaset osób cywilnej ludności polskiej, żołnierzy WP oraz policjantów.

    Polityka depolonizacyjna prowadzona przez władze stalinowskie, była zgodna z polityką OUN; udowodni to zresztą kilka lat później UPA, która nie wywoziła – bo nie chciała i nie potrafiła – lecz likwidowała na miejscu. Teraz ta depolonizacja odbywała się tylko z pomocą kolaborujących urzędników ukraińskich oraz milicji złożonej w osiemdziesięciu procentach z miejscowych kolaborantów ukraińskich….. Udokumentowany i to bardzo dobrze, jest gorliwy współudział OUN w zbrodni katyńskiej. Oddziały pomocnicze NKWD, złożone wyłącznie z Ukraińców, transportowały polskich oficerów, którzy później zginęli w Ostaszkowie, Katyniu, Starobielsku.

    Prawdopodobnie bez zaciekłej i zapamiętałej współpracy i współdziałania OUN z sowieckim NKWD, deportacje i zbrodnie popełnione przez sowietów na Polakach, nigdy nie osiągnęłyby takiej przerażającej skali.
    CALY ARTYKUL JEST NA STRONIE ( http://alexjones.pl/aj/aj-inne/aj-historia/item/84307-ukrainscy-nacjonalisci-przeciwko-polsce ).

    • sylwia
     sylwia :

     Uściślenie: nie są mi znane dowody na to, że NKWD wspomagało UPA w organizacji i przeprowadzaniu ludobójstwa Polaków w wołyńskiem, tarnopolskiem i stanisławowskiem w 1942 r. i później. Wydaje się raczej, że agentury NKWD zostały odrzucone daleko od granic Malopolski Wschodniej przez Blitzkrieg Wehrmachtu. Są mi znane dowody na to, że czyniły to władze niemieckie. Od września 1941 r. NKWD nie tylko współpracowało z UPA przeciwko Polsce i Polakom na okupowanych przez Sowietów terenach lecz także przystąpiło do tortur, zabójstw i deportacji Polaków. Naród polski wycierpiał ludobójstwo ukraińskie, niemieckie i sowieckie w tym samym czasie. Notatka dotycząca przemilczania historii w dobie obecnej: w swoim komentarzu na portalu RT.com rosyjski użytkownik napisał, że Niemcy zajęły Polskę w 9 dni. W mojej obecności znajomy wpisał korektę, że kapitulacja Polski nastąpiła 6 października 1939 r. po tym gdy Armia Czerwona najechała Polskę od wschodu 17 września 1939 r. ( http://www.theatlantic.com/photo/2011/06/world-war-ii-the-invasion-of-poland-and-the-winter-war/100094/ ) Znajomy dodał, że nie było wtedy w Europie państwa, które mogłoby się oprzeć połączonym siłom Wehrmachtu i Armii Czerwonej. Redakcja RT.com komentarz mojego znajomego usunęła chociaż podał niezaprzeczalne historyczne fakty. Pewnym kołom zależy na stworzeniu fikcji historycznej. Poniżej jest zestawienie kroniik filmowych pokazujących ślady bestialstwa NKWD we Lwowie odkryte w 1941 r.

     https://www.youtube.com/watch?v=1fhDtwon4mA

     https://www.youtube.com/watch?v=jR-DWeSDZ38

     • fiesta
      fiesta :

      My dyskutujemy o dwoch odmiennych przypadkach: P1. Dotyczy okresu 1939 -1940 , kiedy OUN-UPA podjelo wspolprace z NKWD na obszarze okupowanym przez ZSRR i przedstawilem na to dowody. P2. Dotyczy 1942r, kiedy armia czerwona byla daleko na wschodzie z powodu napasci Niemiec na ZSRR w czerwcu 1941r i wowczas OUN-UPA kolaborowal z Niemcami, i w zwiazku z tym wspolpraca OUN-UPA z NKWD byla niemozliwa.
      Faktem z kolei jest, ze Stalin wykorzystywal mniejszosci narodowe przeciw Polsce i Polakom w latach 1939-1941 na ziemiach Polski pod okupacja sowiecka i podobnie czynili Niemcy na ziemiach Polski pod okupacja niemiecka.
      Nie jest istotne czy dzisiejsza “Rosja” otworzy archiwa NKWD lub nie otworzy, poniewaz sa na ten temat zeznania naocznych swiadkow i to sa wystarczajace dowody.
      Ja zaznaczylem w oddzielnym komentarzu, ze “WojciechW” budowal swoja falszywa teorie i sugerowal , ze to NKWD inspirowalo OUN-UPA do zbrodni, zeby oskarzyc Rosje o ludobojstwo na Polakach, bo chcial uniewinnic OUN-UPA od zbrodni ludobojstwa i jednoczesnie poprzec anty-rosyjska polityke uprawiana przez PiS i A.Macierewicza.

    • fiesta
     fiesta :

     A teraz kilka przykladow z zycia dotyczacych trudnych decyzji dziejowych Polski i Polakow……
     PRZYKLAD 1.
     Otoz po napasci Hitlera na ZSRR 22 czerwca 1941r zmienila sie sytuacja polityczna i uklad sil w II w.s. i gen. W.Sikorski zawarl uklad ze Stalinem 30 lipca 1941r, podczas gdy ponad miesiac wczesniej ZSRR byl okupantem Polski i zdazyl wymordowac okolo 25 tysiecy Polakow w kwietniu 1940r, wywiozl okolo 2 milionow Polakow z Kresow wschodnich II RP w glab ZSRR (Syberia i Kazachstan) w celu wyczyszczenia tego obszaru z polskiego zywiolu oraz wymordowal ponad 35 tysiecy osob (glownie Polakow) przetrzymywanych w wiezieniach NKWD w sowieckiej strefie okupacyjnej na ziemiach II RP w momencie napasci Niemiec na ZSRR w czerwcu 1941r.
     Na pewno decyzja gen.W.Sikorskiego w sprawie podjecia wspolpracy ze Stalinem nie byla latwa z racji tego, ze Stalin napadl na Polske i popelnil zbrodnie na Polakach, ale widocznie u gen.W.Sikorskiego przewazyla troska o losy Polakow w ZSRR, a w szczegolnosci znikniecie kilkunastu tysiecy polskiej kadry oficerskiej i tam mysl nie dawala mu spokoju oraz tak dyktowal rozsadek, ktory wzial przewage nad ideologia.
     PRZYKLAD 2.
     W 1944r w podobnie w trudnej sytuacji staneli polscy mieszkancy Wolynia i Malopolski wschodniej, kiedy z jednej strony za linia frontu przesuwajacego sie na zachod Polski dzialalo NKWD i czyscilo zaplecze z polskiego ruchu oporu, a z drugiej strony OUN-UPA dokonywalo rzezi na Polakach.
     Doszlo do takiej specyficznej sytuacji, ze nie mial kto bronic polskiej ludnosci cywilnej przed rzeziami OUN-UPA i miejscowi Polacy wstepowali do NKWD, zeby bronic swoich rodzin i wraz z NKWD zwalczali OUN-UPA, ktory w tej wyjatkowej sytuacji byl grozniejszym wrogiem niz NKWD.
     W tym przypadku przewazyl lokalny patriotyzm Polakow, dla ktorych wazniejsza byla obrona wlasnej rodziny przed wymordowaniem przez bandytow z OUN-UPA niz hasla ideologicznie i brak pomocy od polskiej partyzantki i rzadu polskiego w Londynie.
     Tak to relacjonuje jeden z czlonkow AK….. Gdy w 1944 roku tereny Tarnopolskiego, Stanisławowskiego i Lwowskiego dostały się spod okupacji niemieckiej pod okupację sowiecką, rzezie dokonywane przez Ukraińców przybrały apokaliptyczne rozmiary. W trakcie akcji “Burza” polskie podziemie ujawniło się przed Sowietami i zostało przez nich natychmiast rozbite, a resztę mężczyzn w wieku poborowym wcielono do Armii Czerwonej. W efekcie ludność cywilna pozostała bez żadnej ochrony….. Dla nas liczyło się to, że bolszewicy wydali nam karabiny i dzięki temu mogliśmy bronić naszych wsi i naszych rodzin. Wielką politykę odsunęliśmy na bok. My musieliśmy działać tu i teraz.
     CALY ARTYKUL ZNAJDUJE SIE NA STRONIE ( http://www.nawolyniu.pl/artykuly/bataliony.htm ).

 16. wojciechw
  wojciechw :

  Nareszcie ktoś zaczyna mówić prawdę o Wołyniu.
  Nikt nie przeczy , że Wołynia nie było, że nie było tortur. Był on jednak wynikiem działania grup agenturalno bojowych NKWD, oraz części ludności. Nie było to natomiast wynikiem działań ukraińskiej partyzantki UPA. Rząd Rosji wykorzystał wiele spraw by poróżnić nasze narody. Wołyń był misternie utkaną intrygą zbudowaną na źle prowadzonej polityce II RP. ( To było napuszczanie najmniej wykształconych grup społeczeństwa Ukrainy przez spec agentów NKWD udających UPA), czyli intrygą planu Berii i Chruszczowa. Opisuję to w swojej książce, na podstawie raportów pracowników NKWD z odtajnionych akt KGB. “Wolna” PRL na polecenie ZSRR, musiała sfabrykować cała historię w której to UPA wychodzi na bandytów, szczególnie frakcję Bandery. Na ironię, właśnie Bandera w 1939 odmówił Mielnikowi i zakazał swoim ludziom występowania zbrojnie przeciw Polakom. Również siedząc już w więzieniu wysyła gryps w którym mówi, że przyłączanie się Ukraińców do ss galizcjen to zdrada. Również zakazuje akcji zbrojnych przeciw ludności polskiej. Frakcja Mielnika miała na ten temat inne zdanie. Jednak Bandera był znienawidzonym wrogiem Rosji sowieckiej ( władzy) i wszystko szło na jego konto. Wołyń i moralna odpowiedzialność to sprawa ZSRR. Natomiast udział band NKWD udających UPA, wymaga wielu wyjaśnień. Oni nie mordowali tylko Polaków. Szacunkowo wylicza się, że wymordowali również od 100 do 200 tyś Ukraińców.
  Wiele spraw opisuję w moich książkach “Kryptonim Wilkołaki” oraz “Oko Diabła”. Są to książki w których odkrywanie prawdy poparte jest dowodami. Historia czasami bywa przewrotna. Dobrze, że po odkryciu prawdy o Katyniu, odkrywa się kolejną zbrodnię ZSRR. Brawo Panie Antoni, takich polityków potrzebuje Polska.
  https://www.facebook.com/notes/wojciech-pawe%C5%82-wiatr/agenturalno-bojowe-dzia%C5%82ania-zsrr-na-terenie-ukrainy-fragmenty-ksi%C4%85%C5%BCki-oko-diab%C5%82/856001794545911

 17. wojciechw
  wojciechw :

  Nareszcie ktoś zaczyna mówić prawdę o Wołyniu.
  Nikt nie przeczy , że Wołynia nie było, że nie było tortur. Był on jednak wynikiem działania grup agenturalno bojowych NKWD, oraz części ludności. Nie było to natomiast wynikiem działań ukraińskiej partyzantki UPA. Rząd Rosji wykorzystał wiele spraw by poróżnić nasze narody. Wołyń był misternie utkaną intrygą zbudowaną na źle prowadzonej polityce II RP. ( To było napuszczanie najmniej wykształconych grup społeczeństwa Ukrainy przez spec agentów NKWD udających UPA), czyli intrygą planu Berii i Chruszczowa. Opisuję to w swojej książce, na podstawie raportów pracowników NKWD z odtajnionych akt KGB. “Wolna” PRL na polecenie ZSRR, musiała sfabrykować cała historię w której to UPA wychodzi na bandytów, szczególnie frakcję Bandery. Na ironię, właśnie Bandera w 1939 odmówił Mielnikowi i zakazał swoim ludziom występowania zbrojnie przeciw Polakom. Również siedząc już w więzieniu wysyła gryps w którym mówi, że przyłączanie się Ukraińców do ss galizcjen to zdrada. Również zakazuje akcji zbrojnych przeciw ludności polskiej. Frakcja Mielnika miała na ten temat inne zdanie. Jednak Bandera był znienawidzonym wrogiem Rosji sowieckiej ( władzy) i wszystko szło na jego konto. Wołyń i moralna odpowiedzialność to sprawa ZSRR. Natomiast udział band NKWD udających UPA, wymaga wielu wyjaśnień. Oni nie mordowali tylko Polaków. Szacunkowo wylicza się, że wymordowali również od 100 do 200 tyś Ukraińców.
  Wiele spraw opisuję w moich książkach “Kryptonim Wilkołaki” oraz “Oko Diabła”. Są to książki w których odkrywanie prawdy poparte jest dowodami. Historia czasami bywa przewrotna. Dobrze, że po odkryciu prawdy o Katyniu, odkrywa się kolejną zbrodnię ZSRR. Brawo Panie Antoni, takich polityków potrzebuje Polska.
  https://www.facebook.com/notes/wojciech-pawe%C5%82-wiatr/agenturalno-bojowe-dzia%C5%82ania-zsrr-na-terenie-ukrainy-fragmenty-ksi%C4%85%C5%BCki-oko-diab%C5%82/856001794545911