Włoskie szkoły zostaną ponownie otwarte we wrześniu – powiedział premier Giuseppe Conte w wywiadzie dla włoskiej gazety „La Repubblica”. Podkreślił, że z eksperckich analiz wynika, że ryzyko zakażenia koronawirusem jest nadal bardzo wysokie.

Premier Włoch Giuseppe Conte zadeklarował, że szkoły w kraju zostaną ponownie otwarte we wrześniu – podał w niedzielę włoski portal „Wanted in Rome” powołując się na wywiad z szefem rządu Włoch, który ukazał się w gazecie „La Repubblica”. Premier zwrócił uwagę, że ryzyko zakażenia koronawirusem nadal jest bardzo wysokie, co podkreślają analizy ekspertów.

Zobacz także: Z powodu koronawirusa na świecie zmarło już 200 tysięcy osób

Conte powiedział, że „zagrożone jest zdrowie naszych (tj. włoskich) dzieci”. Zwrócił uwagę, że dodatkowe zagrożenie wynika z faktu, iż średni wiek włoskich nauczycieli należy do najwyższych w Europie. Dodał, że wprowadzone na czas epidemii nauczanie zdalne nie funkcjonuje dobrze.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy, premier Włoch zaznaczył także, że część przedsiębiorstw, z sektorów produkcji i budownictwa, wznowi pracę 4 maja. Podkreślił jednak, że będzie się to odbywało przy zastosowaniu szczególnych środków ostrożności.

Zadeklarował także, że pierwsze ograniczenia zostaną złagodzone już w poniedziałek – 27 kwietnia. Pracę wznowią wówczas pierwsze biznesy.

Od 4 maja w kraju zostanie wprowadzona też większa swoboda w zakresie poruszania się. Conte podkreślił jednak, że kraj „Nie jest jeszcze w stanie przywrócić pełnej swobody przemieszczania się”.

„Nie możemy już przedłużać zamknięcia kraju, ryzykowalibyśmy poważnymi skutkami społeczno – ekonomicznymi w naszym kraju” – informował premier, komentując nadchodzące rozluźnienia obostrzeń.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rząd włoski podjął serię działań mających na celu zabezpieczenie przedsiębiorstw, wprowadził między innymi gwarantowane przez państwo kredyty, jednak część właścicieli narzekało na opóźnienia.

Do tej pory we Włoszech odnotowano 195 351 przypadków zakażenia koronawirusem, ponad 26 tysięcy zakończyło się zgonem. 63 120 osób zostało zakwalifikowanych jako ozdrowieńcy.

Zobacz też: Włochy: Z powodu epidemii wybory lokalne zostały przełożone na okres wrzesień-grudzień

wantedinrome.com / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz