Do brzegów Malty próbował dopłynąć statek z imigrantami z Afryki północnej, jednak tamtejsze władze postanowiły go zatrzymać przed wkroczeniem na wody terytorialne – przekazuje w piątek Agencja Prasowa Reuters.

Jak przekazała w piątek Agencja Prasowa Reuters, statek z imigrantami kierujący się w stronę Malty został zatrzymany przed wpłynięciem na wody terytorialne tego kraju. Rząd Malty nie zgadza się na przyjmowanie imigrantów dopóki Unia Europejska nie znajdzie miejsca na ich relokację.

Zobacz też: Imigranci demonstrują na granicy Grecji z Turcją

Imigranci zostali przechwyceni pod koniec kwietnia w maltańskiej strefie obserwacyjnej przez jednostkę wynajętą przez państwo w celu odnajdywania potencjalnych rozbitków.

“To nie jest problem Malty. I tak robimy już więcej niż jest od nas oczekiwane. Inne kraje członkowskie Unii Europejskie muszą brać udział w tej sprawie. Malta i Włochy nie mogą zostać porzucone” – przekazywał premier Malty Robert Abela.

Zdaniem maltańskiego premiera wpuszczenie imigrantów w granice kraju jest nielogiczne skoro państwo w związku z pandemią zamknęło wcześniej swoje porty morskie i lotnicze.

“Zamknęliśmy nasze porty i lotniska dla pasażerów wycieczkowców i dla turystów, wpuszczenie imigrantów nie ma teraz sensu”.

Premier stanowczo zapowiedział, że rząd nie zmieni stanowiska, dodał także że polityka Unii Europejskiej wobec imigrantów w dobie pandemii koronawirusa jest niesatysfakcjonująca

Zobacz też: Grecja: Dwa pożary w ośrodku dla migrantów. Lokalne media: “ogień podłożyli imigranci”

Od początku roku imigranci z Afryki Północnej napływają do kraju z większą częstotliwością niż w poprzednich latach. Do marca na wyspy przybyło 1500 uchodźców, przez cały 2019 rok było ich 3400.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply