Premier Czech Andrej Babis będzie reprezentował Polskę na szczycie Unii Europejskiej w czwartek i piątek – poinformowało na Twitterze Stałe Przedstawicielstwo Polski przy Unii Europejskiej. Premier Polski Mateusz Morawiecki kontynuuje kwarantannę.

Jak dowiadujemy się z zamieszczonego w mediach społecznościowych wpisu Przedstawicielstwa Polski przy UE, w związku z kwarantanną premiera Mateusza Morawieckiego, na szczycie Unii Europejskiej w czwartek i piątek Polskę będzie reprezentował premier Czech Andrej Babis.

“Pan premier będzie na bieżąco informowany przez Stałe Przedstawicielstwo Polski w Brukseli o przebiegu posiedzenia Rady Europejskiej oraz będzie przekazywał ewentualne wytyczne, jeżeli dynamika posiedzenia będzie tego wymagała” – poinformował rzecznik rządu, Piotr Müller. “Pan premier Morawiecki będzie w stałym kontakcie z premierem Czech” – dodał.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował we wtorek, że z powodu kontaktu z osobą zakażoną, udał się na kwarantannę. Zaznaczył, że praca rządu idzie normalnym trybem. Zaapelował także o powszechną odpowiedzialność w związku z pandemią koronawirusa.

“Informuję, że rząd pracuje normalnie, a ja jestem w stałym kontakcie ze współpracownikami i wszystkimi służbami!” – podkreślił premier.

Kresy.pl/PAP

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply