Prawybory w USA: kolejne zwycięstwo Trumpa i prestiżowa porażka Clinton

Donald Trump kolejny raz wygrał republikańskie prawybory, tym razem w dwóch ważnych stanach Michigan i Missisipi. Z kolei Hillary Clinton doznała prestiżowej porażki w Michigan.

W stanie Mississippi Donald Trump zdobył 48 proc. głosów. Jego obecny główny rywal, senator z Teksasu Ted Cruz – 36 proc. Z kolei w Michigan na Trumpa zagłosowało 37 proc. Republikanów, podczas gdy na Cruza i gubernatora Ohio Johna Kasicha, niecałe 25 proc. Trump umocnił swoją pozycję lidera w walce o nominację Republikanów i zapewnia, że jesienią będzie w stanie pokonać Hillary Clinton.

Z kolei dla niej, byłej sekretarz stanu USA, ostatnie prawybory nie przebiegły pomyślnie. Mimo zwycięstwa w Missisipi, w znacznej mierze dzięki poparciu ze strony Afroamerykanów, poniosła porażkę w ważnym stanie Michigan. Jeszcze niedawno wyprzedzała tam socjalistę, Berniego Sandersa o kilkanaście punktów.

PAP / IAR / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. leszek1
    leszek1 :

    Przeciwko Trumpowi Sa „tylko” media opanowane przez Zydow. Czesciowo Amerykanie zdaja sobie sprawe, ze media nimi manipuluja. Popieraja Trumpa poniewaz ten nie jest uzalezniony od zydowskich pieniedzy i moze bedzie mogl pozwolic Ameryce prowadzic niezalezna polityke. Polityke korzystna dla Ameryki, a nie Izraela.