Powołano nowego pełnomocnika ds. CPK. To otwarty przeciwnik projektu

Maciej Lasek został powołany na stanowisko pełnomocnika ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego. Polityk dał się poznać jako otwarty przeciwnik projektu.

Wcześniejsze doniesienia medialne wskazywały, że poseł Maciej Lasek (KO) zastąpi na tym stanowisku Marcina Horałę. Formalne powołanie go nastąpiło jednak dopiero w piątek. Wcześniej polityk został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

“CPK to jest część działu administracji ‘Polityka rozwojowa’. Jest w ministerstwie. Pan sekretarz Maciej Lasek obejmuje ten obszar swoimi kompetencjami, będąc równocześnie pełnomocnikiem pana premiera ds. CPK” – oświadczyła w piątek minister Pełczyńska-Nałęcz.

Maciej Lasek dał się poznać jako otwarty przeciwnik projektu. Wielokrotnie narzekał na brak debaty odnośnie CPK. Zwracaliśmy uwagę, że gdy pojawiła się taka propozycja okazało się, że polityk nie jest nią zainteresowany.

Przeczytaj: Co dalej z CPK? Lasek: lotnisko pod znakiem zapytania, kolej ma szansę

Niedawno spółka Centralny Port Komunikacyjny podpisała drugi z trzech kontraktów na roboty budowlane dla swojego najbardziej zaawansowanego projektu kolejowego.

W październiku Marcin Horała, ówczesny pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego poinformował o znalezieniu zagranicznego inwestora, który chce zainwestować w projekt 8 miliardów złotych. To konsorcjum Vinci Airports i IFM Global Infrastructure Fund. Obejmie mniejszościowe udziały w spółce zarządzającej przyszłym lotniskiem.

Przypomnijmy, że w lipcu br. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał zgodę na budowę instalacji Centralnego Portu Komunikacyjnego. Tzw. decyzja środowiskowa była niezbędnym warunkiem wstępnym dla oficjalnej lokalizacji inwestycji. Natomiast w połowie września Spółka Centralny Port Komunikacyjny kupiła już 1 000 ha gruntów pod budowę lotniska w ramach programu dobrowolnych nabyć, ogłaszając sukces programu dobrowolnych nabyć.

Zobacz także: Nowe prognozy IATA dla CPK

rynek-lotniczy.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply