Zdaniem posła Ruchu Kukiz’15 Roberta Winnickiego w Turcji trwa praktycznie wojna domowa. Jego zdaniem „kurdyjska wiosna” nie uzyska europejskiego wsparcia na jakie mogła liczyć „arabska” wiosna w Syrii.

W niedzielę, 13 marca, około godziny 18:30 czasu lokalnego doszło w Ankarze do potężnej eksplozji. W jej wyniku co najmniej 37 osób straciło życie. Tureckie władze utrzymują, że wstępne ustalenia wskazują na działanie nielegalnej Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) lub powiązaną z nią grupę.

W ostatnich dniach Turcja nieomal nie schodzi z pierwszych stron gazet. Głośnym echem odbiły się ustalenia szczytu UE-Turcja, na którym eurokraci postanowili „zapłacić” 6 mld euro Ankarze za pomoc w rozwiązaniu kryzysu imigracyjnego. Pojawiły się także informacje, że w europejskiej ofercie pojawiła się także propozycja zniesienie wiz krótkoterminowych do UE dla obywateli Turcji już wiosną.

Do sytuacji w Turcji na Twitterze odniósł się poseł Kukiz’15, Robert Winnicki.

W Turcji trwa już praktycznie wojna domowa. Próżno jednak spodziewać się by “kurdyjska wiosna” uzyskała wsparcie jak “arabska” w Syrii– napisał poseł.

Jego zdaniem „w tej sytuacji zniesienie wiz do UE dla obywateli Turcji może jednie wzmożyć falę imigrantów”.

Bruksela jest ślepa, głucha i głupia –puentuje Winnicki.

Pch24.pl/KRESY.PL

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply