Poseł Jacek Wilk żąda wyjaśnień od rządu ws. rozmów z USA nt. roszczeń żydowskich [+VIDEO]

Konfederacja stanowczo domaga się od rządu złożenia przed Sejmem wyjaśnień, na jakim etapie są negocjacje z USA ws. realizacji i wykonywania w Polsce ustawy 447, co zostało do tej pory ustalone oraz dlaczego te informacje nie są przekazywane społeczeństwu – mówił w Sejmie poseł Jacek Wilk.

Podczas ostatniego posiedzenia Sejmu poseł Jacek Wilk (KORWiN, Konfederacja), zabrał głos ws. ujawnionej niedawno notatki dyplomatycznej z rozmów polsko-amerykańskich w sprawie roszczeń żydowskich. – Niestety, tak jak przewidywałem już od ponad roku sprawa wykonywania w Polsce ustawy 447, słynnej ustawy JUST o roszczeniach dotyczących tzw. mienia bez spadkobierców ma swój bardzo fatalny ciąg dalszy i bardzo konkretne konsekwencje.

Poseł Konfederacji przypomniał, o ujawnionej przez red. Stanisława Michalkiewicza tajnej notatce z rozmów specjalnego pełnomocnika szefa MSZ, ambasadora Chodorowicza, ze swoim amerykańskim odpowiednikiem. Rozmowa ta miała miejsce w końcu października ub. roku w siedzibie MSZ dotyczyła konkretnego sposobu realizacji i wykonywania w Polsce ustawy JUST S447.

 

– Z tej tajnej notatki dowiadujemy się w sposób jednoznaczny i niewątpliwy, że te ustalenia są rodzajem mapy drogowej tego, w jaki sposób ma być w Polsce ta ustawa realizowana. Strona amerykańska podkreśla, że zdaje sobie sprawę z tego, że mamy rok wyborczy, ale jednocześnie naciska, aby właśnie w tym, 2019 roku poczyniono bardzo konkretne i duże postępy w wykonywaniu na terenie Polski ustawy 447. Przy czym założenie jest takie, że do wyborów ustalenia mają być nieformalne i niejawne, a po wyborach mają przybrać charakter jawny i oficjalny, czyli konkretnych rozwiązań ustawodawczych, czyli takich, o jakich mówił pan sekretarz Mike Pompeo chociażby 14 lutego tego roku przy okazji swojej wizyty w Warszawie – mówił Wilk.

Przeczytaj: Mosbacher o sprawie ustawy 447: to tylko jednorazowy raport; nie ma żadnych liczb, ile kto komu ma oddać

Polityk zaznacza, że z notatki jednoznacznie wynika, że strona amerykańska domaga się, by do wyborów „przynajmniej ustalić najważniejsze rzeczy z przedstawicielami organizacji żydowskich”, czyli przeprowadzić tzw. negocjacje finansowe. – Strona polska ma do wyborów parlamentarnych w 2019 roku dogadać się co do kwot, jakie mają być przekazywane w ramach tzw. restytucji mienia bez spadkobierców. (…) Po wyborach mają nastąpić konkretne prace dotyczące wprowadzenia specjalnego ustawodawstwa ws. stworzenia takiej podstawy prawnej, aby mienie bez spadkobierców lub jego równowartość lub pewna część, została przekazana organizacjom „przemysłu Holokaust”.

Zdaniem Wilka, sytuacja ta pokazuje, że polski rząd oszukuje wyborców mówiąc, że problem ustawy 447 nie istnieje. – Jak najbardziej istnieje i widać, że są prowadzone tajne negocjacje w ukryciu, w sposób niejawny, bez mówienia o tym społeczeństwu i przekazywania informacji opinii publicznej – podkreślił. Dodał,że notatka wskazuje, że w toku tych toczących się rozmów poczyniono istotne ustalenia.

– Jest to sprawa bardzo wysokiej wagi – podkreślił. – Biorąc pod uwagę kwotę tych roszczeń, które się wahają – według różnych szacunków – od 60 do nawet 300 mld USD, wobec tak ogromnego zagrożenia, jakie mogą wynikać z realizacji tejże ustawy, my, jako Konfederacja stanowczo domagamy się od rządu, ministra spraw zagranicznych i premiera, aby przed Wysoką Izbą złożył raport i wyjaśnienia dotyczącego tego, na jakim etapie są te negocjacje i co zostało do tej pory ustalone oraz dlaczego te informacje nie są przekazywane społeczeństwu. Polacy mają prawo wiedzieć, co się dzieje w tym zakresie, ponieważ tego typu żądania – na tę chwilę zupełnie bezpodstawne – jeśli zostaną zrealizowane […] po prostu zagrażają żywotnym interesom państwa polskiego.

Przeczytaj: Poseł Wilk: Just Act 447 może być największym problem Polski od czasów II Wojny Światowej

Czytaj również: Poseł Wilk pyta rząd PiS o tajne negocjacje z Izraelem ws. ustawy o IPN i o polskich negocjatorów

Na koniec poseł jeszcze raz podkreślił, że Konfederacja żąda od rządu informacji nt. okoliczności powstania omawianej notatki oraz informacji nt. stanu negocjacji.

Jak informowaliśmy wcześniej, podczas czwartkowego posiedzenia Sejmu szef Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki z Konfederacji zwrócił się z wnioskiem o pilne wezwanie szefa MSZ Jacka Czaputowicza celem złożenia wyjaśnień ws. ujawnionej tydzień temu notatki dyplomatycznej z rozmów polsko-amerykańskich w sprawie roszczeń żydowskich. Zapowiadał już wcześniej, że na tym posiedzeniu Sejmu posłowie Konfederacji będą domagać się publicznej informacji od premiera Morawieckiego na ten temat.

Youtube.com / nczas.com / Kresy.pl

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. jwu
  jwu :

  Witam.Wiem ,że mój wpis nie jest komentarzem powyższego artykułu ,ale muszę go gdzieś umieścić.Na początek pragnę przeprosić wszystkich tych, których uraziłem swoimi komentarzami ,a także tych ,których nazwałem banderowskimi trollami i kretami.Nie noszę też zadry w sercu, za obrażanie mnie i mojej matki ,a także nazywanie ruską onucą ,putinowskim trollem ,czy śmierdzącym kacapem.Przyznam ,że wpisów swych nie traktowałem poważnie ,gdyż działalność na forum była odskocznią od tego,by nie myśleć o chorobie na którą jestem chory.Dlatego wielokrotnie płynąłem z nurtem wątku ,krytykując to wszystko co robili inni.Chociaż niekoniecznie tak myślałem.Nie jestem narodowcem jak wielokrotnie dawałem do zrozumienia na forum,jestem starszym apolitycznym Polakiem.Nie noszę urazy do Niemców ,Czechów ,Słowaków,Ukraińców,Białorusinów ,a nawet Rosjan. Każdy z tych narodów (a także innych) ma prawo do godnego życia i mieszkania w spokojnym i dostatnim kraju.Kończąc, proszę was Panowie o mniej zajadłości we wpisach i dokładnym przemyśleniu tego co chcenie umieścić na forum.Nie dajcie się prowokować i nie płyńcie z nurtem.Pozdrawiam wszystkich i żegnam .Moja przygoda z pisaniem komentarzy ,jest definitywnie zakończona.Ps. Przepraszam redakcję portalu Kresy.pl za problemy jakie jej sprawiłem i sądzę ,że wprowadzenie moderowania niektórych wpisów wyszłoby by Wam na dobre.

  • Tutejszym
   Tutejszym :

   “Nie jestem narodowcem jak wielokrotnie dawałem do zrozumienia na forum,
   jestem starszym apolitycznym Polakiem.”
   “Czy potwierdzisz że interes narodowy Polaków jest nadrzędny?”
   Nie odpowiedziałeś na to pytanie, tarłeś dupskiem jak zarobaczywiały pies.
   Narodowcem nie jesteś, to fakt.
   Wyżej od interesu narodowego cenisz sobie interes finansowy?.
   Wiatrowyczowi niżej pleców wlazłeś, mnie to zszokowało, taki Jojne karabin i co?
   Szantaż jest ważny dopóki go nie ujawnisz, napisz co cię złamało, może pomoże?
   Sam to przechodziłem, było ciężko ale dałem radę.
   Na chorobę charakteru lekarz nie pomoże, prawda i spowiedź tak.
   Za swoje czyny to ty ponosisz odpowiedzialność, cenzor do tego nie ma nic, nie jesteś dzieckiem.

  • Tutejszym
   Tutejszym :

   Ale, ale, ile płacisz miesięcznie na kresy.pl?
   Kto ma Ciebie i moderatora -na tym portalu utrzymywać?
   Czy Ty aby tylko zarabiałeś publikując na tym Portalu?
   A teraz co, skończyło się dziadkowi sranie?
   Opodatkuj się stałym miesięcznym zleceniem (20, 50) PLN