W sobotę na konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości Poznaniu prezes tej partii sugerował, że przeciwnicy Unii Europejskiej nie spełniają wymogów polskiego patriotyzmu.

Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego otworzyło w sobotę regionalną konwencję wyborczą Prawa i Sprawiedliwości w Poznaniu. Szef partii rządzącej podkreślał pozytywy jakie, jego zdaniem, wiążą się z obecnością Polski w Unii Europejskiej. Uznał on, że „mamy dzięki temu wyższe bezpieczeństwo”, jak cytuje portal gosc.pl. Kaczyński sugerował wręcz, że każdy polski patriota powinien popierać przynależność swojego państwa do Unii Europejskiej – „przynależność do UE jest wymogiem polskiego patriotyzmu”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Mówiąc o członkostwie Polski w UE Kaczyńskie podkreślił też, że „przynależność nie kończy polityki, tej nieustanej gry o bezpieczeństwo, o status i pozycję”. Uznał, że w Unii Europejskiej nie wszystkie narody mają równą pozycję i nie wszystkie są traktowane jednakowo – „Każdy z nas pewnie widział sklepy z niemieckimi proszkami do prania, prosto z Niemiec. Takie same proszki są sprzedawane w Polsce i to po takich samych cenach, tylko że są gorsze. Są po prostu gorsze, mają gorszy skład, gorzej piorą”. Kaczyński zadeklarował, że nie zgadza się na taką nierówność. Cieszył się również z niedawnego zatwierdzenia przez Parlament Europejski raportu o tego rodzaju praktykach w handlu. Uznał to za „pierwszy, wielki krok” w sprawie równego traktowania konsumentów, zauważając przy tym, że „zdecydowana większość europarlamentarzystów Platformy Obywatelskiej” zagłosowała przeciw rekomendacjom zawartym w raporcie.

W swoim wystąpieniu Kaczyńskie wypowiedział się też przeciw przyjęciu waluty euro w obecnych uwarunkowaniach – „Gdybyśmy w tej chwili przyjęli euro, to polska gospodarka by na tym straciła, rozwijała by się wolniej, a polskie gospodarstwa domowe by na tym traciły”. Przypomniał też, że liberalna opozycja chce przyjęcia euro przez Polskę. Jednocześnie prezes PiS uznał, że Unia Europejska może wrócić „do swoich korzeni, bo w związku równych, wolnych, europejskich narodów jest przyszłość Unii, jest jej nadzieja, jest jej siła, jest jej szansa na prawdziwą wielkość”.

Czytaj także: W ciągu trzech lat PiS doprowadził do likwidacji 1/4 polskich gospodarstw chlewnych

gosc.pl/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz