Port Gdańsk w 2018 roku otworzy swoje stałe biuro w Chinach

Informację o tym, że Port Gdańsk otworzy w tym roku stałe biuro w Chinach, podał w środę dyrektor ds. rozwoju Zarządu Morskiego Portu Gdańsk Patryk Felmet.

Felmet ogłosił plany otworzenia biura w Szanghaju, gdzie delegacja Portu wzięła w forum współpracy. dyrektor powiedział: Przy współpracy z PAIH (Polska Agencja Inwestycji i Handlu) planujemy otworzyć przedstawicielstwo Portu Gdańsk w Szanghaju.

Zdaniem przedstawiciela gdańskiego portu jest to plan minimum, aby „nadgonić lata zaległości, jakie wytworzyły się na tle innych portów” europejskich. Wskazał przy tym na porty w Hamburgu, Rotterdamie i Antwerpii, które posiadają na świecie liczne przedstawicielstwa.

CZYTAJ TAKŻE: Port w Gdańsku bije kolejne rekordy w ilości przeładowanego towaru

„Szanghaj to pierwszy krok do tego, żeby zbudować silną pozycję Portu Gdańsk na mapie nie tylko europejskiej, ale i światowej” – powiedział Felmet.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Port Gdańsk otworzy biuro w Szanghaju oficjalnie w drugiej połowie roku, jednak już teraz „trwają prace porozumiewawcze” i odbywają się „liczne spotkania z przedstawicielami branży logistycznej i szeroko rozumianego biznesu, a także z przedstawicielami chińskiego rządu” – tłumaczył dyrektor.

Delegacja z Portu Gdańsk brała w środę udział w forum współpracy logistycznej przy okazji targów Transport Logistic China w Szanghaju. Felmet powiedział, że Port Gdańsk szuka w Chinach możliwości biznesowych, ale także inwestorów.

„Jesteśmy w Chinach po raz kolejny po to, by przekonać chińskich przedsiębiorców, że Polska jest atrakcyjnym, a przede wszystkim rozwiniętym gospodarczo i logistycznie krajem” oraz „zachęcić ich do tego, aby swoje potoki ładunkowe wysyłali do Polski lub przez Polskę, a nie przez porty zachodnie” – powiedział Felmet.

„Z drugiej strony jest to poszukiwanie inwestorów ze względu na szeroką skalę inwestycji, jakie są i będą prowadzone w porcie gdańskim” – zaznaczył dyrektor. Największą z nich, w skład którego wejdzie od pięciu do ośmiu terminali Port Centralny będzie kosztował kilka miliardów złotych. „Poszukujemy partnerów, którzy są zainteresowani zainstalowaniem się, mówiąc kolokwialnie, w Porcie Gdańsk. A to zainteresowanie zdecydowanie rośnie” – tłumaczył Felmet, zaznaczając, że budowa Portu Centralnego może ruszyć w 2024 roku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Mamy bardzo dobrą odpowiedź z rynku, jest duże zainteresowanie zarówno Polską, jak i Portem Centralnym” – powiedział dyrektor oceniając dotychczasowe spotkania w Chinach.

Kresy.pl / forsal.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz