Port Gdańsk w 2018 roku otworzy swoje stałe biuro w Chinach

Informację o tym, że Port Gdańsk otworzy w tym roku stałe biuro w Chinach, podał w środę dyrektor ds. rozwoju Zarządu Morskiego Portu Gdańsk Patryk Felmet.

Felmet ogłosił plany otworzenia biura w Szanghaju, gdzie delegacja Portu wzięła w forum współpracy. dyrektor powiedział: Przy współpracy z PAIH (Polska Agencja Inwestycji i Handlu) planujemy otworzyć przedstawicielstwo Portu Gdańsk w Szanghaju.Zdaniem przedstawiciela gdańskiego portu jest to plan minimum, aby „nadgonić lata zaległości, jakie wytworzyły się na tle innych portów” europejskich. Wskazał przy tym na porty w Hamburgu, Rotterdamie i Antwerpii, które posiadają na świecie liczne przedstawicielstwa.

CZYTAJ TAKŻE: Port w Gdańsku bije kolejne rekordy w ilości przeładowanego towaru

„Szanghaj to pierwszy krok do tego, żeby zbudować silną pozycję Portu Gdańsk na mapie nie tylko europejskiej, ale i światowej” – powiedział Felmet.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Port Gdańsk otworzy biuro w Szanghaju oficjalnie w drugiej połowie roku, jednak już teraz „trwają prace porozumiewawcze” i odbywają się „liczne spotkania z przedstawicielami branży logistycznej i szeroko rozumianego biznesu, a także z przedstawicielami chińskiego rządu” – tłumaczył dyrektor.

Delegacja z Portu Gdańsk brała w środę udział w forum współpracy logistycznej przy okazji targów Transport Logistic China w Szanghaju. Felmet powiedział, że Port Gdańsk szuka w Chinach możliwości biznesowych, ale także inwestorów.

„Jesteśmy w Chinach po raz kolejny po to, by przekonać chińskich przedsiębiorców, że Polska jest atrakcyjnym, a przede wszystkim rozwiniętym gospodarczo i logistycznie krajem” oraz „zachęcić ich do tego, aby swoje potoki ładunkowe wysyłali do Polski lub przez Polskę, a nie przez porty zachodnie” – powiedział Felmet.

„Z drugiej strony jest to poszukiwanie inwestorów ze względu na szeroką skalę inwestycji, jakie są i będą prowadzone w porcie gdańskim” – zaznaczył dyrektor. Największą z nich, w skład którego wejdzie od pięciu do ośmiu terminali Port Centralny będzie kosztował kilka miliardów złotych. „Poszukujemy partnerów, którzy są zainteresowani zainstalowaniem się, mówiąc kolokwialnie, w Porcie Gdańsk. A to zainteresowanie zdecydowanie rośnie” – tłumaczył Felmet, zaznaczając, że budowa Portu Centralnego może ruszyć w 2024 roku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Mamy bardzo dobrą odpowiedź z rynku, jest duże zainteresowanie zarówno Polską, jak i Portem Centralnym” – powiedział dyrektor oceniając dotychczasowe spotkania w Chinach.

Kresy.pl / forsal.pl

Port Gdańsk w 2018 roku otworzy swoje stałe biuro w Chinach
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz