Port Gdańsk bije rekordy w przeładunkach

Przez 10 miesięcy 2017 r. w Porcie Gdańsk przeładowano łącznie ponad 32 mln ton towarów. – 3,4% więcej niż w tym samym okresie w 2016 r.

W samym tylko październiku przeładunki w Porcie Gdańsk wyniosły 3 612 895 ton, tj. o 15,4% więcej, niż w analogicznym miesiącu w roku poprzednim. Największy udział we wzroście miały ładunki drobnicowe, które w stosunku do zeszłego roku wzrosły aż o 16%. Drobnica pozostaje dominującą grupą w strukturze przeładunkowej Portu Gdańsk, z udziałem w obrotach na poziomie niemal 45%.

Rekordy, które notujemy, pokazują stały rozwój Portu Gdańsk. Świetne wyniki zawdzięczamy przeładunkom ro-ro, gdzie obecnie mamy wynik niemal dwukrotnie większy niż w zeszłym roku. Ogromną rolę odgrywa też drobnica kontenerowa – mówi Łukasz Greinke, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk.

ZOBACZ TAKŻE: W rozwój gdańskiego terminala kontenerów DCT zostanie zainwestowanych 280 mln zł

W październiku terminal kontenerowy DCT Gdańsk obchodził swoje dziesięciolecie. Od początku działalności DCT sześciokrotnie zwiększył swoje możliwości przeładunkowe.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W okresie styczeń-październik 2017 roku, przeładowaliśmy niemal 13 mln ton towarów. Zdolności do przeładowania takiego tonażu drobnicy skonteneryzowanej osiągnęliśmy dzięki pomyślnie zakończonej inwestycji T2 – budowy drugiego nabrzeża. DCT jest już na dobrej drodze by przewyższyć przeładunki poprzednich lat i jesteśmy pewni, że rok 2017 będzie dla nas rekordowy – tłumaczy Prezes DCT Gdańsk, Cameron Thorpe.

Port w październiku zwiększył również przeładunki towarów masowych. Po raz pierwszy od pół roku miesięczny wolumen zbóż w Porcie był większy niż 100 tys. ton, co oznacza wzrost o o 35,8% w stosunku do zeszłego roku. ZMPG zanotowało również wysoki udział węgla stanowiący 12% całkowitego wolumenu przeładunków. Zwiększył się również przeładunek gazu, o 66% w stosunku do okresu styczeń-październik 2016.

Kresy.pl / rynekinfrastruktury.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz