Kluby uznały, że w obliczu kryzysu wokół ustaw autorstwa PiS o KRS, potrzebne są nadzwyczajne działania.

Po spotkaniu, Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej powiedziała, że “W tej sytuacji potrzebne są również nadzwyczajne działania, stad ścisła koordynacja naszych działań, stąd współpraca, stąd próba zatrzymania wszystkimi metodami obecnych działań (PiS)”.

W spotkaniu wzięli udział reprezentanci klubów Nowoczesna, Platforma Obywatelska, PSL oraz koła Unii Europejskich Demokratów. W spotkaniu nie uczestniczyli posłowie Kukiz ’15.

– Staramy się wspierać wszystkie działania, które mają na celu uświadomienie społeczeństwu, co się tutaj dzieje w tej chwili w Sejmie i jakie zagrożenie to jest dla każdego przeciętnego Polaka. Co oznacza dla Kowalskiego zamach na Sąd Najwyższy, co oznacza niemożność organizacji przyszłych być może wyborów, co oznacza możliwość, że ich sprawa zostanie rozwiązana przez sąd, w którym pełną władzę ma Zbigniew Ziobro – podkreśliła szefowa Lubnauer.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Konsolidacja opozycji w obronie sądownictwa. Będzie blokada Sejmu?

Z kolei Marek Sawicki z PSL powiedział, że będzie wystosowany wspólny apel do prezydenta Andrzeja Dudy, aby zawetował ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i sądach powszechnych.

Sawicki uważa, że “podpis pana prezydenta pod tamtymi ustawami będzie dużym impulsem dla PiS do tego, by zniszczyć Sąd Najwyższy”.

Kresy.pl / PAP

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply