Na wniosek organizacji Strajk Kobiet, przy okazji wczorajszych protestów, w Warszawie doszło do spotkania przedstawicieli partii i organizacji opozycyjnych. Możliwa blokada Sejmu.

Maria Lempart, przewodnicząca Strajku Kobiet w informacji udzielonej PAP oświadczyła, że:  Chcemy zamknąć ten rozdział, w którym się mówiło, że politycy i obywatele to są dwa różne obozy. Poczuliśmy na tym spotkaniu, że wszyscy jesteśmy obywatelami. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele partii: PO, Nowoczesna, PSL, Partii Zielonych, Partii Razem oraz Europejskich Demokratów. Pojawili się również członkowie KODu, Obywateli RP, oraz Obywateli Solidarnych w Akcji Tamy. Utworzona koalicja prodemokratyczna przyjęła deklarację współpracy w ochronie ustroju demokratycznego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Protest pod Sejmem: „Kaczyzm jak faszyzm niszczy Polskę”

Opozycja uzgodniła, że w najbliższych dniach, każda z partii i organizacji będzie działa na rzecz zablokowania ustawy o SN. Celem jest również niedopuszczenie do podpisania przez prezydenta ustaw o KRS i ustroju sądów powszechnych. W odniesieniu do planowanych akcji Lempart powiedziała: Zarówno my, wszystkie organizacje obywatelskie, jak i posłanki i posłowie zadeklarowaliśmy wszelkie możliwe działania, które do tego nie dopuszczą. 

Korzystasz z portalu Kresy.pl
Wspieraj nas regularnie.

Liderka oświadczyła również, że opozycja ma świadomość, iż poprzedni akcje wymierzone w działania rządu były nieskuteczne i należy poprawić błędy. Dzięki zmianom przeciwnicy reformy sądownictwa liczą na sukces. Lempart nie wykluczyła blokady Sejmu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Paweł Kukiz: To co robi PiS nie jest reformą, a głęboką zmianą kadrową

Według opozycji i części mediów reforma sądownictwa jest zaprzeczeniem istoty trójpodziału władzy. Oskarżają PiS o łamanie konstytucji i przygotowanie zamachu stanu. Reformie sprzeciwia się również ugrupowanie Kukiz’15. Jednakże, członkowie tego ugrupowania nie wzięli udziału w niedzielnych protestach. Uznają oni, że sam pomysł reformy sądownictwa jest w Polsce potrzebny, ale nie w sposób, jaki robi to PiS.

PAP/Kresy.pl

 

 

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz