Książę William oraz księżna Kate przybędą dziś do Polski. Ich wizyta potrwa do środy. W planach spotkania w stolicy oraz zwiedzanie Gdańska.

Książęca para nie odwiedza naszego kraju w celach politycznych. Jak mówi szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski: To jest wizyta przyjaźni i szacunku, ponieważ para książęca odwiedza Polskę nie z misja polityczną, bo ona nie prowadzi bieżącej brytyjskiej polityki. To raczej wyraz dobry relacji polsko-brytyjskich. W dniu dzisiejszym William i Kate obejrzą Krakowskie Przedmieście, zwiedzą Muzeum Powstania Warszawskiego, wezmą również udział w spotkaniu Warsaw Spire. Wieczorem para uda się do Łazienek Królewskich gdzie odbędzie się bal na cześć brytyjskiej monarchini. Planowany jest odczyt listu królowej Elżbiety II.

Według Szczerskiego wizyta to kolejna wspaniała okazja by pokazać nasz kraj: Po udanej wizycie prezydenta Donalda Trumpa mamy drugie duże wydarzenie medialne w lipcu. Polska pokaże się przy okazji tej wizyty światu, bo wiadomo, że zainteresowanie wizytą pary książęcej Cambridge jest ogromne, więc obrazki z Polski znowu obiegną cały świat.

Podoba Ci się ta strona?
Wesprzyj nas.

Książęca para zamieszka w Belwederze. We wtorek William i Kate odwiedzą niemiecki obóz koncentracyjny Stutthof. Celem ich podróży jest również Teatr Szekspirowski i Europejskie Centrum Solidarności. Mają również złożyć kwiaty upamiętniające Solidarność. W środę po spotkaniu z prezydentem i jego żoną, para uda się do Berlina.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Media w USA: Wizyta Trumpa w Polsce określi ton spotkań w Hamburgu

PAP/Kresy.pl

 

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz