Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odnotowali w środę 52 próby nielegalnego przekroczenia polsko – białoruskiej granicy.

Jak poinformowała Straż Graniczna, Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału SG odnotowali w środę 52 próby nielegalnego przekroczenia polsko – białoruskiej granicy. Zdarzenia miały miejsce na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych, Michałowa, Nowego Dworu i Płaskiej. Cudzoziemcy, którzy nielegalnie przekroczyli granicę naszego państwa pochodzili między innymi z Syrii, Afganistanu, Togo, Nigerii, Senegalu, Ghany, Turkmenistanu. Przedostali się w większości do Polski przez rzeki graniczne i ich rozlewiska.

Jak czytamy na profilu Straży Granicznej na Twitterze, cudzoziemcy posiadali rosyjskie wizy.

W niedzielę zatrzymano 52 cudzoziemców na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Białowieży, natomiast po dwie osoby zatrzymano na odcinkach ochranianych przez placówki SG w Krynkach i Bobrownikach. „Zatrzymani cudzoziemcy na Białoruś przylecieli/przyjechali z Rosji” – wskazuje SG.

Także w poprzednich dniach Straż Graniczna informowała, że nielegalni imigranci chcący dostać się do Polski przybyli na Białoruś z Rosji.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu rozbito transgraniczną grupę przestępczą zajmującą się przemytem migrantów-obywateli państw Bliskiego Wschodu z Białorusi do krajów Europy Zachodniej.

Funkcjonariusze SG działali w ramach powołanej w lutym 2022 r. przez Europol operacyjnej grupy zadaniowej (OTF) Flow. W jej skład wchodzili przedstawiciele służb z Estonii, Finlandii, Niemiec, Łotwy, Litwy i Polski. Ta specjalna grupa operacyjna została utworzona w celu wsparcia organów krajowych w zwalczaniu zwiększonej działalności w zakresie przemytu migrantów z Białorusi do UE.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz