Ponad 200 tys. cudzoziemców otrzymało w 2023 roku niemieckie obywatelstwo. Najwięcej z nich pochodziło z Syrii, Turcji, Iraku, Rumunii i Afganistanu. To najwyższa liczba od 2000 roku.

Federalny Urząd Statystyczny podał we wtorek, że w ubiegłym roku o niemieckie obywatelstwo wystąpiło najwięcej osób od 2000 roku. Otrzymało je 200 095 cudzoziemców 157 różnych narodowości. Liczba naturalizacji wzrosła więc o 19 proc., po wzroście o 28 proc. w 2022 roku.

Najwięcej z nich – ponad połowa – pochodziło z Syrii, Turcji, Iraku, Rumunii i Afganistanu. Ich średni wiek wynosił 29,3 lat. Byli tym samym znacznie młodsi niż cała niemiecka populacja.

Ponad jedną trzecią z nich stanowili obywatele Syrii. To o 56 proc. więcej w porównaniu z rokiem 2022.

“Wysoka liczba naturalizacji Syryjczyków jest związana z dużym napływem obywateli Syrii ubiegających się o azyl w latach 2014-2016, które obecnie w coraz większym stopniu spełniają wymogi naturalizacji, m.in. pod kątem znajomości języka niemieckiego i minimalnej długości pobytu” – wyjaśnia Federalny Urząd Statystyczny.

W kwietniu niemiecka prasa zwracała uwagę, że masowa imigracja ma negatywny wpływ na “liberalny model społeczeństwa w Europie”. Wcześniej niemieckie gazety alarmowały, że w Niemczech rozwinęło się islamistyczne społeczeństwo równoległe.

Przypomnijmy, że coraz więcej niemieckich uczniów chce przejść na islam, “aby nie być już outsiderami w szkole”. Powodem jest coraz większa liczba muzułmańskich dzieci w szkołach w Niemczech.

Czytaj: “Nie ma szans na integrację” – niemieckie gminy przeciążone napływem migrantów

Zobacz także: Cudzoziemcy stanowili w Niemczech ponad 40 proc. podejrzanych o dokonanie przestępstw. “Migracja siłą napędową przestępczości”

dw.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply