Jak podała w czwartek Agencja Prasowa Reuters, w Stanach Zjednoczonych doszło do 15700 zgonów spowodowanych koronawirusem.

Według informoracji przekazanych przez AP Reuters w czwartek, w Stanach Zjednoczonych odnotowano już 15700 śmiertelnych ofiar koronawirusa. Władze USA ostrzegły obywateli, że należy spodziewać się wzrostu liczby zgonów w tym tygodniu.

Jak dotąd najtragiczniejszym okresem była noc z wtorku na środę, w zaledwie 24 godziny zmarło 1900 pacjentów.

Jak pisaliśmy, Departament Pracy podał w czwartek dane odnośnie liczby Amerykanów, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli wniosek o zasiłek dla bezrobotnych. Osób takich było aż 6,6 miliona, co w połączeniu z niemal 10 milionami, którzy złożyli wnioski we wcześniejszych dwóch tygodniach, daje liczbę prawie 17 mln nowych bezrobotnych.

Oszałamiający wzrost liczby bezrobotnych to skutek obostrzeń wprowadzonych w celu zwalczania rozprzestrzeniania się koronawirusa a także spadku popytu.

Zdaniem analityków z Oxford Economics epidemia koronawirusa doprowadzi w USA do utraty miejsc pracy przez 30 mln ludzi, a stopa bezrobocia osiągnie w kwietniu poziom 14 proc. a w maju 16 proc.

W środę sekretarz stanu USA Mike Pompeo podczas rozmowy z dziennikarzami został zapytany przez PAP o ewentualne wsparcie Polski przez Stany Zjednoczone w walce z koronawirusem. Odpowiedział, że USA „robią, co mogą” w walce z epidemią i tworzą „narzędzia i systemy”, żeby zadbać o swoich obywateli. Zapewniał, że rozwiązania te są „całkowicie transparentne”. W jego ocenie w Stanach Zjednoczonych jest obecnie „wielki popyt” na respiratory i sprzęt medyczny, który władze próbują zaspokoić – pisaliśmy.

– W pełni spodziewam się, że Polska będzie wśród odbiorców amerykańskiego wsparcia (…), jak tylko będziemy mogli go udzielić – powiedział szef amerykańskiej dyplomacji. Dodał, że w przypadku Polski zakres ewentualnego wsparcia wykraczałby jednak poza sprzęt i technologie związane z ochroną zdrowia. Jego zdaniem taka pomoc mogłaby dotyczyć również działań sektora prywatnego oraz organizacji pozarządowych.

Zobacz także: USA: Płk Macgregor jednym z dwóch kandydatów na nowego wiceszefa Pentagonu

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply