Wiosna Roberta Biedronia, Sojusz Lewicy Demokratycznej i partia Razem będą tworzyć lewicową koalicję, która pójdzie do wyborów parlamentarnych. W czwartek wieczorem ma dojść do spotkania liderów tych ugrupowań. – informuje portal tygodnika Do Rzeczy.

Wspólny lewicowy blok jest reakcją na dzisiejszą decyzję Platformy Obywatelskiej o stworzeniu koalicji tylko z Nowoczesną i Inicjatywą Polską. Stworzenie koalicji zapowiedzieli dzisiaj liderzy lewicowych ugrupowań. „Po latach podziałów, pójdziemy do wyborów razem i wygramy te wybory. Dzielą nas drobne różnice, nie ma powodu, aby polska lewica nie miała pójść do wyborów podzielona. Dlatego Wiosna w tych wyborach zrobi wszystko, aby wystartować w najlepszym, obywatelskim, postępowym bloku” – mówił Robert Biedroń na spotkaniu z prasą. Według lidera Wiosny będzie to blok skupiający nie tylko partie polityczne, lecz wszystkich „ludzi lewicy”. Podobne informacje przekazywał na konferencji prasowej szef SLD Włodzimierz Czarzasty. Według niego w czwartek o godzinie 20.30 dojdzie do spotkania szefów Wiosny, Razem i SLD a także innych ugrupowań, m.in. Zielonych. Czarzasty zapowiadał, że słowo „lewica będzie odmieniane od dzisiaj we wszystkich przypadkach”.

Jeden z liderów partii Razem Adrian Zandberg zapowiadał dzisiaj na Twitterze, że będzie to „ciekawy” dzień. Później ujawnił plany spotkania z Biedroniem i Czarzastym. Na antenie Tok FM nie ukrywał, że „od wielu miesięcy” jego partia wysuwa postulat „lewicowej listy na lewo od PO”. W rozmowie z PAP mówił, że ostateczne ustalenia w tej sprawie są „kwestią dni”. Zdaniem Zandberga lewicowa koalicja może liczyć na 13-15-procentowe poparcie w sondażach.

Jak pisaliśmy, w czwartek rano lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna ogłosił formułę, w jakiej jego partia zamierza wystartować w jesiennych wyborach parlamentarnych. Oświadczył, że PO wystartuje pod szyldem Koalicji Obywatelskiej jako sojusz centro-lewicowy, ale bez SLD i PSL.

CZYTAJ TAKŻE: „Rz”: cztery warianty startu opozycji, tylko jeden daje szansę pokonania PiS

Kresy.pl / dorzeczy.pl / interia.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz